Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi mindent tehet meg egy anya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi mindent tehet meg egy anya csak azért mert ő szülte a gyermeket?

Figyelt kérdés
Történetem 5 éve kezdődött amikor megismerkedtem egy lánnyal akinek már volt egy 1 éves kislánya. Nagyon szerettük egymást összeköltöztünk minden rendben ment a kislány apjaként megszeretett. Elhatároztuk , hogy vállalunk egy közös gyermeket is. Anyagi nehézségek miatt kiköltözünk külfödre szerencsét próbálni. Összeszedtük a sátorfánkat és a két kislánnyal együtt kiköltöztünk külföldre. Voltak nehézségeink az elején sokat szenvedtünk mire minden elrendeződött és sikerült beilleszkednünk. Időközben a párom úgy gondolta jobb lesz neki egyedül és kidobott. Kirakott a közös albérletünkből és hazaküldött Magyarországra azzal az indokkal hogy ő már nem szeret. Rettenetes fájdalommal kellett hazajönöm minden összeomlott amit addig elterveztem. A gyermekeket magánál tartotta nem engedte velem őket haza , mondván jobb nekik kint. Időközben új párkapcsolata lett és teljesen új életet kezdett, teljesen félredobva a multunkat. Sajnos 2000 Km a távolság és nem láthatom őket csak akkor amikor épp úgy adódik hogy ki tudom fizetni az én és a gyerekek repülőjegyét. Még nem volt gyerekelhelyezés, a gyerekek érdekében nem léptem meg ezt a döntést. Egyre kevesebbet láthatom őket pedig a gyerekek nagyon szeretnek. Mit tudnék tenni szerintetek? Esélyeim?!?

2012. okt. 27. 01:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Már akkor kellett volna gyermekelhelyezési pert kezdeni amikor szétmentetek. Arról nem is beszélve, hogy az édesapa engedélye nélkül hosszabb időre nem tartózkodhat kint a gyermek külföldön, és a láthatást nem akadályozhatja az anyja. Ilyen esetben az anyának kell biztosítani akár anyagilag is a láthatási jogodat.

Nem árt egy jó ügyvéd neked.

2012. okt. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok és nagyon sokat gondolkoztam rajta megtegyem -e ezt a döntést. De kint járnak óvodába iskolába a gyerekek és nem akartam a két kislányt elválasztani egymástól. Hozzáteszem sorozatosan kapom az édesanyától azt a választ úgy sincs esélyem mert tőle nem fogják elvenni a gyermeket. Skypon beszélünk néha , de egy 3 éves kislánytól nem lehet elvárni hogy mindig odajöjjön és beszélgessen velem. Ráadásúl az új kapcsolatomat is megmérgezi ez az egész történet. Ha van iskolaszünet és ki tudjuk fizetni az utazás költségeit akkor hazajöhetnek. De nekem ez kevés sokkal többet szeretném látni a gyermekemet. Én úgy tudom hogy ilyenkor annak a szülőnek kell fedezni a láthatás költségeit aki külföldön él.
2012. okt. 27. 01:15
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
azért nagyon kemény történet. nem irigyellek. nekem ez, hogy amikor külföldre kimentek újrakezdeni és ott megoldja ő egyedül az életét egy helyi ürgével, még durvábbnak tűnik, mintha itthon lett volna ugyanez. kitartást! (segíteni sajnos nem tudok)
2012. okt. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kell fedezni az anyának az utazás költségeit ha megvan a bírósági határozat az apai jogaiddal kapcsolatban.

Nem bántásból mondom, de ha most a volt nejedet felhívod, hogy

"asszony, neked kell fizetned az utazás költségeit, szóval fizess" Az asszony körbe röhög. Azt fogja mondani, hogy ő nem fizet, menj a bíróságra ha akarsz.. Milyen igaza is lesz.

Neked el kell döntened. Akarsz a lányod életének része lenni vagy sem. Ha akarsz akkor ügyvéd, bírósági per, apai jogok érvényestése. Ha viszont azzal jössz, hogy de a lányodnak kint jobb, meg a lányokat nem akarod szétválasztani, akkor törődj bele, hogy "éves" apuka leszel akihez pár év múlva a kislány már nem igazán fog érzelmileg kötődni. Nem a kislány hibája lesz, hiszen évente egyszer látni valakit az már nem bensőséges viszony..

