Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mekkora az esély hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esély hogy a bíróság az apának ítéli a gyermekeket?

Figyelt kérdés
2 éve élünk külön. 3 gyermek van. Az anya iszik, nem vitte a 15 hónapos kötelező oltásra a gyereket el, a két nagyobbik gyermek iskolás, de úgy néz ki, hogy évet kell ismételniük a sok hiányzás miatt. Engem nem enged a gyerekek közelébe, ha látni akarom őket az iskolában kell meglátogatnom őket. A gyerekek félnek tőlem, mert anyuka teljes mértékben ellenem neveli őket. A védőnő és az iskola is feljelentette állítólag az anyukát a gyámhatóságnál, a gyermekelhelyezési kérelmet beadtam, de senki nem tesz semmit.
2010. márc. 11. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én nő, vagyok, mégis azt gondolom, hogy a magyar bíróságok túlzottan "anyapártiak". ahhoz hogy az apánál helyezzék el a gyerekeket, az anya alkalmatlanságát kell bizonyítani. bár ez esetetekben sajnos nem lesz nehéz...ügyvéded mit mond? jó ügyvéded van? mert tudod: a jó ügyvéd ismeri a törvényt, a sztárügyvéd ismeri a bírót...viccet félretéve, tényleg sok múlik rajta...
2010. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Egyébként, ha még nincs bírósági döntés az elhelyezésről, akkor akár magadhoz is veheted a gyermekeket. Ez is teljesen jogszerű." ez igaz, hiszen hivatalosan még közös a felügyelet joga.
2010. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell évet ismételni a nagyoknak?Nem mennek be az iskolába,vagy sokat betegek?Egyáltalán mennyi idősek?

Mi az,hogy nem láthatod őket?Láthatás meg lett állapítva gondolom,el kell menni értük,másodszor lehet rendőrt hívni,majd az kihozza a gyerekeket.Ez az iskolába kell bemennen olyan demonstrációnak tűnik...a tanárok láthatják,hogy te milyen klassz apa vagy,csak éppen a gyerekeket hozod kellemetlen helyzetbe,ráadásul a suliban azt a pár mondat,amit váltani tudtok,semmire se elég.

Nem értem,a gyerekek nagyon találékonyak tudnak lenni,ha az eltiltott szülővel való találkozásról van szó..kivéve ha tényleg nem akarnak találkozni vele,mert jó okuk van félniük tőle...

Mennyi idős a kisebbik?Lehet jobb is,hogy nem kapta meg az oltást ebben az influlenzás időben.(az enyém fél év csúszással kapta szinte mindegyiket)

Mi az,hogy az anya iszik?Mit,mennyit?Mondjuk két pohár bor naponta simán belefér.Mennyire befolyáslja ez a gondoskodását a gyerekekről?(most az,hogy három gyerekkel egyedül él,és a gyerek mondjuk kinőtt nadrágba jár...nem túl helyes,de sokan vannak így)

Mi az,hogy feljelentette állítólag.Akkor most igen,vagy nem.És feljelentették,vagy védelembe helyzték a gyerekeket?Mert a kettő nem ugyanaz.


A gyerekelhelyezési kérelmet a bíróságon kell beadni,ha már két éve külön éltek(egyébként is a bíróság dönt,de ez most nem tartozik ide),a gyámhatóság nem dönthet ebben.

2010. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a jogi részéhez nem értek, csak szurkolni szeretnék, hogy neked ítéljék. Tényleg nagyon nagyon remélem, hogy te kapod meg a gyerekeket! Nehogymár egy alkoholista, aki nem hordja iskolába és védőoltásra a gyerekeit, az nagyobb jogot élvezzen az apával szemben csak mert nő. Szóval hajrá!!! Nagyon szurkolok! Üdv: 21/N
2010. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként a két nagy 7 és 8 éves. Azért hiányoznak ennyit, mert anyuka lusta őket bevinni az iskolába sokszor. Amúgy ebben az évben már a harmadik iskolába járnak, mert anyuka szeret költözni, ami szerintem nem tesz jót a gyerekeknek. Ha keveset inna és nem alkoholt nem lenne vele bajom, de sajnos napi gyakorisággal iszik nem keveset. Az meg, hogy nem vitte oltásra rögtön nem lenne baj, ha jelezte volna a védőnő felé, hogy késve viszi, de ezt nem tette meg. Nincs meghatározva, hogy mikor láthatom őket, mert nem váltunk még el. De mivel sűrűn költözik sokszor nem is tudom hol laknak, ami nem kis idő mire sikerül kiderítenem. Elhozni nem akarom őket beleegyezés nélkül, mert felhasználható ellenem a bíróságon. (ügyvéd mondta)Az iskola és a védőnő is azt mondja, hogy megtették a feljelentést a gyámhatóságnál, de nem történt még semmi. Minek kell történnie, hogy vki tegyen vmit, mert ha én jogilag helyesen akarok eljárni akkor most egyenlőre nem tehetek semmit csak azt, hogy várok.

2010. márc. 12. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!