Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi mindent tehet meg egy anya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi mindent tehet meg egy anya csak azért mert ő szülte a gyermeket?

Figyelt kérdés
Történetem 5 éve kezdődött amikor megismerkedtem egy lánnyal akinek már volt egy 1 éves kislánya. Nagyon szerettük egymást összeköltöztünk minden rendben ment a kislány apjaként megszeretett. Elhatároztuk , hogy vállalunk egy közös gyermeket is. Anyagi nehézségek miatt kiköltözünk külfödre szerencsét próbálni. Összeszedtük a sátorfánkat és a két kislánnyal együtt kiköltöztünk külföldre. Voltak nehézségeink az elején sokat szenvedtünk mire minden elrendeződött és sikerült beilleszkednünk. Időközben a párom úgy gondolta jobb lesz neki egyedül és kidobott. Kirakott a közös albérletünkből és hazaküldött Magyarországra azzal az indokkal hogy ő már nem szeret. Rettenetes fájdalommal kellett hazajönöm minden összeomlott amit addig elterveztem. A gyermekeket magánál tartotta nem engedte velem őket haza , mondván jobb nekik kint. Időközben új párkapcsolata lett és teljesen új életet kezdett, teljesen félredobva a multunkat. Sajnos 2000 Km a távolság és nem láthatom őket csak akkor amikor épp úgy adódik hogy ki tudom fizetni az én és a gyerekek repülőjegyét. Még nem volt gyerekelhelyezés, a gyerekek érdekében nem léptem meg ezt a döntést. Egyre kevesebbet láthatom őket pedig a gyerekek nagyon szeretnek. Mit tudnék tenni szerintetek? Esélyeim?!?

2012. okt. 27. 01:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%

ma 02:14

Uniós országokba már rég nem kell letelepedési engedély. Az apuka így bármikor kérheti az apai jogainak érvényesítését. Az sem lehet hogy az anyuka teljesen elzárja a lányét az édesapjától.

Ebben az esetben kérheti hogy vagy az anya állja a költségeket, és ha ne adj isten az apuka nyer, akkor haza is vigye a lányát.

Ezért is írtam hogy egy jó ügyvédre lesz szüksége.

Ha meg nem akar ennyi macerát, akkor csinálja azt amit eddig. Gyűjtse az apuka a pénzt, és nyaranta vegye meg a lányának a repülőjegyet,

2012. okt. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Világos, amit írsz, de valóban
2012. okt. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, félrenyomtam.


Szóval Uniós országról van szó? Átsiklottam volna fölötte?


De egyébként mindegy is, ötletelgethetünk halomra, amíg az sem világos, mit szeretne az apuka elérni. Hazacuccoltatni az egész családot? Vagy csak a gyereket? Egyiknek sem látom értelmét, ettől csak még jobban elmérgesedik a viszony, jobb senkinek nem lesz...

2012. okt. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
#14, hát nem tudom, a Kérdező helyzetében, ha egy ilyen nőt betájolnék, hogy mi merre hány méter, nekem már attól lényegesen jobb lenne. Arról a jó érzésről nem is beszélve, hogy 10 vagy 100 férfitársamat megmenteném azzal a hasonló sorstól, hogy példát statuálnék.
2012. okt. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Ez a tartózkodási engedély téma nem ilyen egyszerű, lehet vele kavarni hosszabb távon. Pl. Angliában: [link]
2012. okt. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

Mit mondjak? Ügyes a nő!


1. Talált egy palimadarat akivel először felcsináltatta magát...

2. Amikor ráunt az elsőre, akkor te beléptél kettes számú palimadárnak, és a nyakadba varrta magát gyerekestől. Majd "megerősítette a pozícióját" nálad, még egy gyerekkel.

3. Ezek után, még két gyerekkel is talált egy újabb balekot, akinek ismét a nyakába varrhatta magát.


Amúgy amikor a párod kidobott, biztos, hogy már meg volt neki az újabb pasija, csak te nem láttad ezt a szerelemtől és a napi gondoktól.


Nem irigyellek.

2012. okt. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem az az első, hogy elmegyek egy jó sZAKjogászhoz (nem ingatlanjogászhoz, nem büntetőjogászhoz, hanem családjogászhoz) és megkérdezem, hogy mik a törvényes jogaim és kötelességeim az alábbi helyzetben.


Aztán ha az ügyvéd kiokosított, akkor még mindig el lehet dönteni, hogy perelsz vagy sem.

Mondjuk, ha anyuka megint házasodni akarna, akkor pont, hogy ő fogja kezdeményezni a válást, gyerekelhelyezéssel együtt.

2012. okt. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
58%

és mindig, mindennek a gyerekek isszák meg a levét


az én apukám, a te apukád, a mi apukánk, na ez a bácsi meg ki? az a nő egy ribanc


tudom, ez nem segít rajtad, de előttem már sokan mondtak okosat

2012. okt. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben keress fel egy családügyi jogászt, ügyvédet, aki akár gyermek elhelyezési pert is vállal.

Mesélj el mindent, tudd meg, milyen lehetőségek vannak.

Otthon gondold végig, a lehetőségeknek kire milyen következményei vannak. Ez hosszú idő, akár hónapokig is eltarthat. Utána dönts.

Írtad, hogy van új kapcsolatod, ami már így is megsínyli ezt a helyzetet, ezért fontos az új pároddal is megbeszélni, hogy ha közös jövőt terveztek, belefér-e a végső döntésed.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a bíróságon azért nyer annyi anyuka az apuka ellen, mert apukák nem elég elszántak.

Persze nem kell anyukától elszakítani a gyerekeket, de közös kompromisszumot kell kötni (pl.: láthatásnál megveszitek a repülőjegyet, de anyukával felesbe fizetitek vagy a hosszabb szünetek felében lehetnek nálad a lányok...).

Sajnálom, hogy apukaként ilyen fájdalmas helyzetbe kerültél, de hidd el, nem olyan nehéz ez az út, ha intelligens emberek módjára meg tudtok egyezni a lányok anyukájával.

2012. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Reálisan arra van jó esélyed, hogy a bíróság szabályozza a láthatást, és anyukának is be kell szállnia a költségekbe. Ha jól értelmezem, már ez is jobb lenne, mint ami jelenleg van. Ez alapvető jogod, nem érdemes lemondanod róla. De természetesen kötelezettségeid is vannak: gyerektartást is kell fizetned.
2012. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!