Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi rossz családi...

Miért van ennyi rossz családi kapcsolat és hogy romlanak meg ennyire a viszonyok, olyan sok helyen?

Figyelt kérdés

Elég, ha csak egy személy nagyon gonosz és az megfertőzi az egészet, vagy mindenkivel baj van inkább?

Testvéri, szülő-gyerek kapcsolatokra gondolok, nem a párkapcsolatokra ahol hatalmi viszony van inkább mint lelki kapcsolat, vagy a vérszerinti rokonoknál is hatalmi viszony van?


2011. márc. 2. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
én nem értem a kérdésedet. szívesen válaszolok, ha érthetően leírod, hgoy mi foglalkoztat.
2011. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

miért van olyan sok helyen irigység a másikkal szemben, akkor is ha tényleg jobb, miért nem segíti egymást 2 testvér sok helyen, meg a család


ilyesmi

2011. márc. 2. 12:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
amúgy szerintem az egymáshoz való nem alkalmazkodás, türelmetlenség, önzés teszi tönkre a családi kapcsolatokat. lehet 1 ember a hibás, lehet mindenki hibás, és van ahol átmenet jellemző. és nem értem, hogy a párkapcsolatban miért hiszed, hogy hatalmi viszonyok vannak... nem értem..
2011. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyre gyakoribb, én is észrevettem.

Talán az empátia és a kompromisszumok hiánya okozza.

Anya-gyermek kapcsolatban figyeltem meg az anya túlzott irányító hatalmát (melyet az élet más területein sikerrel kamatoztatott), de a gyereknevelésbe nem szabadott volna belevinni. Így a kapcsolat zátonyra futott.

Sok tinivel beszéltem a szülőkkel való kapcsolatukról, melyből sugárzott a szeretethiány egyszerre a visszautasítással. Véleményem szerint már a példa, amit másoltak, rossz volt, a szülők kapcsolatából kiindulóan. Aki nem lát egészséges kapcsolatrendszert, mint példát, az nem tudja megtanulni,így már nehezebben indul az érzelmi élete.

Ez generációról generációra ugorva egyre kuszább, ahogy egyre gyorsabb a világunk.

Még én is csak kutatok a megoldások után.

2011. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is foglalkoztat ez mostanában, mivel a két testvéremmel eléggé megromlott a kapcsolatom. Felnőttek vagyunk mind a hárman. Röviden azért nem vagyunk már jóban, mert édesanyánk örökségén veszekszünk. Kérdezed, hogy: "Elég, ha csak egy személy nagyon gonosz és az megfertőzi az egészet, vagy mindenkivel baj van inkább" Szerintem elég ha van egy önző ember a családban és az kihozza mindenkiből a legrosszabbat. Ez nálunk öcsém. De ő már kisgyereknek is ilyen volt, ha kaptunk pl. egy doboz finomságot, abból ő minden bűntudat nélkül megette majdnem az egészet és eszébe sem jutott osztozkodni velünk. Gondolkozok mostanában ezen, hogyan alakul ez ki, hiszen ugyanazok a szüleink, ugyanolyan nevelést kaptunk, mégis ő ilyen nekem pedig soha eszembe sem jutott volna ezt tenni a testvéreimmel. De most már úgy vagyok vele, hogy ha ő ilyen, akkor nem akarok jóban lennie vele, nem érdekel, hogy a testvérem, mert most már persze nem egy doboz kekszről van szó, hanem sok millió forintról. Úgy gondolom, hogy a kapcsolatok megromlását az hozza még elő, ha felnőttként egész más élethelyzetbe kerülnek a testvérek illetve a felnőtt gyerekek. pl egyik jól keres, másik szerencsétlenebb az életben, akkor előjöhet az irigység, ami régen nem volt, mert testvéreknek gyerekként még ugyanolyanok az életkörülményei.
2011. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók véleményem szerint helyesen megvilágították a dolgokat, így ezeket nem részletezném, nagyjából egyezik a véleményünk. 1 dolgot hozzátennék. Mindenkinek csak önös érdekei vannak. Csak az a jó, amit ő tesz, a másik véleményét, meglátását semmibe veszi. Ez a más szemében a szálkát is a sajátban a gerendát se effektus. Olyan sokan panaszkodnak itt anyóssal, férjjel, feleséggel kapcsolatban. olyan ritkán látom, hogy azt, hogy belátom, itt és itt én is hibáztam. pedig a kapcsolatok megromlásához 2 ember kell legalább.
2011. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elõttem szólókkal.Nagyon régen keresem màr én is ezekre a vàlaszt.

Ez abból is adódhat,hogy mindenki azt akarja,ami a màsiknak van.Az anyagias dolgok megfertõztek mindenkit.Akinek kenyérre alig jut,az is a luxust akarja,hitelekbe vàgja magàt.Na én nem kõvetem a divatot.Jól el vagyok a több éves kocsinkkal.Mindenki ràgja a fejünket miért nem,miért nem veszünk ùj kocsit.

2011. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagyunk gondolatolvasók, a szavak pedig nem mindig azt adják át, amit valóban gondolunk. Egy idő után az emberek AZT HISZIK, hogy ismerik egymást, miközben csak feltételezéseik vannak arról, MIT GONDOL a másik. Csakhogy ez nem fedi ám a valóságot! A szavak mögé olyan további jelentéseket értünk, amik nem a beszélőtől erednek, mi mégis úgy rakjuk le magunkban, hogy Ő ezt mondta, és erre is reagálunk, tovább rontva a helyzetet.


Tapasztalatom szerint ahol magas színvonalú a kommunikáció és jó a feladatmegoldó képesség a felek között, azok a kapcsolatok jobbak. A testvérek nem gyűlölködnek, a párok tovább maradnak együtt, stb.

2011. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

12:46 osnál a pont

Eszembe juttatja, hogy anyukám mostanában azt mondja:

-Tudom, hogy mit fogsz erre mondani, -és már mondja is azt, amit ő hisz...

ami teljesen más, mint amit mondani szerettem volna...

aztán azzal jön, hogy -tudod, honnan tudtam? mert ismerlek!!!

Hát, ekkor jövök rá, hogy nagyon nem ismer, és nem tudom, honnan ismerne, mikor már tiniként elköltöztem otthonról, jó pár éve nem lakunk együtt, és az ember mindig változik.

Ő pedig köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig ő ismer engem...

2011. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
amúgy meg nem vagyok biztos abban, hogy több a problémás kapscolat... csak a net segítségével, meg a médiával mindenkihez eljutnak és felnagyítódnak. itt pl. sosem halljuk mindkét felet. ez nagy baj.
2011. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!