Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kié lesz a gyerek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kié lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
élettársammal nagyon megromlott a viszonyunk,oly annyira hogy verekedés is előfordult. nem vagyunk házasok, így kié lesz a gyerek? gondolok arra is hogy amig bíróságra nem megyünk addig kinél lesz a gyerek?
2012. nov. 15. 07:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos addig lehet az apánál és az anyánál is. Tehát ha az apja fogja és elviszi, nem tudsz semmit tenni, mert ugyanolyan joga van hozzá mint neked. Minél előbb intézzétek a gyerekelhelyezési pert, ott le lesz papírozva kinél helyezik el a kicsit és a láthatást is szabályozzák.
2012. nov. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha elinditod a gyerekelhelyezési pert, akkor azonnal kérheted azt, hogy ideiglenesen nálad legyen elhelyezve, természetesen megindokolva. Általában ezt meg is adják, attól kezdve a gyerek nálad van.

Amig semmit nem teszel, addig az apának ugyanolyan joga van a gyereket elvinni, mint neked.

2012. nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjátok, hogy a kérdező a nő?

És miért "sajnos", hogy az apa is bármikor elviheti a gyereket??

Sok esetben a férfinél sokkal okosabb döntés lenne elhelyezni a gyereket, csak a bíróság sajnos ezt még mindig nem látja be.


Amúgy elvileg tényleg így van, papír nélkül mindkét szülő egyformán lehet a gyermekkel, ez házasság esetén így van, nem tudom, élettársi viszonyra mi vonatkozik.

2012. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%
Azért sajnos, mert normális esetben az anyánál van helye a gyereknek, nem gondolod?
2012. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
én vagyok az anya. nem lenne jobb helye az apánál, mivel nagyon agresszív, ha sír a gyerek ordibál, és ha engem bánt, akkor szerintetek jó helye lenne nála a fiamnak? dolgozik, nem tudná senkire bízni a gyereket. ha családsegítőhöz fordulok hogy segítsenek kitenni, akkor arra lehet esély hogy elveszik a fiam? vagy bekerül valami rendszerbe? ezt nem akarom!! vagy menjek a rendőrségre? nem tudom mit tegyek hiszem két hónapos a fiam, így biztos (vagyis remélem) hogy nálam marad a bíróságig!
2012. nov. 15. 08:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Normalis esetben a két szülőnek van a gyerek helye. Ha elválnak, akkor annál a szülőnel, aki a nevelésre alkalmasabb. Nem a nemetol függ.
2012. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
és légyszi ne írjatok olyat hogy akkor minek szültem gyereket, ha ilyen az apa! tudom hiba volt hogy őt választottam apának, de nem akartunk gyereket, becsúszott de abortuszra gondolni sem gondoltam!
2012. nov. 15. 08:16
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
OFF Sosem értettem, hogy egy agresszív embernek miért szül valaki gyereket?
2012. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben voltam, a rendőrség annyit mondott, hogy sürgősen intézzem a gyermekelhelyezést, mert az apa is elviheti (ezzel fenyegetett) és nem tudnak segíteni. Add be a bíróságon a kérelmet, illetékmentes, egy fillérbe sem fog kerülni! és 3 éves koráig nem viheti láthatásra, csak meglátogathatja!
2012. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az agressziót bizonyítani is kell ám....
2012. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!