Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha feljelentem volt élettársam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha feljelentem volt élettársam gyermektartásdíj-tartozás miatt, hova forduljak? Valamint megkapom a tartozást egyben?

Figyelt kérdés
Nagyobbik kisfiam édesapja, már több mint 300ezer fortinttal tartozik, dolgozik feketén,de amikor a pénzről kérdezem, mindig az a válasz "elment másra". Most az egyik ismerősöm, azt ajánlotta jelentsük fel, mivel ekkora összegnél már bűncselekményről van szó. És börtönt kana érte. De akkor én honnan kapnám meg a tartozást? Tudja valaki erre a választ? Köszönöm!!
2012. okt. 24. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Rendőrségen. A lefolytatott büntetőeljárásban a bíróság a polgári jogi igényről is dönt(het). Amennyiben mégsem dönt, akkor külön polgári per tárgya lesz.
2012. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az elsőnek igaza van. Valamint az államtól megigényelheted, és ők majd behajtják az apukán.
2012. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elment másra.jó pofa apuka.Látom fontos neki a gyerek.Hívd fel telon és fenyítsd be időpontot adva ha nem fizet feljelented.Aztán ha tényleg nem,tényleg jelents fel.Általában beijednek...sok szerencsét
2012. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, felhívtam és akkor mondta ezeket, hozzáteszem, eddig heteken keresztül fel sem vette! Pedig miután kirúgták, én megértő akartam lenni, vártam, megbeszéltük, ha nem is tudja az egészet fizetni, töredékét. De ezt sem tartotta be!Hát ő ilyen, minden fontosabb a fiánál, ezért is nem ő a férjem!
2012. okt. 24. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tartozást hat hónapra visszamenőleg igényelheted, ha ezt elmulasztottad, akkor azzal mar nincs mit tenni. Börtönt nem nagyon szoktak kapni érte, bár bűncselekménynek számít. A rendőrségen tehetsz feljelentést, Tartás elmulasztása, kiskorú veszélyeztetése címen. Az állam által megelolegezest tartás díj alapfeltétele 6 havi nem fizetés es 2 nemleges végrehajtási foglalása jegyzőkönyv. Visszamenőleg nem fizet az állam, csak az igénylésed napjatol
2012. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A végrehajtó sem tud vele mit kezdeni, legalább is ezt mondja.Tavaly már megelőlegezte az állam, de abbamaradt, mivel bejelentette a főnöke. De mióta feketén dolgozik, újra csak halmozódik.És amivel tartozik az sosem fogom látni?
2012. okt. 24. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony ez így van.6 hónapra visszamenőleg követelheted csak az elmaradt gyerektartás díjat.Barátnőm ugyanígy járt, mint te.Volt férjét kirúgták, azóta feketén dolgozik és nem fizet.Egy behajtó céget keresett meg a barátnőm, ők utánajártak, hogy valóban semmi jövedelme nem érkezik a bankszámlájára, viszont ráterhelhetik a ház ráeső részére, amit 2 éve árulnak,de még nem sikerült eladniunk.Egyből fizetni kezdett apuka, már csak 2 hónappal lóg, pedig 4 havi elmaradása volt már.Végülis ebből a ráterhelősdiből sem látsz pénzt azonnal, de nyoma marad és egyszer megkapod.Egy másik barátnőm jelenlegi párjának volt felesége lépett le hátrahagyva a gyerekeket, az ő esetükben az állam megelőlegezte a gyerektartást és azóta állambácsi próbálja behajtani a nőn, akinek semmi nincs a nevén, mellesleg örömlányként dolgozik. :(
2012. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!