Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper alatt megvalósulhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper alatt megvalósulhat rágalmazás/becsületsértés?

Figyelt kérdés
4 hónapja tart a válóperünk, már több beadvány is készült mindkét fél részéről! Volt feleségem kikér magának néhány állítást,és azzal fenyeget hogy beperel rágalmazásért!
2013. jan. 29. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A válóper az a helyzet, ahol tücsköt-bogarat lehet mondani a másikra, ki lehet teregetni a szennyest, ha van hozzá gyomruk a feleknek. Minden esetre csak olyasmit mondj neki, amit tudsz is bizonyítani. A rágalmazás már csak egymásik perben volna lehetséges. Próbáljátok kiltúráltabban intézni a válást. Mindkettőtöknek jobb lenne.
2013. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy másik perben lehetséges, ezt fontolgatja, hogy beperel büntetőperben!

Én próbálnám szolidabban,de mit tegyek ha a másik fél meg nem?

2013. jan. 29. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így volt. Az exnejem összehazudott mindent, én meg alátettem a dukumentumokat, hogy ez mind nem igaz. Kértem a bírónőt, hogy marasztalja el az 1952. évi III. törvény 120§-a értelmében, de szart rá a bírónő, megmondta, hogy ő ilyenekkel nem foglalkozik.

Persze külön feljelenthetitek egymást, de a rágalmazásnak több feltétele is van, attól még nem lesz az, ha valaki másként gondol valamit. Ténynek kell beállítani valótlanságot, ami miatt hátrány érheti a másikat. És igazolni kell, hogy valóban valótlan volt a tény. (Ezt mondjuk valószínűleg az exnejed sem fogja tudni megtenni.)

Ha az egyik fél például azt mondja a bíróságon, hogy a férjem felpofozott, akkor nem fogod tudni feljelenteni rágalmazásért, mert nem lehet bizonyítani, hogy nem történt meg. Csak azért hoztam ezt példának, mert ezt tipikusan behazudják a nők ilyenkor.

És még valami. A bíróságok nőpártiak. Nézd meg, hogy ugyanazért a bűncselekményért mit kap egy nő és mit egy férfi. Ezek után pedig mérlegelj, hogy érdemes-e szítani a hangulatot, mert ha az ellenfél nő, te férfiként csak egy másodrendű állampolgár vagy manapság.

2013. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod róla, hogy ez a nő elmebeteg, akkor az nem rágalmazás. De ha azt, hogy a pszichiáterünk megállapított nála elmebetegséget, akkor az lehet az, ha beperel és az orvos azt nyilatkozza, hogy ő márpedig ilyet nem állapított meg. Nem tudom mennyire érezhető a különbség, de nézd meg, hogy szól pontosan a törvény. Szóval nyugodtan szidhatod, attól még az nem lesz rágalmazás, különös tekintettel a körülményekre, de valótlanságokat ne állíts be úgy, mintha igaz lenne.
2013. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A rágalmazás vétségét az követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ. Minősítő körülmény, ha a rágalmazást aljas indokból vagy célból, nagy nyilvánosság előtt, vagy jelentős érdeksérelmet okozva követik el.

Tehát ha becsület csorbítására alkalmas tényt állítasz, akkor jogosan beperelhet, de ha csak simán lehülyézed, vagy azt mondod, hogy hazudik, akkor nem.

2013. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!