Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy másképp osszuk be a pénzt?

Figyelt kérdés
Szüleim dolgoznak, nem is keveset, nem isznak vagy cigiznek. Viszont kívülálló szemével nézve nem valami jól élünk. Ugyanis a szüleim egyáltalán nem a mának, hanem csakis a jövőnek élnek. Mindegyikünknek van életbiztosítása, van házbiztosítás, autóbiztosítás, önkéntes nyugdíjpénztári tagok, de most kötöttek még valami plusz balesetbiztosítást. Havonta kb. 60 ezer Ft, ha nem több megy el ilyen dolgokra. Ezenkívül olyan használati tárgyakat vesznek, amik majd jók lesznek nekünk gyerekeknek, ha megházasodunk. Pl.: fazekak, evőeszközök, tányérkészletek, poharak (annyi kristálypoharunk van, hogy már nem férnek el a vitrinben, hanem a padláson tartjuk őket), terítők, konyhai eszközök stb. Ha egyszer elköltözök jól fognak jönni, de remény sincs arra, hogy a következő 10 évben erre sor kerüljön. Azokra a dolgokra viszont, amik a hétköznap kellenének, sajnálják a pénzt. Például nincsen bikinim, mert szerintük felesleges, úgyis csak egy-kétszer megyek strandra. Ha tampont akarok venni bevásárláskor, édesapám teszi a gúnyos megjegyzéseket. Szórakozni nagyon ritkán járok el, de akkor is azt hallom, hogy miért akarom elverni a pénzt. Ha kérek valamire pénzt, előbb-utóbb adnak, de addig megállás nélkül teszik a megjegyzéseket. És elegem van. Állandóan azt hallom, hogy mennyi csekk vár még feladásra, milyen sokat dolgoznak, de semmi látszata. Persze, hogy nincs, mert felesleges dolgokra megy el a pénz. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, hogy én nem értem meg őket, meg úgy csinálok, mintha nem gondoskodnának rólam. Nem azt mondom, mindig van itthon étel, de például gyümölcs ritkán van, mert a testvéreim nem szeretik, azért meg nem vesznek, hogy ők meg én egyem. Hogyan beszélhetném meg velük ezeket a dolgokat?
2009. jún. 4. 16:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom,hogy hány éves vagy?

Nem rossz dolog,különösen a mostani gazdasági helyzetben,ha valaki nem cak amának él.Vidéken még ma is sok helyen fontosnak tartják,hogy a gyereknek meglegyenek az alapvető háztartási dolgai,mire önállósodik,mert akkor könnyebb a kezdés.Ez igaz is.Azon lehet vitatkozni,hogy ez jó vagy rossz,de a szüleidnek jöguk van a saját keresetüket arra költeni,amire jónak látják.Mint írod,nem éheztek,nem nélkülöztök,gondoskodnak rólatok,tehát nem rossz szülők.

Talán az élettapasztalatuk miatt spórolnak ennyire,de van akinek ez az alaptermészete.Szerintem nem tudod őket erről lebeszélni.

Próbáld meg elérni,hogy havonta kapj valamennyi zsebpénzt,amivel nem kell elszámolnod,akkor vehetsz magadnak gyümölcsöt stb. (A bikini nem létkérdés,csak divat)bár minden tini fontosnak tartja.Beszélgess el velük,kérdezd meg,miért ilyenek,talán egyezségre juttok egymással.

