Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik azután, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik azután, hogy a rendőrség jelenti a gyermekvédelemnél a szülők közötti dulakodást, aminek a gyermek is szemtanúja volt?

Figyelt kérdés
Még nincsenek válófélben a szülők, de az anya el akarta vinni a gyereket este, amit az apa nem engedett. Dulakodtak, az anya rendőrt hívott, de a gyereket nem vihette magával akkor sem az apa beleegyezése nélkül. Ez a része tisztázott is, de mivel nincsenek külsérelmi nyomok, feljelentést nem tett egyik fél sem. De a rendőröknek kötelessége jelenteni a gyermekvédelmi szolgálat vagy a gyámhatóság felé, ezt sem tudom pontosan. Utána mi fog történni? Fel lehet keresni valamelyik szervet előre ezzel a kérdéssel vagy várni kell csak, amíg levelet nem küldenek? Pontosan "kihez" kerül az ügy? A rendőrség szerint szinte mindennaposak az ilyen esetek...Az óvoda felé jelentik ezt a gyermekvédelemtől?
2013. febr. 2. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekjóléti szolgálathoz kerül az ügy.

Nektek egyenlőre semmit se kell csinálni, ki fognak jelölni nektek egy családgondozót, ők fogják veletek felvenni a kapcsolatot, a rendőrség jelzésétől 3 napon belül kötelező intézkedniük. Hogy hogyan veszik fel a kapcsolatot veletek, arra nincs megkötés az egyéni stílusuktól függ: vagy váratlanul megjelenik valaki nálatok, vagy felhívnak telefonon és időpontot egyeztettek, vagy kaptok egy hivatalos levelet, hogy mikor jelenjetek meg az irodában. A rendőrségnek valóban kötelessége jelenteni, a gyermekjóléti szolgálat pedig felveszi a kapcsolatot az óvodával. Ezután ugye találkoztok a kijelölt családgondozóval, ilyeneket fognak kérdezni tőletek, hogy milyen a házasságotok, miért romlott meg, volt e korábban bántalmazás, a gyereket bántotta e valamelyikőtök, hogy viseli a gyerek a köztetek zajló civakodást, ti hogyan próbáltátok megoldani az ügyet stb... Fel fogják venni az óvodával is a kapcsolatot az óvónőktól is kérnek írásos véleményt pl.: mennyire kiegyensúlyozott a gyerek, hogy viseli ezt az időszakot, mennyire alakult át az életetek mióta válságba került a házasságotok, ellátjátok e megfelelően a gyereket, milyen a kapcsolatotok az óvónővel, korának megfelelő fejlettségű e a gyerek, ha nem, megkap e minden segítséget, hogy jobban fejlődjön stb.... Ha az első találkozás a családgondozóval nem nálatok zajlik, hanem az irodában, akkor utána valamikor hozzátok is kijönnek környezettanulmányt készíteni. Vannak keményebb családgondozók, azok hirtelen jönnek, rajtaütés szerűen, mások nyugodtabb természetűek, ők időpontot egyeztetnek veletek előtte. Attól függ kit kaptok ki. A kt. során megnézik milyen körülmények között éltek, van e a gyereknek saját szobája, játékai, van e a lakóhelyeteken bármi, ami veszélyeztetné a gyereketeket, tesznek fel kérdéseket a jövedelmetekről is, meg az ingatlanotokról (saját ház, vagy bérlet...). Nézik még, hogy mennyire van tisztaság, rend (persze, ha kicsit kupi van, arra még nem ugrik senki...). Ezután bekerültök hivatalosan is a gyermekjólét rendszerébe. Ha úgy ítélik meg nincsen veletek különösebb próbála, akkor az alapellátás rendszerében lesztek. Ez azt jelenti, hogy havonta egyszer minimum találkozni kell a családgondozótokkal. Vagy ő jön ki, vagy ti mentek az irodájába, a lényeg, hogy tartani kell vele a kapcsolatot. Hónapokig is eltarthat a folyamat, mire lezárják az esetet- valamikor, ha már úgy ítélik meg, nincsen semmi probléma. Ha úgy ítélik meg a családgondozók, hogy nagyobb a baj nálatok - vagy ha az alapellátás során nem működtök együtt megfelelően, védelembe veszik a gyereket. Ekkor vonják be a gyámügyet. Lesz egy bírósági tárgyalás a jegyző és a családgondozó jelenlétében ott kimondják, hogy a gyereket védelembe veszik. Ennek sokféle vonzata lehet, a határozatban foglalják össze, hogy mennyiben érint titeket. Az általános része, hogy a védelembe vett gyerekkel és családjával a családgondozónak 2 hetente tartani kell a kapcsolatot. Kötelező együttműködni. Lesznek alkalmak amikor az illető kijár hozzátok, és lesznek alkalmak, akikor ti mentek hozzá. A védelembe vételt fél évente felülvizsgálják, újabb és újabb tárgyalások kíséretében. Lényegében a gyámügy dönt, de a családondozó javasol, és mivel ő tartja veletek a kapcsolatot (a jegyző jó esetben is csak az aktát ismeri) így a gyermekjólétis családgondozó véleménye a mérvadó (ezért kell együttműködni). A védelembe vételt a kívánt eredménytől függően lehet megszüntetni, vagy fenntartani. Ha 2 éven át a védelembe vétel eredménytelen, akkor gyereket akár a családjából is kiemelhetik. Hozzáteszem, ha extrém veszélyeztető körülményeket tapasztalnak akkor nem játszák el ezt a két éves folyamatot, hanem azonnal kiemelhetik a gyereket (szerencsére azért ez ritka).

