Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A parommal Angliaban elunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A parommal Angliaban elunk, neki van egy 4 eves kisfia. A gyerek anyja ugy dontott, o is kulfoldre megy szerencset probalni, Nemetorszagba es viszi a gyereket is. A gyerek felugyeletet babysitterrel tudja csak megoldani?

Figyelt kérdés

A kerdesem az lenne, h koteles e az apa beszallni a babysitter dijaba a gyerektartason felul?

A lathatasi koltsegek, ami ugye nem keves mert mi Magyarorszagra megyunk haza, csak az apat terhelik e? Anglia-Nemetorszag-Magyarorszag es vissza.



2012. nov. 27. 22:13
1 2
 1/19 Jégtánc ***** válasza:
27%
Úgy tudom hogy az apuka engedélye nélkül nem viheti ki az országból.Bár nem tudom ez mennyire valós ha az apuka sem Magyarországon él.A babysittert anyukának kell fizetni.
2012. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kell az apatol beleegyezo nyilatkozat,ez biztos. Szerintunk sem kellene a babysitterbe beszallni de anyuka a felet szeretne vele fizettetni.
2012. nov. 27. 22:20
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem a kötelező gyerektartáson kívül egy forinttal sem kell többet fizetnie, csak ha akar. Nem értem, mondjuk ha a babysittert sem tudja maga kifizetni a keresetéből akkor mi értelme kimenni.
2012. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Jégtánc ***** válasza:
100%
Óvoda lehet hogy olcsóbban kijön.Ha van bejelentett munkája,lakása,biztosítása,akkor oviba is mehet a gyermek
2012. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%
Angliába más (lehet) a jogi állás. Szóval erről egy ottani érintettet kéne megkérdezni. Mert az egy dolog, hogy itt mi jogos/szokás Magyarországon.
2012. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, minden szereplő magyar, csak a Kérdező és a párja kiköltöztek Angliába, a nő meg a kisgyerekkel most Németországba akar menni (Magyarországról).

Ilyenkor a magyar jog az irányadó.

De, ha rosszul értem, és valójában angol kisgyerekről van szó, javítsatok ki. Abban az esetben ugyanis tényleg nem tudunk hozzáfűzni mi semmit a dologhoz.

2012. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Tök mindegy kint mi a szokás, magyar bíróságon lett megítélve a gyerektartás összege és a láthatás is, így magyar törvények vonatkoznak rá.
2012. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kisgyerek magyar es minden szereplo magyar.
2012. nov. 27. 22:43
 9/19 A kérdező kommentje:
A magyar birosag megitelt egy osszeget gyerektartaskent,az apa mar most is tobbet fizet onszantabol mert anyuka telhetetlen.A lathatast nem tudja kihasznalni,amit a birosag megitelt a tavolsag miatt ugye,de ha hazamegy,neki kell minden koltseget allni ha latni akarja a fiat?
2012. nov. 27. 22:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyugodtan akarjon bármit, nem fizettethet többet.
2012. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!