2009. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

18 éves vagyok. Kapok zsebpénzt, 4000 Ft-ot, de abból kellene mindent (ruházkodás, kozmetikai cuccok, egészségügyi dolgok, gyógyszerek, bulizás, utazás, ajándék barátnőknek, keresztfiamnak) finanszíroznom. De ha egy hónapban csak a gyógyszereim több mint 2000 Ft-ba kerülnek, hogyan oldjam meg? És utána jön a veszekedés, meg a gúnyolódás, hogy mennyi pénzt elviszek. Engem sokáig nem zavart, hogy gondoskodni akarnak a jövőmről. De ami most megy, az már túlzás. Persze legyenek meg az alapvető háztartási felszerelések, de már annyi van, hogy mindhármunknak (hárman vagyunk testvérek) bőven sok. A bikinit meg nem divatból kérem, hanem azért, mert másban nem lehet strandolni, és a 4 évvel ezelőtt vett bikinimet finoman fogalmazva is kihíztam, különben felvenném. És múltkor megint szóbahoztam, amikor meg akartak venni egy serpenyőt, mert jól jöhet, hogy inkább adjanak pénzt fürdőruhára, mert a rokonok egy hónapja nyúznak, hogy menjek el velük fürdeni, akkor bevágták a durcit, és nem lett se serpenyő se fürdőruha. De nem tudom, hogy megbeszélni hogyan lehetne velük. Milyen észérvekkel hathatnék rájuk? Próbáltam beszélni velük, de mindig odalyukadunk ki, hogy de hát megkapok mindent. De mondjuk, ha menszesz után egy héttel vesznek tampont, vagy akkor adnak rá pénzt, akkor sokra nem megyek vele. És ezt nem látják be. Komolyan mondom megszállottak. :(

2009. jún. 4. 17:11
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos a begyepesedett gondolkodásukkal nem tudsz mit kezdeni, így öregedtek meg. De pl a biztosításnak semmi értelme, tök felesleges pl a házbiztosítás, hacsak nem valami veszélyes környéken laktok, vagy ha vannak ellenségeik. Ezeket a pénzeket lazán leköthetnék a bankban is, és akkor ha úgy alakul hozzá lehet férni. A biztosító sosem arról volt híres hogy szívesen fizetett volna ha valakivel valami történik. Egyébként meg azt szokták mondani hogy mindig az sír a legjobban akinek van. Szóval ha van felesleges 60 ezrük ilyen vackokra havonta akkor ha ezeket lefaragnák többet tudnának félretenni, és a gyerekeknek is jutna néha ez-az. Dolgoztam pár hónapig biztosítónál, hidd el csak a cég jár jól velük, nekik nem igazán van hasznuk abból hogy nyakra-főre összekötnek minden sz.rt. Amúgy az én anyám is vesz néha ezt-azt ami majd jó lesz nekem, de nem vesz meg mindent előre, mert elvileg valakivel közösen fogok élni, nehogymár mindent én vigyek a házhoz. :D Egyszerűen közöld velük, hogy tájékozódjanak jobban, mert új időket élünk, luxus mindenféle biztosítást csak hobbiból megkötni, inkább kössék le bankban a pénzüket, és haláleset esetére jelöljék meg a gyerekeket mint örököst. Egyszerűbb mint a biztosítóval huzavonázni. De ha már nagyok vagytok összefoghattok, hogy közösen üljetek le beszélgetni, hogy rátok is legyenek tekintettel ha már vesznek/csinálnak valamit, elvégre veletek kapcsolatban is döntenek, és jó lenne nem a fejetek felett, hanem veletek együtt. Másrészt honnan tudják hogy nektek milyen konyhai cucc tetszik pl???? Dönthessetek már ti az életetekről!!!!! :) Bocsi ha hosszú voltam.
2009. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igazad van, mert ez túlzás, a ló másik oldalára estek át, ha tényleg csak a jövővel foglalkoznak. Olyan szempontból nem lehetne megvilágítani a dolgot, hogy mikorra ti megházasodtok vagy elkerültök a háztól, akkorra azok a dolgok már lehet, hogy nem lesznek éppen használható állapotban? Ugyanis a dolgok állásukban sokkal jobban tönkremennek, mintha használatban vannak. Ha gyűjteni akarnak nektek, miért nem inkább a bankba teszik a pénzt ahelyett, hogy már most fazekakat vesznek, mikor lehet, hogy csak 10 év múlva fogsz házasodni? Ezt is felvethetnéd nekik, mert ezzel sokkal jobban járnátok mindannyian. A szüleid pénze nem menne el haszontalan dolgokra és te is olyanra költhetnéd később, amire te akarod. Vagy ha esetleg van egy jó barátnőd vagy egy családtag, aki tud rájuk hatni és elmondaná, hogy náluk hogy megy...talán segítene. Mondjuk a tamponos dolgot nem értem. Nem ismerik fel, hogy arra szükséged van? Nálunk sosem volt zsebpénz, mégis mindenre telt, mert a szüleim mindig arra adtak, amire kellett és annyit amennyi éppen kellett. Talán egy ilyen felállást is meg lehet velük vitatni...mondd azt, hogy ne legyen zsebpénz, de cserébe mindenre adjanak, amire kell. Így nem az van, hogy elvered a pénzt.
2009. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
húha nagyonsajnállak téged:(
2009. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
31%

Én a helyedben örülnék, hogy fedél van a fejem felett és megvan minden alap dolog, amire szükségem van. Szerintem a szüleidet te nem nevezheted megszállottnak, nincs jogod hozzá.


