Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltak! Visszatekintve a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltak! Visszatekintve a válásotokra kötnétek házassági szerződést?

Figyelt kérdés

sokan ellenzik, hogy mekkora bizalmatlanság, stb... ők az esküvő előtt állók, vagy boldog házasságban élők.

viszont annak a véleményére is kíváncsi lennék, aki már elvált, és esetleg nem úgy alakultak a dolgok, ahogy az tisztességes lett volna.


2009. aug. 23. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú talán igen, igaz mi a közösen bevitt vagynon veszekedtünk.èpítettünk egy házat . Mikor szétmentünk egész jól megegyeztünk, aztán kb 1 év múlva váltunk, amikorra a volt férjemet tele etette a pénzéhes barátnöje és már másképp gondolta, de aztán nem engedtem. Mikor eladtuk a házat akkor már megint másképp számolta a kis kQrva, és megint mást akart. de még jó hogy a válásnál nem engedtem. én akartam a válást, mert valaki másjött az életembe és rájöttem hogy a férjemmel egy kicsit sem voltam boldog. ö meg állandóan az áldozati bárányt játszotta.


a barátnöm egyébként egy nagyon jómodu családba ment férhez, ahol a férj étterméböl élnek. a lány nem volt egy kicsit sem mérges hogy házasági szerzödést kötött.


olyat nem kötnék amiket mostanában mondogatnak, hogy az aki a megcsalja a másikat mindent veszít, az önzö és bunkó szerzödés. soha nem kötnék olyat.

2009. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam házas, de bármennyire is szertem mostani barátomat, ha összeházasodunk, igenis fogok szerződést kötni. Sajnos nem tudhatjuk mi lesz a vége, ki tudja hogyan válunk el, és nem jó dolog akárhány évesen sem a nulláról kezdeni.
2009. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Én elváltam,nem volt szerződésünk.

Már újra házasságban élek több éve,most sincs szerződés.

Én nem kötnék,nem is mennék bele egy ilyen bizalmatlan házasságba.Akkor nem házasodnék ha ez fontos lenne a páromnak,hisz lehet anélkül is együtt élni,kérdés érdemes-e.

Annyit talán jogosnak tartanék,ha nagy a vagyoni különbség,hogy amit házasságkötés előtt szereztek a felek az maradjon külön vagyon,de ehhez meg nem kell szerződés.De amit utána szereztünk,független ki érdeme az közös.A házasság vagyon és életközösség,nem tudnám elképzelni a saját családomban 3 gyerekkel,hogy enyém-tiéd legyen.Nálunk a miénk van.Ugyan úgy,ahogy nem tudnám elképzelni a külön kasszát sem.

Nálunk közös asztal ágy kassza minden a férjemmel,ha elválnánk akkor mindent feleznénk.Elvégre egyikünk élete sem ér kevesebbet a másikénál,egyikünk sem tesz tett kevesebbet vagy többet a családunkért,ki így ki úgy,mindketten tettük tesszük a dolgunkat,egymásért a gyerekeinkért élünk.És mindent nem lehet forintosítani sem.Nem hiszem,hogy az számítana egy családban,hogy ki hoz haza több ft-ot.Az,akinek lehetősége van rá.

Nálunk pl a férjem az,de lehetne ez fordítva is.Legyen otthon a férfi a gyerekekkel,csinálja azt amit egy nő egy család anya,és akkor mindjárt fordított a felállás.

Mert miért ne juthatna el egy nő oda ahova egy férfi???

Tanulhat dolgozhat pont úgy pont annyit,kereshet is annyit.De ahol ezen vita van,ott megette a fene az egész kapcsolatot,milyen egy család lesz az?

2009. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem válásom még nincs, a szerződést viszont így is természetesnek tartom, nem arról szól, hogy bizalmatlan a házasság, meg úgy is elválunk. Sőt szerintem kifejezetten kell, hogy meglegyen a bizalom, ahhoz, hogy egy ilyet szépen előre együtt végiggondoljanak az emberek. Nekem az a tapasztalatom, hogy akik nagyon ellenzik általában azt gondolják, hogy

A, ez a szemét biztos pucér seggel akar hagyni, azért írat ilyet

B, na nehogy már nekem el kelljen fogadnom, hogy ha elválunk nem kaparinthatok meg olyanokat is, amikhez nem nagyon van közöm


Mert, ha nem akkor mégis mi a baj vele? Amíg együtt vagyunk megosztok én mindent, de ha ne adj Isten vége lesz, mert semmi sem biztos, akkor angolosan távozhat mindenki annyival amennyi illeti, ne menjen huzavona olyan dolgokon, amiket szépen el lehetett volna különíteni réges régen. Nem kell a sírig tartó szerelem rózsabokrában ábrándozni ilyen téren, mert utána meg majd ide jön a kérdés, hogy a szemét férjem el akarja szedni ezt és ezt, jaj mi lesz most?

2009. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én feltétlenül
2009. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én igen.Igaz nekem most élettársi kapcsolatom volt,de a kassza az közös volt,és most megkaptam,hogy nekem itt semmi közöm semmihez.Pedig még a háza törlesztését is közösen fizettük.Úgyhogy a mai eszemmel mindent hivatalosan intéznék.
2009. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9 éve vagyok férjnél, és kötöttünk szerződést. Nem bizalmatlanságnak kell ezt felfogni, hanem egy biztosíték, hogy ő tényleg nem tart olyanra igényt, ami nem illeti meg. Én nagyszülői segítséggel vettem egy lakást, miért kellene ennek a felét neki adnom, ha valamiért megromlik a házasságunk? Ha valaki tényleg állítja, hogy ő nem kérne semmit egy válásnál az adja nekem ezt írásba. Amíg együtt vagyunk nincs semmi jelentősége annak a papírnak, viszont egy esetleges válásnál sokat számít.
2009. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!