Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fizetnétek így a volt élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizetnétek így a volt élettársatoknak?

Figyelt kérdés

Eléggé bonyolult már az ügy,és már semmi másról nem szól csak a pénzről,és a sértegetésekről.Sajna ennél lejjebb már nincs...

Több mint 8 évig éltünk eggyütt,és tavasszal szakítottunk.(Az okokat most hagyjuk külön történet)

Nos,azt mondta a volt élettérsam fizessem vissza neki azt a pénzt amiből fölnevelte a gyerekeimet...(2 gyerekem van)

A gyerekek kapnak gy.tartást a volt féjemtől(elég jelentős összeget)és természetesen plusz a cs.pótlék is.

A kassza közös volt,ami állt az ő fizuja,én fizum,és az említett összegek.(neki is van egy fia aki után fizettünk gy.tartást.)

Azt mondta ő nevelte fel őket,az ő pénzéből,ami így ebben a formában nem igaz.

Amikor ide jöttem semmije nem volt,csak a ház....de abba aztán semmi...Sőt fizette/fizettük 4 évig a részleteket eggyütt ugye mert a kassza az közös volt.Azok a bútoraink,és berendezési háztartási dolgaink vannak amiket én hoztam ide,meg amiket közösen vettünk..Az én szüleim rengeteget segítettek pénzel is és egyébb dolgokkal is.Sőt ő még nem volt elválva,és amit fizetett a volt feleségének,abba sincs pénze,mert az összeget(150.e ft-ot)úgy fizettük ki hogy az anyja adott 100e-ft,a többit meg én...ennyi volt a "segítés"részükről a 8 év alatt.(na ugye csak én vagyok ennyire hülye)azt mondta nincs jogom itt semmihez,nincs semmim,én semmilyen jogon nem "követelhetek" semmit.

Azt még hozzá kell tenni,hogy a gyerekek felnevelése a részéről annyiban merült ki,hogy fizukor néha! hozott nekik valamit.De se nem foglalkozott velük,se úgy a szó szoros értelmében a nevelésükben sem vett részt.Elmondhatom magamról,hogy mellette neveltem a gyerekeimet,nem vele....

Sokmindent lehetne írni még ezekről a dolgokról....

köszi előre is a válaszokat!


2009. aug. 19. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele. (És főképp ne fizess, mert nincs mire föl) Ha nagyon akadékoskodik, mondd meg, hogy pereljen be. Majd az ügyvéd lebeszéli.
2009. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne fizess semmit, mert erre nem kötelezhet.

Volt hivatalos életársi szerzödésetek?


Amit te hoztál a kapcsoltaba, az a tied maradt, amit ö (ház), az az övé. Amit a közösen eltöltött évek alatt vettetek, illetve renováltattatok, az arra elment pénz felezödik.

A gyerekre kaptál gyerektartást, családi pótlékot meg a fizetésedböl is költöttél rájuk - arról szó se lehet, hogy ö nevelte öket egyedül. De még ha úgy lenne is, ezen a cimen nem követelhet semmit vissza - elvégre nem kényszeritette senki, hogy téged a gyerekekkel együtt vállaljon el, önszántából tette.

Keress egy jó ügyvédet és ne hagyd magad.

2009. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj ügyvédhez, mert mindenki körbe fogja őt röhögni. 5 év együttélés (nem csak házasság, hanem élettársi viszony) után minden 50-50. Ha a házat nem is felezitek el, akkor meg tied minden bútor. Nehogy már még ő kérjen pénzt. Mocskos állat. Utálom azt, amikor több év szerelem után megy a balhé. Ne fizess azt tudom tanácsolni
2009. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat...Igen ezekkel a dolgokkal már tisztában vagyok,beszéltem ügyvéddel.Elmondta a lehetőségeket,hogy mik közül"választhatok"Csak hát szerettem volna per nélkül rendezni ezt az egészet,de ő semmi hajlandóságot nem mutat ez ügyben.A háza nem kell,és tisztában vagyok vele hogy az övé.én annyit kértem,hogy amit összeget befizettünk,a 4 év alatt annak a felét adja ide.A többi term. felezödik(ami közös)és ami az enyén azt meg alaőból vihetemerre fel mondta hogy ő meg felnevelte a gyerekeimet....

Ő szakított,de most azt mondta,nem gondolod hogy hitelt veszek fel,mert nincs kp-m,és még új életet is kezdek.?!Nah de ő akarta?!?!

2009. aug. 19. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nehogy fizess! ha ő nem perel,perelj te!
2009. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az a baj, hogy ezt nehéz bizonyítani, hisz az ingatlan az ő nevén van. Én is azt mondanám, hogy semmiképp se fizess, de nem tudom, hogy tudod-e bizonyítani, hogy a te pénzed is benne van sok mindenben. Még ha házasok lettetek volna, könnyebb lenne most, de így csak a megegyezésetek alapján történik minden.
2009. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen tudom igazad van....(az biztos hogy még egyszer nem tennék ilyet,ekkora állat is csak én lehetek.dehát ugye ezt teszi a szerelem...Tényleg vak...!)csak abban bízhatok,ami le van írva a törvényben.az pedig kimondja,hogy ha nincs külön vagyon nyilatkozat,akkor minden közösnek számít 5 év után ugyan úgy mint a házzaságban.

Csak azt nem értem,ha ő visszakéri a gyerekeimre elköltött pénzét,akkor most én is kérjem vissza azokat az összegeket amit az ő gyerekére költöttünk....?!Mert ugye a kassza az közös volt!

2009. aug. 20. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!