Ha külön igényeid vannak, mint buli, ruha, egyéb, miért nem mész el dolgozni? Akár diákmelóra is.. Akkor te magad oszthatnád be a pénzedet.

2009. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

És hogy megy az iskola?Mert ha jó tanuló vagy,akkor esetleg nincs lehetőség ösztöndíjra,vagy valami ilyensmire?Vagy próbbálj meg munkát vállalni,ha van rá lehetőséged.Ha nincs,akkor meg sztem ezt mondd a szüleidnek:Tudom,hogy ti azért dolgoztok ennyit, meg vesztek meg mindent nekünk,hogy a jövőben az már meg legyen,és ez nagy segítség,de úgy nem élet az élet,ha csak a holnapnak éltek(élünk).Szerintem fontosabb lenne az,hogy élettapasztalatot adjatok át nekünk,mint hogy legyen még egy 6. serpenyő.Amúgy meg,emlékeztek rá,mikor szórakozott együtt a család utoljára?Én már nem....Persze senki nem nélkülözik a családban,és mindenkinek meg van mindene,de a szeretet fogalma nem itt merül ki.Akkor inkább ne vegyetek annyi mindent,de legyünk együtt többször!Amit most veszünk pár év múlva már elavult lesz.És akkor kell megint egy új...úgy érzem,hogy az elkövetkezendő évkre fölösleges lépéseket tenni.

Persze ez csak az én véleményem,amit azért osztottam meg veletek,mert a szüleim vagytok,és tudom,hogy nálatok a szavaim mindíg meghallgatásra találnak.Szerintem ezt a problémát nem lehet a durcizással elintézni,próbáljuk megoldani együtt!

háát ennyi lenne ^^^ egyébként ha vannak benne olyan dolgok (pl.:tudom,hogy nálatok a szavaim mindíg meghallgatásra találnak,stb. az nem baj ha nem igaz,csak mondd ezt) :)

remélem segíteni tuttam neked és megoldódik a problémád

sok szerencsét :)

2009. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Értem, szóval a buli meg a ruha külön igénynek számít, főleg 18 évesen? Hallod kérdező, az előző válaszoló szerint üljél otthon pucéran! Megáll az eszem.
2009. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Félre ne értsen senki. Ruhát kérek igen, de azért, mert meztelenül nem járhatok az utcán. Nem márkás cuccokat kérek, ez egyértelmű. Buli nem extra igény, mert évente ha kétszer megyek el, és akkor sem iszok egyáltalán semmit, mert drága. Kitünő tanuló vagyok, most állok érettségi előtt. Ez az alap, amit elvárnak tőlem a szüleim, de középiskolában nincs is ösztöndíj, vagyis de évente egyszer, de mivel bent vagyok a bizottságban, aki dönt róla, így én nem kapok. Dolgoznék, de akkor ki vigyázna a húgomra, ki mosogatna, teregetne, porszívózna, futkozna a mamának boltba, etetné a kutyát, macskát? Szóval iskola és az itthoni teendők mellé már egy diákmunka nem fér be.

Az utolsó előtti válaszolónak külön köszönöm a választ, nagyon tetszik, amit írtál. Szerintem valami hasonló beszéd lesz a szüleim és én köztem. Köszönöm még egyszer.

2009. jún. 4. 18:00
 10/33 anonim ***** válasza:
7%

Úgy látom hogy ovis társaid közül sokan válaszoltak.

18 éves vagy. Menjél szépen dolgozni, akkor majd megtudod, hogy mit miért tesznek. nehogy már majd, te, aki életedbe max diákmunkáztál majd te mond meg azoknak, akik felnevelnek, hogy mire költsék a saját pénzüket amit saját munkájukkal kerestek. Nagyon buta vagy még, még korodhoz képest is, ezért nem látod át a lényeget.

2009. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!