Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két éve váltam. Hogyan tudnám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két éve váltam. Hogyan tudnám rávenni, hogy adjuk el a családi házat?

Figyelt kérdés
A Bíróságon megegyeztünk, a ház eladásáról (de az ex-férjem) már egyáltalán nem is akarja eladni. Ha érdeklődő jön, olyan árat mond amiért eladhatatlan. Mit tehetek? Én szeretnék elköltözni, de szükségem lenne a ház árának a felér. Mi a megoldás?
2009. aug. 22. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben megnehezíti a házeladást kérdd meg, hogy az általa kért /irreális/ összeg felével fizessen ki téged. Aztán azt csinál a házzal, amit akar, te meg fogd a pénzt és fuss!
2009. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már többször felajánlottam neki ezt a verziót de nem akar kölcsönt felvenni, hogy kifizessen, pénze pedig nincs. Köszi a választ de ezt nem tudtuk kivitelezni.
2009. aug. 22. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:

beszélj ügyvéddel, kényszerítsd a fazont a házeladásra. a jogi dolgokat az ügyvéd tudja, és ha nincs pénzed, akkor van ingyenes jogsegély is, keress olyat.

A fazonnal nem tudsz értelmesen beszélni? miért nem akarja eladni? és ha megismerkedsz egy hapsival és hazaviszed, ahhoz mit szól? neki is kényelmetlen lehet. nem tudsz bővebben írni, miért nem akarja eladni?

ja, nem lehet leválasztani, kettéosztani a házat?

2009. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Leválasztani, ketté osztani nem lehet. 25 évi házasság után váltam el. Két nagykorú fiam is itt él. 50 éves vagyok, nem akarok már férfit hozni ide, elegem van a férfiakból. A válásom óta sokkal rosszabb a helyzet, van, hogy lekapcsolja a villanyórát és egyéb drasztikus dolgokhoz folyamodik ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Neki ez az állapot nagyon jó. Takarítok utána, nyírom a füvet amíg ő sörözik, mert minden pillanatban várom, hogy eladhassam a házat.Én már mennék, de Ő mindenben elgáncsol.
2009. aug. 22. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

a 2. vagyok

téged az az ember cselédnek tart!!! NE TAKARÍTS UTÁNA, ne törődj vele, ás bár csúnya dolog, inkább nehezítsd az életét, mint hogy könnyebbé tedd. HA ÁLL A KOSZ, akkor se mosogass utána, csak a te részedet, ne moss rá, ne takarítsd a szobáját...stb.

a fiaid nem tudnak segíteni, hogy hárman győzzétek meg a bunkót?

az ügyvédet most még jobban ajánlom, ha lehet, tedd érdekeltté, pl. ha segít elintézni a házeladást (akár sunyi, csúnya módszerekkel is), akkor fizetsz neki komoly pénzt...stb. az ingatlanügyekben jártas jogászok biztos ismernek olyan kiskapukat, amivel ki lehet rakatni azt a barmot onnan, illetve rávenni az eladásra.

nagyon szurkolok, hogy lépni tudj!

2009. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt egy ügyvéd. Közös tulajdon megszüntetése iránti perrel lehet kikényszeríteni az eladást. Ez ugyan drága dolog (6 % a perilleték), de kérhetsz illetékfeljegyzési jogot, vagy adott esetben illetékmentességet is.


Kérheted, hogy vagy te vagy ő vásároljátok ki egymást, vagy pedig azt is, hogy a bíróság rendelje el a közös értékesítést, a pénzt pedig el kell osztani közöttetek.

2009. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!