Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Újra megszivatott az élet....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újra megszivatott az élet. Mit tehetek? Érdemes ügyvédet fogadni, pereskedni? Van ügyvéd, aki lát ebből pozitív kilábalást?

Figyelt kérdés
8 hónapja úgy éreztem megtaláltam végre életem párját. Előtte egy 4 éves kapcsolatból született egy kisfiam, ahol az apuka 6 hónapos terhesen rakott ki albérletbe minket. Ezt már túléltem és most jön az újabb hidegzuhany. Vettünk egy közös házat (50% tulajdon), közös hitelre. Viszont a pasinak volt a válásából 3 millió forintja, ami az önerőt képezte, de még kellett hozzá az én fizetésem is. Most úgy döntött a drága, hogy másfelé kacsingat és elmondása szerint már nem akar velünk élni. Nekem kp. kb. 300 ezer van benne, ami bútorokra, költözésre, felújításokra ment el. De a hitelt az ő számlájáról vonják. Nagyon mérges vagyok, hogy így átvert, nem értm minek kellett ez a közös dolog, ha nem voltak komoly érzelmei. Ráadásul a fiam is megszerette. Nincs hova mennünk, esetleg albérletbe. Mik a lehetőségeim? Hagyjam itt a házat? Legszívesebben kicsinálnám, leperelném róla azt is ami nem az enyém? De nem tudom mit tehetek? Lehet kényszeríteni, hogy adja el a házat? A 3 millióról nincs papírunk, nem írtunk semmit róla.
2012. okt. 11. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

El kell válni és megosztozni a közösen szerzett vagyonon. de8 hónap alatt odáig jutottatok, hogy közös házba fektettek?Ne haragudj, nem vagy te kicsit meggondolatlan, vagy naiv?

Ha házastárs ez a mostani, akkor a válás, ha élettárs, akkor is lehet válni, de kell hozzá valamennyi együtt töltött év vagy hónap, nem tudom...Ha szerencséd van, visszafizeti a részed, ha nincs, akkor nem tudom...

2012. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdésbe talán írhattam volna azt is, hogy megszívattam saját magam, megint. :-)

Azért mertem bele vágni a közösbe, mert én igazából nagy összeget nem tettem bele, gondoltam mi veszíteni valóm van, ő meg azzal az indokkal hozta fel ezt nekem, hogy nem akarja, hogy úgy érezzem a házba magam, hogy minden az övé, így 50%-ot rám írat, de persze a hitelbe is be kellett szállnom így.

2012. okt. 11. 10:58
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Azért nyolc hónap nem piskóta, az majdnem egy gyerek.
2012. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Allj talpra es tarsd el sajat gyereked menj dolgozni kicsit ad bolcsibe vagy oviba.

tanulj ebbol es legkozelebb legyel egy onnalo okos no aki nem kozoskodik senkivel barmilyen nagy a szerelem.

2012. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem 8 hónap alatt nem lehet teljesen kiismerni a másikat.Ha a hitelrészedből ki lehet valahogy szállni, akkor tedd azt.
2012. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Már dolgozom, a kicsi bölcsibe. ezzel nincs is probéma. Csak megrogytam lelkileg, és ha már így alakult, kihúznám belőle amit még lehet.
2012. okt. 11. 11:14
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem akkor a férjed elhagyott amikor 6 hónapos terhes voltál. Így albérletbe mentél. 8 hónappal ezelőtt megismerkedtél egy másik férfival akivel úgy kezded az életet hogy adsz neki 300 ezer forintot a közös lakásra.

A kérdés az, hogy van-e írásos dokumentum arról, hogy te adtál neki 300 ezer forintot?? Van -e dokumentum arra hogy a megvásárolt lakás kinek a nevén van?? Ott vagy rajta te is mint az ingatlan 50%-os tulajdonosa??

Mert ha igen, akkor érdemes ügyvédhez fordulni. Ha nincs semmiről papír, a lakás sincs még részben sem a te neveden akkor semmit nem tudsz tenni. Akkor ez volt a tanulópénz.

Hiába mennél bírósághoz hogy adtál 300 ezret ha nincs írásos bizonyíték rá. A te szavad az övével szemben.

Nagyon valószínű hogy ő a 3 milliót tudja igazolni hogy volt neki (gondolom nem a párnája alatt rejtegette) és a banki hitel is őt igazolja, hogy fizeti.

2012. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem véletlen, hogy mindig ennyire szärul választasz, szóval magadba kéne nézned, mert ebbe a gyereked lelkileg tönkre fog menni, hogy állandóan cserélgeted mellette az apapótlékokat. Szedd össze magad, és ne hozd a gyereked nyakára az összes kant, akibe belezúgsz. Járjál össze a pasikkal külön, de ne a gyereked életét tedd tönkre.
2012. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%

Számszakilag jól járhatsz (ez persze a banki hitel konstrukciójától függ). Hiszen van egy fél házad. Ha eladnátok és abból kifizetnétek a hitelt mennyi maradhat?


Amúgy részvétem nagyon. A férfiak szemetek. A kisfiadnak legyél jó anyukája és a többi majd megoldódik. Sokan nőttek fel egészségesen apa nélkül.

2012. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, jó primitív vagy. Nem a férfiak szemetek, hanem a nők választanak rosszuk, mert ostobák. Egy csomó férfi van, aki mindent megtesz a családjáért, vagy egyedül neveli a gyerekeit, csak ugye a nők a rendes férfiakat nem veszik észre, nekik a macsó bunkó kell, aztán csodálkoznak, amikor pofára esnek. Ezért nem a férfiak a hibásak, hanem a buta nők.
2012. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!