Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan, aki úgy érzi, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki úgy érzi, nem tud önmaga lenni a külföldi párja mellett a nyelvi és egyéb különbségek miatt és ezért esélyt se lát már a boldogságra és hogy igazi lelki társak legyenek egyszer?

Figyelt kérdés

#férj #külföldi társ
2013. jan. 15. 23:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha érzi valaki akkor eleve nem kell összejönni. A nyelvet meg meg lehet tanulni.
2013. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nekem külföldi a párom, de csöppet sem érzek így, sőt...annak ellenére, hogy nem az anyanyelvemen kommunikálunk, úgy érzem, vele jobban el tudok beszélgetni, mint bárkivel. Szerintem elsősorban nem a nyelv a lényeg, hiszen a magyar nyelvű exemmel pl. sosem működött így a beszélgetés, mert különböző társadalmi rétegekből származtunk, más volt a gondolkodásunk , így nem értettük meg egymást - pedig egy nyelvet beszéltünk. Szerintem a legfontosabb nyelvtől függetlenül az, hogy elfogadjátok egymást és meghallgassátok egymást. Ha ez megvan, nyelv ide vagy oda, működnie kell a kommunikációnak.


Ha nálatok ilyen nyelvi/kulturális akadályok vannak, megkérdezhetem miért? Milyen nemzetiségű a párod és kinek a nyelvén beszéltek? Miért teszi ez tönkre a kapcsolatotokat? Nagyon érdekelne.

2013. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Anyukámnak volt egyszer egy német barátja, remekül megértették egymást, pedig anyum egy mukkot nem beszélt németül.

Lehettek Ti attól még lelki társak, hogy más nyelven beszéltek, csak nem érvényesül ugyanúgy.

Nyilván a nyelvi különbségen lehet némi tanulással javítani, mindkét félnek, és akkor elmosódik a probléma.


Ha úgy érzed, nem illetek össze, az majdnem biztos, hogy nem a kommunikációs nehézségek miatt van.

2013. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
nekem ez a kapcsolatunk első fázisában volt. amikor kezdett feloszlani a rózsaszín köd. pontosan ugyanígy gondolkodtam. minden nap. aztán rátaláltam egy nagyon jó könyvre ami a kapcsolatokról szól. olyan jónak találtam hogy még neki is fordítottam belőle. az a könyv lendített egyet a kapcsolatunkon. ma már ugyanúgy gondolkodom mint az egyik válaszoló, elképzelhetetlen számomra hogy mással legyek. tökéletesen ismerjük egymást és nagyon is jól megértjük egymást holott mi sem az anyanyelvemen beszélünk. ... ugy érzem ennél igazibb kapcsolatom nem volt soha, és ennél jobban önmagam se voltam soha.
2013. jan. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
mi egy nyelvet beszelunk a baratommal, de o mar kisgyerek kora ota kulfoldon el, en par eve koltoztem ki hozza, itt tanultam meg az idegennyelvet is. kezdetben egyszeruen ugy ereztem, hogy kihuztak a labam alol a talajt, osszeomlottam joforman. nem talaltam itt a helyem, kvazi ujra kellett ertelmeznem milyen vagyok en. ez alatt az ido alatt tobbszor osszezorrentunk, ezt egyreszt az osszecsiszolodasnak tudom be, mast reszt az akkori onbizalomhianyomnak. nem tudom, hogy most te is hasonlo helyzetben vagy-e, de ha igen, akkor ne add fel tul gyorsan, legy turelmes, legalabb addig mig kicsit jobban erzed magad, aztan lehet vele is jol alakulnak majd a dolgok. egyebkent a hazassag es egyeb tartos kapcsolatok (szerintem) egy kicsit allando utkereses is a masikhoz, a kulcs ott van, hogy meg akarod-e talalni az utat, vagy mar nem.
2013. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Bocsánat az offért! Kedves 5-ös válaszoló, megtudnád írni a könyv címét, szerzőjét? Azt hiszem nekem is jól jönne most valami ilyesmi.
2013. jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Én is bocs az offért.

Kedves montihun, ajánljál már légyszíves alternatívákat a "párom" helyett, nehogy megint törést okozzon valaki a lelkedben.

Annyira bírom ezeket a trendi-szógyűlölőket, rászállnak egy-egy baromságra, csak hogy legyen min mérgelődniük és kötekedniük.

2013. jan. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Én sem értem miért csapta ki a biztosítékot. Ez egy áétalánosan használt és elfogadott kifejezés. Én meg azt utálom mikor valaki azt mondja hogy: fickóm, pasim, csávóm
2013. jan. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, miért milyen nemzetiségű a PÁROD?

Nekem volt francia, és japán barátom is, és azt kell vallanom, hogy nincsen lehetetlen.:)

2013. jan. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%
Hülyegyerek montihun meg pontok, vesszők alkalmazásával nincsen tisztában.
2013. jan. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!