Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan, aki úgy érzi, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki úgy érzi, nem tud önmaga lenni a külföldi párja mellett a nyelvi és egyéb különbségek miatt és ezért esélyt se lát már a boldogságra és hogy igazi lelki társak legyenek egyszer?

Figyelt kérdés

#férj #külföldi társ
2013. jan. 15. 23:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Igen, nem értem őket, mert ők nem azon a nyelven beszélnek, amin ketten kommunikálunk. Amúgy már ezerszer elmondtam, hogy mi a problémám, de inkább kerül minden rossz témát...
2013. jan. 18. 15:29
 22/24 anonim ***** válasza:

nyilván azért nem akarjátok megtanulni mert egy harmadik nyelven elkommunikálgattok így nincs igényetek egymáséira. gondolom hogy ez a harmadik nyelv az angol, nah azon nem is igazán lehet olyan jókat beszélgetni vagy poénkodni, ahhoz nagyon komoly szinten kell tudni. nálam az volt a helyzet hogy a párom azt füllentette tud angolul. aztán hamar rájöttem hogy a tudása olyan szinten alap amit már az ő nyelvén is tudtam, hát szépen elkezdtem beszélni görögül és megtanulni a nyelvét. mai napig nem tudom tökéletesen (elég nehéz dolog a görög nyelv) de marha jókat szoktunk ígyis röhögcsélni mert ha nem is tudom perfect elmondani a poénjaimat ő így is veszi a lapot, megpróbálja értelmezni. valahogy azelőtt sem volt probléma amikor kb. 5 szót tudtam, még abból is megértett, egy rugóra járt az agyunk.

azt hiszem egyetértek azzal a válaszolóval hogy a mi nyelvünket talán nem kellene erőltetni. érdekesnek találom azt is hogy gond van azzal hogy nem értitek egymás társaságát mikor együtt vagytok. az én páromat egyáltalán nem zavarta amikor itt nyaraltak a barátnőmék, vagy a testvéreim, vagy amikor apám itt volt, vagy amikor telón beszélgetek, hogy nem érti a nyelvemet. ha valami olyan nyilván fordítok neki, ha van valami poén azt is fordítom és ő ugyanúgy nevet. a nyáronb voltak itt tesómék nyaralni állandóan együtt voltunk úgy hogy ő volt az egyetlen nem magyar mégsem volt semmi gond vagy kellemetlenség emiatt, nővéremmel is lazán elpoénkodtak míg én vállaltam a fordítógép szerepét :) egyszer elkezdtek pl. az édesapámmal beszélgetni úgy hogy én nem fordítottam, nah az nagy show volt :) amúgy nagyon sokat megértettek a testbeszéd segítségével és a helyzet értelmezésével. az ő társaságában meg nyilván mivel tudom a nyelvet nem kell fordítania csak ritka esetben, ez nagyon sokat dob a dolgon. én is azt javaslom hogy kezd el tanulni a párod nyelvét. hidd el sokkal jobb lesz, valahogy másabb, bensőségesebb, ha az anyanyelvén szólsz hozzá hidd el sokkal jobban meg fog érteni és jobban is fog tudni értelmezni téged, így valószínű ti is tudtok majd poénkodni sokat :)

2013. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Az én párom román, Görögországban ismerkedtünk meg, és most Magyarországon élünk. 3 hónapja tanulja a magyar nyelvet, és tetszik neki és akarja :) Szóval mindent lehet csak akarni kell. Annyi még, hogy mi angolul beszélünk, de nyilván nem perfektül, de valahogy mindig tudtam mit akar az első perctől kezdve, most meg hogy együtt élünk, meg sem kell szólalni sokszor :)
2014. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az én férjem németajku. Vannak nehézségeink, de ez inkàbb a személyiségeinkböl, ill problémàinkbol ered. Sokàig elhanyagolt, menekült a problémàk elöl, amin vàltoztatott, megnyitotta magàt nekem, minöségi hàzassàgunk van végre. Persze még nincs vége a "dalnak", sokat kell még tennünk hogy visszatérjen minden a medrébe, de Ö megbizhato, egyenes ember, bizom benne:)) <3

ezerszer jobban jàrtam vele mint egy magyar fiuval, velük eddig mindig megszivtam, hol nöztek, hol ittak, hogy bunkoztak...

2015. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!