Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás és házasság? Segitséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás és házasság? Segitséget kérek.

Figyelt kérdés

Na szóval,ez év május 9 én elváltam.De közben összejöttem a volt párommal és kisbabát várunk.Tudatában vagyok annak,hogy a volt párom nevére kerül a gyermek ,mert nem telt el 300 nap vagy 210 nem tudom melyik a helyes de tök mindegy mert se az egyik sem a másik nem stimmel.A páromnak is beadtuk a válóperét jövö hónap végén elválik ő is(jelzem nem miattam válik,most lett meg a pénzünk rá azért sikerült mostanra intézni a válását) Junuár 15 -re vagyok kiirva a kicsivel.A kérdésem a következő,ha a párom elválik október végén akkor engem elvehet november végén??.mert nem akarjuk hogy az exem nevén legyen a kicsi.Vagy itt nem kell időnek eltelni,hogy elvegyen??

Köszönöm a válaszokat


2012. szept. 28. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

miután nem telt el megfelelő idő még, mindenképp a volt férjed lesz bejegyezve apának, szülés után peres eljárásban megdönthető az apasági vélelem és így kerülhet a jelenlegi párod nevére, persze ha a volt férj lemond róla és a párod vállalja

ebben a történetben nem számít a gyerek vezetéknevét tekintve, hogy mikor házasodtok össze, egyáltalán összeházasodtok-e

2012. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha összeházasodnak akkor az ő nevén lehet a gyermeke. Szerintem lehetséges.
2012. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az exnek mindenképp lemondó nyilatkozatot kell tennie - maga érdekében is, elvégre egyébként perelhetnéd gyerektartásért. Pusztán a te új házasságkötésedtől nem lesz a régi házasságod fennállása idején fogant gyerek az új férjed nevén.
2012. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha elvesz mire szulsz, akkor valoban az o nevere kerul a gyerek.

Viszont igyekeznetek kell, mert ha jol emlekszem 30 nappal a tervezett eskuvo elott minimum be kell jelenteni az anyakonyvezetonek a szandekot.

Jarj utana, mi mar regebben hazasodtunk, de akkor igy volt. Csak az eskuvore akartunk hazautazni kulfoldrol, de megis mennunk kellett egy jo honappal elotte is bejelentkezni.

Kerdezd meg, de valoszinuleg csak akkor szamit mar hivatalosnak a jelentkezes, ha a parod egyedulallo.

2012. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia, miért pont november végén? A babát akkor veszi a nevére, amikor csak akarja, nem számít semmit a házasságotok az ügyben.
2012. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, 30 nappal előbb kell jelezni a házassági szándékot, szóval ha megvan a válásról szóló igazolás, akkor még 30 nap. Szerintem lehet a második férjed nevén a kicsi. De lehet, h a védőnő tud segíteni.
2012. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rákerestem, első találat.:)

"- ha nem él házasságban az anya, viszont az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása által

igazoltan bejegyzett élettársi kapcsolata van, akkor az élettárs nevére kerül a baba


- és ha sem házasságban nem él az anya, sem nyilvántartott élettársi kapcsolata nincs, akkor az apa teljes hatályú elismerő nyilatkozattal magáénak ismerheti el a gyermeket, de ebben az esetben az apasági elismerő nyilatkozat MELLÉ szükséges egy-egy igazolás arról, hogy az anya nem él házasságban, és nem szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában."

[link]

2012. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha elvesz feleségül, akkor teljesen mindegy, hogy a fogantatás időpontjában ki volt a férjed, az új férj nevére kerül a gyerek mindenféle lemondó nyilatkozat vagy egyéb hercehurca nélkül. A jelenlegi szabályozás szerint a gyerek apjának a férjet kell tekinteni, abban az esetben, ha nem vagy férjnél, akkor azt, akivel a szülést megelőző 300 napon belül házasságban éltél. Ha elvesz feleségül, akkor automatikusan az ő nevén lesz a gyerek, nem számít a 300 nap. Ha nem sikerül összeházasodni, akkor viszont a volt férjnek is nyilatkozatot kell tenni, hogy nem az övé a gyerek, és az apukának is teljes hatályú apaságot elismerő nyilatkozatot kell tennie. Maga az eljárás nem annyira macerás, viszont utána cserélni kell a gyerek születési anyakönyvi kivonatától kezdve mindent. Mennyire biztos, hogy a párodnak október végén lezajlik a válás? Van gyereke? A felesége is válni akar? Mert ha a felesége nem mond le a fellebbezési jogáról, akkor - még ha nincs is gyerek - meg kell várni a jogerőre emelkedést, és csak utána tudtok bejelentkezni esküvőre. Lehet ugyan kérni, hogy egyedi elbírálás alapján ne várjátok ki a 30 napot, de mire ezt a jegyző aláírja, stb., majdnem megvan a 30 nap. Ha meg van gyereke a párodnak, akkor az első tárgyaláson eleve nem is választhatják el őket. Egyébként az nincs meghatározva, hogy a válást követően mennyi időnek kell eltelnie az újabb házasságig, elvileg a bírósági ítélettel azonnal lehet menni az anyakönyvi hivatalba.
2012. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

legyen a te neveden a kicsi és akkor nem kell gyorsan minden intézni


majd ha összeházasodtatok akkor elintézitek h a nevére kerüljön


apasági nyilatkozatot tegyetek minden esetre a gyámügyön

2012. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Annyi szerencsém van talán,hogy a páromnak se lakás se gyerek se hitel se semmi nincs ami összeköti őket.És igen a feleség is válni akar.Mindenképpen 30 nappal előtte be kell jelenteni a házasságunkat,háttthh akkor nem tudom.De azt tudom a párom belebolondul ha nem az ő nevén lesz a kicsi.Az exem meg egy barom nem tudok szerintem majd erről kommunikálni vele és külföldön is melózik és csak azért se mászkálna a biróságra,csak hogy kib....on velem .Remélem megoldódik ez és sikerül szurkoljatok.
2012. szept. 28. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!