Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok, most, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok, most, de nem tudom hogy kell! Válási kérelemnek sorban mit kell tartalmaznia? Ingatlan nincs, ingóságokban megegyezünk, Gyermek van (5 éves) .

Figyelt kérdés

Szeretném beadni a keresetet, ügyvédre nincs pénzem, levélben szeretném kérni a válás elindítását. mit kell beleírnom a levélbe, szép sorjában? Kérném kielégítő válaszotokat, akár itt, akár privát e-mail-ben. Kerestem már a válaszok között, de sehol nem találtam konkrétan leírva a tartalmat, sorban, csak durván nagyvonalakban!

Minden segítséget köszönök!


2008. máj. 26. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb megoldás, ha elmész a területileg illetékes bíróságra félfogadási időben, 12000 Ft. értékű okmánybélyeggel a kezedben, és a fogalmazónak (gyakorlatát töltő végzős egyetemista) előadod, miért szeretnél elválni. Ő nemcsak hogy hivatalosan meg tudja fogalmazni a keresetet, de a procedúra részleteit is elmagyarázza. Ha nincs pénzed ügyvédre, ő ajánlani fog megoldásokat. Az, hogy nincs ingatlan, az ingóságokról pedig megegyeztek, még nem jelenti azt, hogy ügyvéd nélkül is boldogulsz (bár ez függ a férjed hozzáállásától is)! Sok sikert!
2008. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én vagyok a férj!

Afeleségem hozzáállása viszont a házassághoz már nulla, a válásba beleegyezik! (egyébként megcsal). Még egy lakásban lakunk, de nem jár haza, és én vagyok a kislányunkkal.

Szeretném mégis tudni nagyjából, mit kell beleírni a válás kezdeményezésébe. Sajnos munka, gyermek, és egyéb teendőim mellett egyenlőre nincs időm hivatalos helyen utánajárni! és a városunkban nincs is bíróság! Ezért választanám a postát, ha tudnám mit kell leírnom!

2008. máj. 26. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi egyetlen válaszoló vagyok, bocsi, hogy nőnek gondoltalak! :P Ha mindenáron postán akarod kezdeményezni, akkor elképzelhető, hogy csak hónapok múlva fognak reagálni, attól függ, mennyire jó az adminisztrátoruk, vagy mennyire vannak leterhelve. Adnak egy időpontot, amikor viszont személyesen meg kell jelenni, mert válási keresetet csak személyesen lehet beadni. Ha a városotokban nincs bíróság, a kistérségi központban vagy a megyeszékhelyen mindenképpen lesz, a lényeg, hogy a lakóhelyetek szerint illetékes bírósághoz lehet fordulni. A levélben legyen benne, mióta vagytok házasok (házassági anyakönyvi kivonat másolatát csatolni kell), miért akarsz elválni, van-e közös gyerek (születési anyakönyvi kivonat másolatát kell csatolni). Kérvényezni kell a házasság felbontását, a gyerek elhelyezéséről való döntést, gyerektartás megállapítását, valamint nyilatkozni kell arról, hogy anyagi ügyekben peren kívül megegyeztetek.


Ez egy lépés, de a személyes bíróságra rohangálástól ez sem ment meg, max. gördülékenyebb lesz. A papírokat ellenjegyeztetni kell ügyvéddel, így ettől sem kíméled meg magad.

2008. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A családsegítőben tudnak segíteni. Én falun lakom és ide is kijár egy ügyvédtanonc ezeket a paírokat elintézni a családsegítőbe. Az én nővérem is ott intézett mindent, csak a válás kimondására kellett bemennie a bíróságra.
2008. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha válni akarsz kb egy válóperes ügyvéd mindent elintéz kb 50-100 ezer forintert ha van rá, ha nincs akkor mindent papírra kell vetni, hogy pl:házasággi vagyonközösség megszűntetése céljából ki mit visz fel kell sorolni konyhai dolgoktól - minden egyébig. A legfontosabb kitérni a gyermekelhelyezésre, ha meg is egyeztek benne, akkor is számíthatsz békítőtárgyalásra. Mindenekelőtt tényleg menj be a bíróságra félfogadási időben, ott tájékoztatnak.A papírra rá kell irni, hogy közös megegyezés, ha kötözködik a nejed akkor írd oda hogy ő az aki megcsal.

Tehát:

1. Házassági vagyonközösség megszűntetése és módja. Mit hogyan osztotok fel, ez csak akkor érvényes, ha a csaj is aláírja, vagy ,majd a bíróságon elfogadja. PL:


te(férj): kanapé, lakás , franciaágy

csaj(feleség): konyhafelszerelés, kocsi , pénz x-összeg

a lakás fejében


2. Gyermekelhelyezési megállapodás:

Két fél közös megegyezéssel döntöttünk.. Pistike a válás kimondása után apánál marad , anya hétvégente viszi, vagy fordítva, A gyermek elhelyezésére megfelelő körülmények adottak........ formában(lakás)


3. Le kell írni mikor házasodtatok, mikor ismerkedtetek, mikor jött agyerek, mikor kezdett romlani, hogyan romlott a kapcsolat, Ha gyors válást akarsz, bele kell írni, hogy nincs remény a békülésre és a gyermek szempontjából jobbnek látjátok ha nem éltek együtt, mert mindketten új kapcsolatot szeretnétek, vagy könnyebben menne külön, mert sok a veszekedés stb...

2008. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!