Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lenne a legjobb...

Mit tegyek? Mi lenne a legjobb megoldás számomra?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok, van egy 20 éves bátyám aki velünk él. Egész eddigi életemben az árnyékában éltem. Ő az ügyes, aki ért mindenhez, ezt megcsinálja, azt megcsinálja, én meg aki benn ül a számítógép előtt és semmit sem csinál. Elismerem, tényleg sok mindenhez ért, ha a házkörül adódik valami munka, nem kell szakembert hívni mert simán megcsinálja. De itt jövök a képbe én. Elég különleges...vagy inkább furcsa, ezt döntse el mindenki maga, de talán a legjobb szó a speciális...ember vagyok. Elég zárkózott vagyok, mert alapból vidéken élek egy közepes népességű városban, ahol a korombéliekből elég kevés van, és aki van arra pedig nekem nincs szükségem. Nagyon gyorsan megtalálom a rossz tulajdonságát az embereknek, és ha nem tudom elfogadni, (márpedig ezek általában olyan tulajdonságok, amiket nem tudok eltűrni) akkor egyszerűen odébbállok. És akkor most el is jutottam bátyámig, aki pont az én ellentétem. Nagyon nagyvilági ember, akinek nincsenek barátai, de haverjai annál több. (Nekem meg adatott 2-3 ember akikkel nagyon jóban vagyok, és barátaimként tekintek rájuk.) Egyszerűen eltűnök mellette. Mintha én nem is lennék. Emiatt gyűlölök vele egy társaságban lenni, de még egy szórakozó helyen(kocsma...magamfajta nem jár diszkóba) is. (Ráadásul még külsőleg is hasonlítok rá nagyon, szóval......).

Engem ő társaságban beállít olyannak, mint a mai fiatalok, akik egésznap a Facebook előtt ülnek, fültágítóval a fülükben, és nem csinálnak semmit. Ez egyáltalán nem igaz rám, hiszen igenis műveltnek tartom magam, (műveltebbnek mint a bátyám), járok koncertekre, (itt vidéken sajnos alapból kevés koncert van, de azon a rock/metal stíluson belül amit én kedvelek meg pláne nagyon kevés), és szoktam emberek közé menni.

Nem rég valahogy szóba jött, hogy hogyan "rontom el az életem" ezzel az egésszel, és akkor elmondtam neki, hogy ez miért van (azt nem árultam el neki, hogy az ő árnyékában élek), hogy nincs társaság ahova én illenék, másokért pedig NEM fogok megváltozni (és még sok más olyan dolgot elmondtam, amit nem nagyon illik továbbadni csak úgy...). És ő ezt eléggé szabadon kezelte, és mindenkinek elmondta, hogy mi miket beszélgetünk, és még azt is megemlítette, hogy én mekkora egy hülye f.sz vagyok, és hogy minek élek......Erre másnap jön, hogy segítenem kellene neki ezt meg amazt csinálni. Leb.sztam, hogy ezek után takarodjon innen. Erre mondja, hogy ő nekem akar segíteni, hogy bele lendüljek a munkába és megtudjon mutatni nekem ezt azt, mert az én gondjaimat ez megoldaná, ha dolgoznék vele egy kicsit. Kiküldtem. Ebből persze a szüleim leszűrték, hogy egy lusta disznó vagyok, hogy nem csinálok semmit. Ez így megy 3-4 éve, újra és újra megtörténik, és nekem állandó bűntudatom van. Szörnyű, és kilátástalan az egész :(. Mi a véleményetek? Mit tegyek? Tényleg elrontom az életem?


Kicsit hosszú lett, de még így sem tudtam teljesen érzékeltetni a gondom :(.


2011. szept. 1. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sajnos a legtobb testver kozott igy zajlik sajnos. A batyad onzo, s talan ontelt is. Tudna segiteni Neked, de csak akkor, ha megtalalna azt a hangnemet! Neked most kezd kialakulni a szemelyiseged, tehat tudni kell elfogadni embereket, es a csaladodat is, de kritizalni, vagy elitelni nem kell.

Kettotok kozott az a baj, hogy nem fogadjatok el egymast olyannak, amilyenek vagytok!

Ha irsz privatban, akkor szivesen elmondom a lelki okait a batyadnak, de igy hosszadalmas lenne itt kifejteni.

2011. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A TE életedet NEKED kell élni. Szerintem nem csinálsz semmit rosszul - csak éppen te NEM a bátyád vagy. Mindketten más alaptermészettel rendelekeztek és EGYFORMÁK sohasem lesztek.

Gondolom, te késöbb tovább akarsz tanulni - akkor eleve elkerülsz otthonról és meglesz a lehetöséged a kibontakozásra.

Nekem sokkal szimpatikusabb vagy, mint a legtöbb korodbeli, mert nem HAVEROKRA, hanem néhány BARÁTRA vágysz. EZ sokkal több, mint a rengeteg haver - rájuk ugyanis nem lehet számitani, 1-2 ihazi barátra viszont igen.

A bátyád felé nem sokat mondanék a privát dolgamról, érzéseimröl, mert ö ezt nem tudja felfogni. (Ez NEM minösités, hanem egyszerüen abból adódik, hogy már az alaptermészetetek)

Viszont esetleg nem ártana, ha kicsit nyitnál felé annyiban, hogy a gyakorlati dolgokban megpróbálod a tanácsait megszivlelni. Sok olyan helyzet van ugyanis az életben, amikor szükséged lehet ilyen készségekre is. Alapszabály, hogy amit meg tudsz tanulni, az csak hasznodra válhat, ezért ne hagyj ki ilyen lehetöséget.

A bátyád idösebb, ezért egyes területeken több tapasztalata van - ebböl következik, hogy az "árnyékában élsz" , ez természetese, az idösebb tesvér mindig valamivel elöbbre van, már csak a kora miatt is.

Amit lehet, tanulj meg töle, mert ebböl NEKED lehet hasznod, de ugyanakkor fogadd le magad úgy, amilyen vagy.

Idövel úgyis külön életet éltek, föként ha te elkerülsz otthonról. Ami hasznodra lehet, azt gyüjtsd be töle, a többit meg nem kell átvenned.

Lehetöleg ne ugyanabban a társaságban legyetek, mert neked mások az igényeid, mint neki. Viszont arra figyelj, hogy ne csak a komputer elött élj, ne veszitsd el a valósággal a kapcsolatodat.

Ha az én gyerekem lennél, akkor RÁD is büszke lennék, nemcsak a bátyádra.

SOk sikert az életben, és légy önmagad.

2011. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!