Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Mi lenne a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Élettársamat 2 hónapja elküldtem az egyre gyakoribb alkohol + hazudozás + játékszenvedély miatt. Utána azt mondta meg akar változni, jár orvoshoz, de ezelatt a 2 hónap alatt szinte semmi nem változott, kapott gyógyszert de ha van pénze nem veszi be, inkább elmegy inni. Nem tud talpra állni, mert képtelen a pénzét beosztani. Van egy közös 4 hónapos gyerekünk, aki miatt muszáj találkoznunk, ha ő nem lenne, biztos hogy már megszakítottam volna vele minden kapcsolatot, de így nem tehetem. Persze pénzt nem ad, a saját költségemen viszem hogy láthassa. Próbálom vele fenntartani a "jó" viszonyt, ez néha azzal jár, hogy hallgatom a sanyarú sorsát, és ha iszik 5 percenként telefonál. Nem merem neki kimondani, hogy sosem fog megváltozni, mert ha én is ellenség leszek neki ki tudja mire képes! Most az a legújabb zsarolása hogy ha nem adok neki mégegy esélyt, végez magával. Mi van ha tényleg megteszi? Az én lelkemen száradjon? Nagyon maga alá tud kerülni, ilyenkor azért sajnálom, de nem tudok már hinni neki. Tudom, ha visszamegyünk hozzá tönkretesz minket, de szörnyű látni azt is, mennyire örül a gyerekének, ugyanakkor gondoskodni nem tud róla. Ha tényleg kimondom, hogy hiába küzd, biztos hogy nem fogja tovább kezeltetni magát, és még lejjebb csúszik, aztán majd az utcára se merek kimenni a fenyegetései miatt, de így sem lehet élni!!
2009. aug. 5. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak a kötelezően elrendelt elvonókúra lehet a megoldás. Ön-és közveszélyes, ha öngyilkossággal fenyegetőzik. Te már biztosan nem tudsz rajta segíteni legfeljebb ha elinrézed, hogy azonnal kórházi kezekést kapjon.
2009. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

talán azt kellene megértetni vele, hogy te már nem akarsz vissza menni hozzá, de a gyermekednek szüksége van rá, és ha öngyilkos lesz azzal a gyermek éltét pecsételi meg. Kérdezd meg hogy szerinte egy alkoholista emberre tud-e büszke lenni majd a gyermeke? egy gyereknek példaképp kell, de egy gyerek sem akar egy önygilkosággal fenyegetö alkoholisat embert példaképpnek. Szeretné azt mikor a gyereknek majd az iskolában arról kell beszámolnia, hogy a család akkor majd azt mondja hogy apám öngyilkos lett mert full alkoholista volt, vagy azt hogy még él apám de annyira alkoholista hogy már agya sincs.

talán a gyerek fenyegetése hatna rá ha ennyire szereti a gyerekét.

egyébként én is azt hiszem kutyából nem lesz szalonna.

2009. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki azzal zsarol, hogy öngyilkos lesz, az nem lesz öngyilkos. Nagy valószínűséggel a volt élettársad még ahhoz is gyáva, hogy öngyilkos legyen. Én azt tanácsolnám, hogy mindenképpen kezeltetni kell, és azt is értésére adnám, hogy ha iszik, nem láthatja a gyereket. Szerinted az milyen élmény lesz majd a gyereknek később (amikor már emlékezni fog az apjára), hogy "anyám vitt láthatásra apához, aki félrészegen várt a kapuban"? Ő nem a te felelősséged. A kisgyerekért viszont te felelsz.
2009. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát te nagyon rendes vagy. Csak egy a gond: azon nem lehet segíteni aki nem akarja, hogy segítsenek rajta.

Nyavajogni tud , tönkretenni más életét az tud, zsarolni tud. Megváltozni nem. A megváltozáshoz elsősorban a saját hite és akarata kell.

A másik nagyon fontos: ne te vidd a gyereket a láthatásra. Törvénybe van leírva, hogy mindíg és minden körülmények között az apának kell elmenni a láthatás helyére. Mivel ilyen pici a gyerek én nem is vinném sehova . Ráadásul hidd el, hogy a gyermeked már most is tapasztalja és magába szívja azt, amit az apja közvetít.

Ráadásul így a gyermek is azt fogja megtanulni, hogy te zsarolható vagy. NE LEGYÉL ÁLDOZAT!

2009. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, a vélményünket kérted, íme:

Én nem vinném a gyereket, egy 4 hónapos gyereket az otthonában látogasson a párod, ha akar. Nem neked kell vinned. Ha ennyire nem képes a láthatásért, akkor nem kell neki a láthatás se.


Nem vagy felelős érte és a tetteiért.

Én a helyedben megszakítanék vele minden kapcsolatot, láthatásra majd jön, ha akar, egyébként a telefont se venném fel. Nektek nem kell tartani a kapcsolatot, ha neked az nem jó. Nem kell hallgatnod a sirámjait, semmit se. Majd SMS-ben jelezze, mikor jön a gyerekhez, akkor ott lesz a gyerek. Egyéb beszélnivaló nincs.

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem alkoholista volt apám, egy gyereknek NINCS SZÜKSÉGE alkoholista szülőre. Ezért én a találkozásokat se erőltetném a helyedben. Hátha az is elmarad. Akkor jártok a legjobban.


Ha ő nem látja be a dolgot (alkoholizmus), nem fog változni a helyzet, akkor se, ha te nagyon szeretnéd. Ebben nem tudsz segíteni neki, én már ezt egyszer láttam teljes folyamatában (végül belehalás az alkoholizmusba).

Örülj neki, hogy nem agresszív, amikor ittas... Mert lehetne rosszabb is.

Úgyhogy bátran elmondhatod neki a véleményedet, miszerint hiába "küzd" (ő mellesleg nem küzd...), ne aggódj, csaknem kizárt, hogy öngyilkos legyen. Ha mégis, annak se te vagy az oka!

A visszamenést meg sürgősen felejtsd el!

2009. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kívülállóként biztos jobban meg tudjátok ítélni mi a helyes, és hát egyöntetű a vélemény. Igyekszem megfogadni a tanácsokat!!
2009. aug. 6. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!