2012. okt. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, amikor hazajöttem az exem anyagi nehézségekbe került és úgy gondolta hazaküldi a gyerekeket. 6 hónapig velem voltak a gyerekek úgy hogy az anyjuk feléjük sem nézett. Majd amikor összeszedte magát elment Ibizára nyaralni az új párjával majd mint aki jól végezte dolgát hazajött és elvitte a gyerekeket.
2012. okt. 27. 01:23
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor voltál balek hogy 6 hónap után átadtad a lányokat. Akkor kellett volna harcolnod értük.. Ha ennyire nem is tudom mit írjak... szóval ha ennyire .... vagy akkor talán hagyd a fenébe az egészet, és törődj bele.. Rég harcolhatnál érte, de nem teszed..
2012. okt. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Azért nem tettem lépéseket eddig mert nem akartam kitenni a gyerekeket ennek a huzavonának. Ráadásúl az anyjuk azzal fenyegetőzött hogy ha én beadom az elhelyezési pert akkor neki tárgyalásokra kell járni és emiatt elveszítheti a munkahelyét és nem tud a gyerekek szájába ételt adni. Van lakása igaz albérlet, iskoláztatja a gyerekeket és ha ő nyeri a pert ami számára biztos akkor még skypon se fogja engedni hogy beszéljek velük. Sajnos vannak dolgok amik miatt nem tudtam még dönteni , nem azért mert nem mertem, Sajnos mérlegelnem kell mindent mert a végén én járok rosszabbul.
2012. okt. 27. 01:43
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azt, amit a balek apa hagy neki, ahelyett, hogy élne a jogaival és törvényes lehetőségeivel... kb ez az eseted tanulsága...
2012. okt. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem tettem lépéseket eddig mert nem akartam kitenni a gyerekeket ennek a huzavonának."

Ha eddig ezért nem tettél lépéseket, akkor most miért tennél? Hiszen most is fennáll a lehetőség hogy kiteszed a gyerekeket huzavonának.


"Ráadásúl az anyjuk azzal fenyegetőzött hogy ha én beadom az elhelyezési pert akkor neki tárgyalásokra kell járni és emiatt elveszítheti a munkahelyét és nem tud a gyerekek szájába ételt adni. "


És?? Akkor mi van? Akkor a nejed hazajön a gyerekekkel, és itthon él tovább. Te meg láthatod a lányodat. Te ne a nejed helyzetét nézzed hanem a tiedét és a lányodét


"Van lakása igaz albérlet, iskoláztatja a gyerekeket és ha ő nyeri a pert ami számára biztos akkor még skypon se fogja engedni hogy beszéljek velük."


Akkor te feljelented hogy akadályozz az apai jogaidat- Azért ez nem úgy megy hogy a bíróság kiszab egy határozatot, és sz*rok rá..

Vannak kötelességek amit az asszonynak is be kell tartani. Különben törvénysértést követ el.



Sajnos vannak dolgok amik miatt nem tudtam még dönteni , nem azért mert nem mertem, Sajnos mérlegelnem kell mindent mert a végén én járok rosszabbul.


Te nem mérlegelsz hanem megijedsz az asszonytól.

Akkor most elmondok egy titkot neked.

Akárhol él a nejed jelenleg, ha uniós országban akkor bírói végzéssel akár ki is toloncolhatják az országból gyerekestül.

Ha akadályoz az apai jogaidban akkor lehet kérni a gyermek hazajövetelét is. Ha nem tesz eleget az anyuk a bírói végzésnek, akkor a külföldi hatóság segítségét is igénybe veszik..


Nagyon sok sikeres gyermek hazaszállítás történt már.

2012. okt. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

A gyerek nem az apuka engedélye nélkül távozott külföldre, hanem pont, hogy az apukájával és az anyukájával, ez azért egészen más kategória, mint amikor az anya fogja magát és lelép külföldre.


Külföldön élek, a hzasságomból született egy gyermek, aki szintén itt él velem, az apuka szintén itt élt. Egyikünk sem állampolgár, viszont letelepedési engedélye van mindenkinek az adott országba. Apukától elváltam, aki időközben visszaköltözött az anyaországba. Gyönyörű lenne, ha apuka agymenésére fognák magukat és hazaráncigálnák a gyereket, vagy amit valaki említett itt, hogy mindkettőnket hazatoloncolnának. Ez azért nem ilyen egyszerű.


Kérdező: nem mindegy, hogy az anyukának és a gyereknek van-e tartózkodási/letelepedési engedélye. Ha igen, amit gyanítok, akkor cifra a helyzet. De kérdés az is, hogy egyáltalán mit szeretnél elérni? Mi a célod?

2012. okt. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!