Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Visszamenőleg hány havi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszamenőleg hány havi gyermektartásdíj követelhető az apától?

Figyelt kérdés
El van maradva 1 év fizetéssel. Volt olyan hónap hogy fizetett valamennyit, csak kevesebbet mint ami meg van állapítva.
2012. jan. 24. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérelmezéstől számított 6 hónapra visszamenőleg lehet, úgyhogy minél hamarabb kérd a bíróságon.
2012. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 hónap
2012. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

6 hónap

De csak akkor ítélik meg, ha az ő életkörülményeit nem rontja. Tehát ha minimálbérre van bejelentve vagy munkanélküli volt, akkor nem érdemes, mert még a perköltséget is neked kell kifizetni, ha veszítesz :-(

Ha rendes fizetése van, kell kérni bíróság általi letiltást a fizetéséből, akkor a munkáltatója egyenesen neked utal.

2012. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gyerektartást saját életkörülményei rovására is köteles fizetni! Perköltséget pedig a pervesztes fizeti, ha nem tudja igazolni, hogy fizetett akkor a másik félnek kell fizetnie.
2012. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tegnap tettem feljelentést a rendőrségen. Szóval akkor visszamenőleg 2011 augusztusig kaphatok gyt.-t?
2012. jan. 24. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:05

Nagyon nem jól tudod.

Munkanélküli vagy minimálbér esetében is kell fizetni gyerektartást.Tudom,mert amikor mi váltunk a bíró így határozta meg a gyerektartás összegét( a férjem 400.000 forintos fizetését feladva kilépett,és munkanélküli segélyre ment,hogy ne kelljen fizetnie,persze feketén dolgozott továbbra is a cégnél)

1 gyermek esetében az apa fizetésének 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a a gyerektartás összege.


Így a munkanélküli segélyéből is levontak 9000 forint gyerektartást.

2012. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tartásdíjat mindenfajta jövedelemből le lehet vonni, maximum az összes bevétel 50%-át.
2012. jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

11:18-as!

Amikor segélyen volt én is kaptam a segélyéből 9-10 ezret, de a külömbözetet nem kaptam meg a mai napig. Segély alatt 12 ezer volt mérsékelve a gyt. Amúgy a nettó 20%-a, de minimum 17300 ft van megállapítva.

2012. jan. 24. 11:27
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy le LEHET, de a bíróság nem minden esetben dönt így.

Férjem sem fizet gyerektartást, minimálbérre van bejelentve, és a bíróság első fokon NEM tiltatta le a fizetéséből :-( Most fellebbezek.


Az, hogy mi van leírva, egy dolog, meg hogy hogy kellene meg lehetne, az egy dolog.


De gondolom itt mindenki elvált és ilyen helyzetben van.

2012. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!