Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi mindent tehet meg egy anya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi mindent tehet meg egy anya csak azért mert ő szülte a gyermeket?

Figyelt kérdés
Történetem 5 éve kezdődött amikor megismerkedtem egy lánnyal akinek már volt egy 1 éves kislánya. Nagyon szerettük egymást összeköltöztünk minden rendben ment a kislány apjaként megszeretett. Elhatároztuk , hogy vállalunk egy közös gyermeket is. Anyagi nehézségek miatt kiköltözünk külfödre szerencsét próbálni. Összeszedtük a sátorfánkat és a két kislánnyal együtt kiköltöztünk külföldre. Voltak nehézségeink az elején sokat szenvedtünk mire minden elrendeződött és sikerült beilleszkednünk. Időközben a párom úgy gondolta jobb lesz neki egyedül és kidobott. Kirakott a közös albérletünkből és hazaküldött Magyarországra azzal az indokkal hogy ő már nem szeret. Rettenetes fájdalommal kellett hazajönöm minden összeomlott amit addig elterveztem. A gyermekeket magánál tartotta nem engedte velem őket haza , mondván jobb nekik kint. Időközben új párkapcsolata lett és teljesen új életet kezdett, teljesen félredobva a multunkat. Sajnos 2000 Km a távolság és nem láthatom őket csak akkor amikor épp úgy adódik hogy ki tudom fizetni az én és a gyerekek repülőjegyét. Még nem volt gyerekelhelyezés, a gyerekek érdekében nem léptem meg ezt a döntést. Egyre kevesebbet láthatom őket pedig a gyerekek nagyon szeretnek. Mit tudnék tenni szerintetek? Esélyeim?!?

2012. okt. 27. 01:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem itt valami nem tiszta.


"Kirakott a közös albérletünkből és hazaküldött Magyarországra "


Mi az, hogy hazaküldött? Mi vagy te, hogy ő hazaküld? Miért nem vettél ki másik lakást? Hiszen ha ő egyedül fent tud egyet tartani, akkor te is. Ott hagytad a munkád, mert ő azt mondta, hogy menj haza? Nem értem én ezt.

A feleséged dolgozott 2 kisgyerek mellett, hiszen az albérletet fizetnie kellett egyedül is.

2012. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem, hogy mi az, hogy "hazaküld", az övé talán az a külföldi ország? Különben ha hazajöttél, annyi mindent nem tudsz tenni. Amiket írtak eddig, hogy az anyának be kell szállnia az utazási költségeidbe, az akkor lenne igaz, ha a szakítás után önkényesen költözött volna külföldre a gyerekeddel. Itt együtt költöztetek ki, és te léptél le más országba, mint ahol a gyereked lakik, ezen nem változtat az, hogy a más ország a hazátok.

"hazaküld", v@zze... :D

2012. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

En a helyedben esetleg azon is gondolkodnek, hogy visszamenjek abba a varosba lakni, ahol a gyereked lakik, es persze elrendeznem a gyerekelhelyezest es lathatasi jogokat a birosagon.

Amugy tenyleg hulyeseg: hazakuldott a kozos alberletbol??? De konyorgom, miert hallgattal ra??? Ha egy kicsit is gondolkodsz, es tenyleg akarod latni a gyerekedet es a nagyobb kislanyt is, aki apjakent szeret, NEM koltozol toluk messze. Ennyi, nincs mit varialni a dolgon.

2012. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindenben igazatok van. Természetesen ez sokkal sokkal bonyolultabb történet. Igazából nem küldött haza Magyarországra ez az én döntésem volt mert nem tudtam ott hová költözni. Munkahelyem is megszünt és emiatt pénzem se maradt. Kénytelen voltam szüleimhez hazajönni mert kint már nem tudtam tovább maradni. Próbáltam visszamenni egyszer sikerült is de esély sem volt rendbehozni a dolgokat. Kénytelen voltam itthon maradni és itt dolgozni. Azóta eltelt 2 év és van új kapcsolatom. Viszont nagyon keveset látom a kislányomat. Maximum évente kétszer. Szeretnék pontot tenni az ügy végére mert az exem egyre elviselhetetlenebb.
2012. okt. 27. 14:45
 25/31 anonim ***** válasza:

Valami hasonlóra gondoltam én is. Tehát a nejednek kellett volna téged is eltartani, ha maradsz. Én sem repestem volna az örömtől, ha nekem kéne egyedül eltartani 2 gyereket, + férjemet.

Munkát miért nem találtál? Előbb-utóbb mindenki talál valamit.

