Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan osszuk meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osszuk meg?

Figyelt kérdés

Régóta el akartam már válni, amikor a gyerekek elkerültek otthonról, meg is tettem az első lépést, válókereset. Elmondtam a férjemnek, mi a helyzet, megkértem, költözzön el (neki lett volna hova, itt él az anyukája, és a tesója is a városban), mert nem tudja fenntartani a házat minimálbérből, nekem viszont nem lett volna ilyen gondom. Nem akart menni, így elköltöztem én, albérletbe.


A volt férjem ott maradt egy 2 szintes családi házba, de folyamatosan követelt tőlem pénzt, mert szerinte a rezsi felét nekem kéne állnom, mivel közös tulajdon, a fenntartása is közös teher. Hiába mondom neki, hogy anno felajánlottam, hogy menjen ő, most nem akarom finanszírozni a rezsijét, pláne, hogy a költözésemre 3 héttel beköltöztette az új barátnőjét. Folyamatosan kapom a zsaroló e-maileket, hogy fizessem a ház ilyen meg olyan költségét, holott egy éve nem is lakom ott, csak az exem, az új nője, meg a mostohalánya.


A bíróság ketté osztotta a házat, amit jelenleg árulunk. Mivel ő lakik ott, fogalmam sincs, hogyan fogadja a vevőket, azt tudom, hogy nem akarja eladni, mert neki baromira kényelmes ott lakni. Nekem viszont szükségem lenne a pénzre, mert az albérlet elég drága dolog.


Kifizetni nem tud, mert "nincs pénze" meg úgy tudom, erre nem is lehet kötelezni, pedig ez lenne a legegyszerűbb megoldás.


Van valakinek ötlete?



2012. nov. 18. 16:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy voltam, sőt, már a vagyonmegosztás is megtörtént, 50%-a enyém a háznak. És hiába zsarol, nem fogok neki fizetni, ez biztos.
2012. nov. 18. 21:01
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy TE ne fizess, hanem hogy az exférjed kellene, hogy fizessen NEKED.
2012. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Fogadj egy albérlőt a te részedbe, és ne kérj tőle sokat, csak cserébe azt, ha megy a vevő, akkor segítsen a ház megmutatásában.
2012. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!