Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tud helyreállni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tud helyreállni az önértékelés, miután a társad akiben bíztál megcsalt?

Figyelt kérdés

lehet házasságra, párkapcsolatra érteni a kérdést egyaránt.

én házas vagyok, de azóta egy nagy SEMMINEK érzem magam. Teljesen rámentem erre pszichésen, minden megy tönkre körülöttem, a munkámat sem tudom ellátni.

MI lesz, hogy lesz, hogy fogok ebből felállni?



2013. febr. 2. 11:37
1 2 3
 1/22 tetro ***** válasza:
Hát, szerintem, az hogy te mennyire értékeled magad, annak nem kéne a párod cselekedeteitől függnie... Megcsaltak, mert neki már más kellett. Ennyi. Ez róla mond el valamit, nem rólad. Az meg hogy erre rámentél pszichésen... Vegyél egy nagy levegőt, aztán lépjél tovább, ne az önsajnálatban tapicskolj.
2013. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könyvet kellene olvasnod, vagy egy ezzel a témához kapcsolódó filmet megnézni.


Lehetsz akármilyen szép,tisztességes,értékes, ha a férfinak olyan a jelleme, hogy megcsalásra hajlamos,akkor úgyis megcsal!


Próbáld úgy felfogni, hogy tovább kell lépni rajta.Vannak kötelezettségeid, amiket nem hanyagolhatsz el. Csak úgy mint önmagadat sem :-)

2013. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod. de ez nem ennyire egyszerű sajnos. Az önértékelés lecsökkenésének a következménye a függés is, hogy annak a személynek kell megfelelni, aki az önértékelés csökkenését okozta. Tudom ez baromság, de a legtöbb ember erre így reagál pszichésen, és társfüggő lesz. Ide-oda ráhatás van, hogy rossz is, szeretne is elmenni, mert tudja ebben tönkremegy, de ragaszkodik is. És ez csak a pszichológia, mellette van egy csomó dolgok amiért az ember nem ugrál ki be egy házasságból. (hitel, gyerek, az addigi érzelmei, az emlékek stb) Tehát az ember simán dönthet úgy, hogy benne marad, és megalázza magát és szenved, mint hogy lépjen. Bár igazad van, hogy lehet lépni kéne, de az nem olyan egyszerű. Erre szeretnék rájönni, hogy az önértékelés csak akkor jöhet helyre, ha az ember dobbant, és továbbáll, vagy ha benne marad a kapcsolatban, akkor van esély még ennek helyreállni, vagy örökre ebbe a szenvedésbe vagyok kárhoztatva, hogy neki nem kellettem, más kellet helyettem. stb. Persze már nem kell neki, én kellenék, meg mondja is, hogy nem vagyok semmi, nem vagyok kevesebb mint a másik, sőt nem is volt jó azzal, de az ember agya olyan, hogy utána ezt már hiába mondják neki. sajnos.
2013. febr. 2. 11:56
 4/22 A kérdező kommentje:
A fejembe vettem hogy egy semmi vagyok. Pedig kiemelkedő adottságokkal rendelkezem, általában tetszem a férfiaknak alkatomból kifolyólag, és az arcom is szép. Hűséges is vagyok. Szóval jobban megbecsülhetett volna, és most amit átélek az maga a pokol. Mert nem értem miért kellett ideáig jutnom, miért kaptam ezt a sorstól.
2013. febr. 2. 11:59
 5/22 A kérdező kommentje:
bocs hogy itt rinyálok, de úgy érzem ez már tényleg súlyos lett nálam, napi szinten eszembe jut hogy véget vetek ennek az egésznek.
2013. febr. 2. 12:00
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha már innen nézed, akkor azért "kaptad ezt a sorstól", hogy megtanuld szeretni és értékelni magad. Hogy észrevedd, nem egy alattomos kis csaló fogja meghatározni, ki vagy te és mennyit érsz. Ahol most tartasz az az önbecsülés legalja. Miért adsz te ilyen hatalmat bárki kezébe? Jó döntés, hogy véget vetsz ennek az egésznek. Csak nem abban az értelemben ahogy te gondolod. Hanem úgy, hogy odaállsz a férjed elé, de nem sajnáltatni magadat, bizonygatni, hogy te szép vagy, jó vagy és nem ezt érdemelted. Hanem úgy, hogy közlöd vele: te figyelj, nekem fogalmam sincs te ki vagy, x évig azt hittem, téged szeretlek. Már látom, hogy nem, én azt az embert szerettem akinek téged hittelek. De az nem te vagy. Hogy mit akarok azt még magam sem tudom, csak azt, hogy mit nem. Nem akarok a te szemétségedbe belenyomorodni. És soha többé nem akarok neked megfelelni. Hagyj engem egy jó ideig békén, szólnod sem kell hozzám. Majd szólok ha eldöntöttem hogyan tovább. Ennyi. Ha ezt meg tudod tenni büszkén, mindenféle bőgés és megalázkodás nélkül, nagyot nősz a saját szemedben. Rájössz, hogy a saját életedet te irányítod, senki más. Kit érdekel tetszel-e más férfiaknak, kit érdekel mit gondol a férjed, az már megint csak egy megfelelni vágyás. Te döntsd el a saját értékedet, máris nem leszel egy senki. Mert most sajnos nem csak annak érzed magad, hanem az is vagy. Mert így döntöttél. Dönts másképp! Erőt kívánok hozzá!
2013. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A magcsalás csak szex. Testiség... És ha te emiatt semminek érzed magad... Hát lépj túl azon, hogy csak egy test egy tárgy vagy! És a leki eredetű okokat amik esetleg ide vezettek közösen meg lehet oldani... De előbb verd ki a fejedből a test fontosságát és ezt a téveszmét...
2013. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek, ez nagy erőt adott.
2013. febr. 2. 12:26
 9/22 anonim ***** válasza:
Még annyit, meglátod, ha változtatsz az eddigi magatartásodon a férjed fog legjobban megdöbbenni. Mi, ezt a nőt nem kell vigasztalgatni? Tisztában van azzal, hogy bármikor ő is lecserélhet engem? Hogy álmodhat magának egy boldog életet? Hogy is van ez? Hidd el, ő is nagyot fog változni. Ha pedig mégsem (erre hidd el, erre kicsi az esély) akkor sem ítéled magad élethossziglani boldogtalanságra, a lelki tüneteidet nem fogják testi tünetek követni, egyszerűen azért mert nem hagyod.
2013. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
de úgy mégjobban meglepnéd a párod,ha szétvváltok,egyszer megcsalt benned végig megmarad,nem fogod tudni elfelejteni,és félni fogsz.De így megmutathatod neki nélküle is egy igazi nő vagy,aki nem fog szétesni még egy válástól sem.De maradhatsz a házasságodban is,de így nem leszel sokáig erős,jön egy gyenge pillanat és a párod ezt látni fogja.Mióta vagytok házasok,mennyi gyerek van?ő mondta el hogy megcsalt?
2013. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!