2012. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ha a hazaküldésben csúsztattál még itt névtelenül is, akkor még miben? Kezdem megérteni a nejedet.
2012. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Sajnos mielőtt hazajöttem már találtam munkát de annyi pénzem sem volt hogy kihúzzam a következő fizetésig. Aki meg járt kint ezen esetben Angliában az tudja hogy mennyibe kerül egy albérlet. 2 havi kaució és a rezsi . Az kb 3-4 ezer forintba került volna. Mivel együtt kínlódtunk meg a közös albérletünkért már egyedül ehhez kevés lettem volna. Nem is beszélve arról hogy ha még sikerül is , ilyen elkeseredett helyzetben semmi kedvem nem lett volna azt nézegetni neki milyen jól megy és milyen boldog az új pasijaival. Úgy mentem volna mindig vissza a lakásunkba a gyerekekhez mint valami idegen vendég. Ezt az érzést senkinek sem kívánom. Egy esélyem volt hazajönnöm és itthon újjáépíteni az életemet. Gondolhatjátok volt mit.
2012. okt. 27. 15:08
 28/31 A kérdező kommentje:
Az hogy csúsztattam azért nem teljesen igaz. Lényegében rá voltam kényszerítve hogy hazajöjjek. Lehet a szavakon lovagolni, meg kielemezni dolgokat. Ez egy nagyon hosszú történet lenne minden részletében természetesen meg kellene kérdezni erről az anyukát is aki elképzelhetően teljesen más szemszögből mutatná be az eseményeket. Vannak részletek még amikről még nem tudtok. Mielőtt kimentünk is már voltak apróbb problémák mind a két részről. Én leegyszerűsítettem a dolgokat de tudnék erről a témáról annyit mesélni hogy ez az oldal kevés lenne hozzá. Egy a lényeg most ő van a gyerekekkel a saját elképzelései szerint. Mindenkin átgázolt már ez a nő. Nem kell messzire mennem vajon miért is maradt egyedül egy gyerekkel? ÉS most megint ez történik? És azóta az új Angol pasijával sincs együtt....Még jó hogy tőle nem született még egy gyermek....Ezek a tények de jobb ha nem is tudtok minden részletről ami ezzel a nővel kapcsolatos. Egy kis érdekesség hogy jelen pillanatban is van egy folyamatban lévő felfüggesztett büntetése ami talán ebben az évben jár le. Nem azt mondom hogy én tökéletes vagyok, de jó tanácsként ajánlom mindenkinek tanulva az én esetemből nagyon nézze meg kivel áll össze. Ne engedje senki hogy elhomályosítsa az eszét a szerelem.
2012. okt. 27. 15:22
 29/31 anonim ***** válasza:
Miért is maradt egyedül a gyerekével az a nő? Ez kellene a bizonyíték legyen arra, hogy milyen defektes? Kedves kérdező, elfelejted, hogy Te meg ki lettél dobva, gyakorlatilag pont úgy maradtál egyedül a gyereked nélkül, amiért őt elítéled. Elég gyerekesen gondolkodsz, valamint arra a kérdésre sem kaptunk még választ, hogy valójában mi a célod. Mit szeretnél, igazat magadnak? A gyerekedet akarod elszakítani a testvérétől, az anyjától, a környezetéből kiemelve? Vagy mégis mit? Ha mindezeket nem akarod a gyerek nyakába zúdítani, akkor értelmetlen jogi vitába bonyolódni a bírósággal. Valamint akkor is értelmetlen, ha csupán a gyerekeddel szeretnél többször találkozni. A gyerekhez az anyukájánál van a kulcs, rendezd a kapcsolatot vele és próbáljátok meg normális emberek módjára megoldani a problémát. Ez az egyetlen út, megjegyzem, ennél jobb nincs is. A másik út a bíróságosdi. Dönts, majd cselekedj.
2012. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Szerintem egyszerű, mit szeretne a kérdező: többet látni a gyerekeit, anélkül, hogy egy kitenné őket egy jogi, bírósági hercehurcának. Ennyi. Nálunk is hasonló a helyzet. A párom nem láthatja a gyerekeit, amennyit szeretné, de nálunk nem a távolság, hanem a gyerekek anyja az akadály. Érzelmileg zsarolja a gyerekeket, így azok kvázi nem mernek az apjukkal beszélni, lenni. Anyuka így áll bosszút, amiért el lett hagyva (miután többször megcsalta a férjét). Mi sem tudjuk, mit csináljunk. Nehéz ezt elintézni úgy, hogy a gyerekeknek közben ne legyen még rosszabb... Sajnos, nem tudok tanácsot adni. :( Ha mi esetleg jutunk valamire, megírom...
2012. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!