Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők! Nálatok ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők! Nálatok ebben ez esetben mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Elváltam már több éve, a volt feleségem is és én is újra házasodtunk, de van egy közös 14 éves fiunk. A mostani házasságomból is van egy 4 éves kisfiam. A jelenlegi feleségem már születése óta úgy neveli a kisfiunkat, hogy,ha bárkinek a szűk családban szülinapja, névnapja vagy karácsonykor(nagyszülők, keresztszülők,unokatestvérek,az én első házasságomból lévő fiam és én),szóval mindig úgy csinálja, hogy a kisfiam kezébe is vesz egy kis apróságot(pl egy csoki vagy ilyesmi),így szoktatja rá hogy ő is köszöntsön fel másokat. Mostanra pedig már tudja a kisfiam és a feleségem el is magyarázta neki, hogy ez miért van, már a saját kis "zsebpénzéből",(van perselye, ahová a nagyszülők szoktak pénzt rakni)szokta ezeket megvenni.Nekem nagyon tetszik, hogy így megtanította neki ezt a feleségem, hogy ha kap valamit, akkor ő is adjon. Persze most már a csoki mellé saját készítésű rajzot is ad. Viszont az előző házasságomból született fiam,senkit nem szokott felköszönteni, pedig nem azt várja az ember hogy költse ránk a zsebpénzét ( mert neki is van és azt az én családomtól kapja nem a volt feleségemtől),de annyit sem mond senkinek, hogy bú! Nekem ez mostanra kellemetlen lett, mert igényei viszont vannak. Most karácsoyra egy tablet-et kért.

2012. nov. 22. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek nevelése a szülők közös feladata. Igaz, hogy most az exfeleséged van többet vele, de kiskorában, amíg együtt voltatok, megnevelhettétek volna, ha ez elmaradt, akkor mi akadálya van, hogy leülj a fiaddal beszéli ezekről a dolgokról?
2012. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már leültem vele többször is, épp abban a percben megígérte hogy mostantól más lesz a helyzet, aztán semmi sem változik.
2012. nov. 22. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem tudja minek örülnétek. Én ezt utálom a karácsonyba, h fogalmam sincs, h ki minek örülne. Illetve tudom, de addigra meg megveszi magának... Én bon-bonokat szoktam kapni, ilyen Merci meg TOFIFFI, de jobb lenne inkább akkor, ha semmit se kapnék, mert pl egy gravírozott tollnak jobban örülnék és ugyanannyiba kerül, mint ez a sok édesség. És már úgy vagyok vele, h Mikuláskor mindenki kap a kis lábbelijébe egy kicsi mikuláscsokit, karácsonyra egy tábla csokit és annyi. Én meg nem kérek semmit.

24/N

2012. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem ezért nem köszönt fel senkit azt hiszem. Mert mondtam neki, hogy elég lenne egy balaton szelet is csak gondoljon másokra ő is.
2012. nov. 22. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet és én sem nagyon tudok mit tenni. Sajnos az exem olyan hatással van rájuk, hogy képtelenség hatni a gyerekekre. Próbálok jó példát mutatni, a kislány még hajlik is, de a nagyobbi fiú csak megrántja a vállát és ennyi. Nem várom le, hogy a zsebpénzéből vegyen valamit, de legalább legyen figyelmesebb, de olyan mint az anyja, saját magán kívül nem érdekli senki.
2012. nov. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
94%
Legyenek elvárásaid, de ne parancsolgass mert csak ellenállóbb lesz.Ezt a kamaszok teljesen máshogy fogják fel.
2012. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
A most 4 éves mikor 14 lesz nem fogja a zsebpénzét másokra költeni.
2012. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet,sajnos az anyja így neveli. Az utolsónak nincs igaza, ha rá lesz szoktatva a gyerek,hogy viszonozza amit kap,akkor mindegy hány éves. Én is felköszöntöttem a családom 5, 14, 30 évesen is, és ezentúl is fel fogom. Az utolsó valószínűleg nem!
2012. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint ahogy Te is írtad, nevelés kérdése az egész, hisz a kisfiad sem úgy született, hogy mindent tudott, rá kellett vezetni mindenre. Az előző kapcsolatodban született gyerekednek ez a rávezetés kimaradt az életéből. Hiába tudja, hogy létezik a névnap és a szülinap, és hogy ilyenkor megköszöntik egymást az emberek, akkor sem csinálja, mert ez nem volt gyakorlat gyerekkorában, így nem is csinálja felnőttként sem.

Beszélj vele erről, ismerd meg az ő véleményét is a dolgokról. Aztán majd közösen kialakítjátok az új szokásokat, amik mindenkinek megfelelnek. Ezek nem olyan bonyolult dolgok :)

2013. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!