2013. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy mindig a gyerek szenvedi meg a válást, miért nem lehet megbeszélni és nyugodtan elválni.
2013. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Te melyik fél vagy? Nem lenne okosabb, ha a szülők dulakodás, a gyerek stresszelése, és különböző hatóságok beiktatása nélkül megpróbálnának normálisan véget vetni a kapcsolatuknak? Normális alatt azt értem, hogy a KÖZÖS gyerek életéből egyik sem akarja kitúrni a másikat, és az ő érdekében megpróbálnak egy vállalható kompromisszumot kötni...
2013. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz ezzel már csak azért se mert nem a te dolgod. majd a szülők megoldják
2013. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak köszönöm, hogy vette a fáradtságot a begépeléshez, persze, ha nem úgy másolta. :)

Gondolom, gyakorlott fórumozók vagytok, mert direkt 3. személyben beszéltem, de valóban, én vagyok az anya.

Ha hiszitek, ha nem, annyira szégyenlem magam, pedig az én szemszögemből nézve nem az én hibám.

Amikor mondták a rendőrök, hogy az ilyen esetek mindenanaposak, először az jutott eszembe, biztos a kisebbség körében inkább...

Mi pedig, a diplomás házaspár évekig küzdöttünk a gyermekért, végül örökbe fogadtuk, úgyhogy a környezettanulmányban van tapasztalatom. Mindent megkap, mindenki imádja, most figyelem, hogy van-e nyoma a keddi esetnek, de persze, most még nem látszik...

Aztán egyszer csak kiderül, hogy az egyre fokozódó anyagi problémáknak a szerencsejáték- szenvedély az oka. Próbáltam segíteni, segítséget kérni, de tagadja még mindig. Én még ezek után is sajnálom, de nem tudom megbocsátani, hogy ezt a kérdést kellett feltennem itt...

Szóval ide süllyedtünk...

2013. febr. 2. 16:41
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Miért akartad elvinni a gyereket az apa nem egyezett bele? A gyerek nem a tiéd hanem a kettőtöké, én magam is rád hívtam volna a rendőrséget az biztos.
2013. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy lelkiismeretfurdalásom van, hogy segítenem kellene neki, de tönkreteszi az életünket, és tudom, hogy betegség, de én már nem bírom tovább.

Amúgy a "közös megegyezés" nálunk abban nyilvánul meg, hogy még ezek után sem mondunk egymásról semmiféle rosszat a gyereknek, ma reggel pedig "összefogtunk" ellene és addig nem adott teát egyikünk sem neki, amíg abba nem hagyta a követelőzést és szépen nem kérte...

2013. febr. 2. 16:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok mentegetőzni. Sajnos vagy hálisten én még nem láttam ilyet... Hogy egy kedves, aranyos apa úgy kiforduljon magából, hogy szó szerint elveszti az eszét, azzal fenyeget, hogy hamarosan úgyis a föld alá kerülök, stb... Teljesen összezavarodtam... A legnagyobb sértés nálunk az volt, hogy te hülye, eddig. Nem tudtam, mit csináljak, fel akartam öltözni és elvinni a gyereket, igen.
2013. febr. 2. 17:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj! Én voltam az első válaszoló. Elöször is nem igaz, hogy a gyermekjólétisek csak cigány családokkal foglalkoznak. Az is lényegtelen, hogy van e diplomátok. A válás olyan probléma, ami mindenkit érinthet. A gyermekjóléti szolgálat alapvetően egy segítő intézmény. Kérhettek mediátori szolgáltatást, segíteni fognak, hogy a férjeddel jobban meg tudjátok beszélni a kapcsolatotokat, akár hogy emberibb körülmények között történjen a válás, akár, hogy vele tudj maradni. Segíthetnek felkutatni az intézményeket, hogy a férjed megfelelő kezelést kapjon. Segíthetnek, hogy a gyerekkel meg tudjátok értetni, hogy hamarosan megváltozik az élete... Szóval ne ijedjetek meg! Akkor kezdenek el kontrolálni, ha nem valósul meg az együttműködés, de szerintem veletek nem lesz ilyen probléma.
2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

A cigány családokat meg a diplomát csak azért említettem, hogy aki olvassa ezt, kapjon valami képet rólunk, és ne a kérdés alapján ítéljen meg, ne az legyen a válasz, hogy miért nem lehet békésen elintézni. Tehát valahogy meg fogjuk oldani, vagy így, vagy úgy, eszembe sincs eltiltani a gyereket, vagyunk annyira intelligensek mindketten, de nem tudok másképp fogalmazni, kifordult önmagából...

Csak azt szerettem volna tudni, hogy mire számíthatok a gyermekvédelemtől és köszönöm a választ!

2013. febr. 2. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!