Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek egy szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy szakítás mindkét félnek egyformán rossz tud lenni? Annak is rossz aki szakítani akart vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek egy hosszú kapcsolat ha megszakad, lehetnek még maradhatnak akkor is érzelmek?Legalábbis részemről maradtak,még akkor is ha engem bántottak meg,vagy ez valami megszokás féle? Vagy csak rossz a hiány? Nem tudom! Rossz bele gondolni,hogy minden csak úgy elmúlik,annyi emlék összegyűlik,és utána kikell dobálnunk a lelkünknből mindent, és akit valamikor nagyon szerettünk azt meg elfelejtenünk. Lehet csak arról lehet szó,hogy vannak emberek akik jobban éreznek érzelmesebek?, és nem mndenki ilyen egy szakítás után,lehet,hogy csak azon múlik, hogy mondjuk Én ilyen vagyok, és sokan meg nem ilyenek?és kész el is felejtenek nagyon hamar mert azt akarják?


2012. dec. 18. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A szakítások előtt az egyik ember mindig jobban ragaszkodik, a másik pedig kevésbé, és ez a kettő sosincs egyensúlyban. Valakinek kevésbé fontos, és ő könnyebben túl tud lépni. Ha te akartál szakítani, de te sebzettebb vagy, akkor neked is fog fájni. A másik lehet csak kényelemből vagy megszokásból volt a kapcsolatban, nekik nem nagyon fáj.


Egyébként ez általában férfiakra jellemző, hogy csak kényelemből bennemaradnak egy kapcsolatban (jól jön nekik egy biztos pont), de még akkor sem szakítanak, ha már nagyon rossz a viszony, inkább megvárják, hogy a nő mondja ki. Ilyenkor nem éreznek igazán szomorúságot, csak maximum kényelmetlen, hogy már nincs egy kényelmes pont az életükben.

2012. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hat az attol fugg. van amikor valami annyira terhes az eletedben hogy orulsz, boldog vagy ha kidobhatsz mindent a lelkedbol vele kapcsolatban es vegre szabad lehetsz. altalaban azert annak sokkal rosszabb aki elszenvedi a szakitast, aki elkoveti annak sokkal konnyebb. mar csak azert is mert aki elkoveti mar napok ota gondolkozik ezen, tisztulnak le az erzelmei, elkepzeli milyen lesz a szakitas utan, aztan dont, es a dontese ervenyesul. mig ha teged varatlanul ert akkor ez inkabb egy egesz sor erzelmet felkavar. eloszor a sokk, ertetlenseg, eltaszitottsag-erzes, aztan gyasz, onmagunkban hibakereses, a masikban hibakereses, hol rontottam el, miert tortent ez, esemenyek ujra es ujraragasa, mik voltak arulkodo jelek, hogy lehetett volna elkerulni ezt, lehett volna-e egyaltalan.. aztan jon a harag, hogy most ezt miert kellett, hogy tehette ezt, aztan fokozatosan ez mulik, vegul megbocsatas es aztan kozony.

masok se felejtenek konnyen szerintem, plane ha ok voltak a rossz oldalon. ha en voltam a "jo" oldalon a lelkiismeretem gyotort foleg. hogy a masiknak fajdalmat okoztam.

2012. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
peldaul velem pont szakitottak szeptember elejen, es meg csak hosszu kapcsolat se volt viszont hirtelen tortent, egyik naprol a masikra es elegge erzeketlen modon. kb mult heten jutottam el a megbocsatasig, egesz idaig tele voltam haraggal ha csak ragondoltam :D
2012. dec. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindkét félnek fáj, de nem egyformán. Én egy 5 és fél éves kapcsolatból akartam kilépni. Fél év kellett hozzá, mire összeszedtem magam és elé mertem állni, hogy szeretném, ha lezárnánk. Az én oldalamról az érzelmek már alig-alig pislákoltak, csak megszokás volt minden, amit együtt tettünk. Ő még szeretett. Mindketten kiborultunk, de ő jobban. Sajnáltam, de magamat is. Nekem is nagyon fájt.


Azt írod: utána ki kell dobálni a lelkünkből mindent. Ez nem igaz.

Természetesen a szakítást követő 3-4 hónapban az ember nem vágyik semmi közös emlék felidézésére, de ha majd eltelik x év, hidd el, boldogan fogsz visszaemlékezni egy-egy apró közös emlékre vele, és nincs ebben semmi rossz! Az életed része volt. Nem kell kitörölni.

2012. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fáj mindkét félnek,vagy csak nagyon ritkán,annak aki szakít tuti kevésbé fáj,biztos vannak kivételek,de általánosságban nem fáj annak aki ki tudja mondani és el tudja küldeni a másikat,sőt lehet alig várja,hogy elmenjen.
2012. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha hosszútávú kapcsolat volt,tehát szerették egymást...biztos, hogy mindkét félnek fáj.

Én 6 év után vetettem véget a kapcsolatomnak és nekem is nagyon sok idő kellett amíg eltudtam szánni magam a döntésre.

Rettentő rossz volt,látni ahogy szenved és nem találja saját magát...és mindezt én okoztam.

Soha nem akarok többet ilyet átélni,inkább szakítsanak velem azt könnyebben feltudom dolgozni...

2012. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem fáj mindkettő félnek. Sokszor minden érzelem nélkül lép tovább az aki elhagyja a párját. Másnap pedig már az új szerelemmel lubickol mintha misem történt volna.
2012. dec. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem lévő válaszolóval.

Max szakítani nehéz,elmondani, kevés emberben van ilyenkor gerinc bátorság hozzá.

2012. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mi nagyon tönkrementünk, sokat öltük egymást, így a barátom volt aki kimondta ennek vége kell lennie

mindkettőnknek nagyon fájt és sokat szenvedtünk. 3 évet zártunk le, de úgy fél év után én voltam jobban és ő, aki végülis kimondta a szakítást még mindig ki volt készülve a történtektől

valaki gyorsabban valaki lassabban heveri ki a történteket

2012. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-)azt hiszem azon is múlik hogy ki mennyi rosszat vagy jót tett egy kapcsolatban,milyen maradandó kellemes vagy épp kellemetlen emlékek vannak.
2012. dec. 18. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!