Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet kötelezni arra hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kötelezni arra hogy kifizesse a részem? Van valamilyen megoldás erre?

Figyelt kérdés
Már 3 éve elváltunk, van egy közös ingatlanunk, amit hitelre vettünk. Volt közös vagyon megszüntetése per is, abba egyeztünk meg hogy eladjuk, de szerintem csak én vagyok azon hogy legyen belőle valami! De ez a mai világban lehetetlen, eddig nem sikerült. Én a lányommal albérletbe lakok, most lehetőségünk lenne venni egy házat magunknak, de ahoz az kellene hogy kifizesse a részemet, persze ő nem akarja! Én se tudnám megvenni a részét, a hitelek nagy részét én fizetem! Van valamilyen megoldás erre?
2013. febr. 5. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhető, ha egyszer a közös megegyezés nem erről szól, vélhetőleg a másik fél ha akarná se tudná amúgy kipengetni egy fél ház árát csak úgy.
2013. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze Kérdező, van rá megoldás... szerzel egy vevőt a házra, eladjátok neki, akkor már ugye létezik az a pénz, vételár, aminek egy része, bizonyos százaléka téged illet, és máris jogosan követelheted. Nem létező dolgot, a még nem eladott ház vételárából részt nyilván nem követelhetsz...
2013. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Pert kell indítani és a közös tulajdon megszüntetését kell kérni.

Keress fel egy ügyvédet.

2013. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Gyakorlatilag kényszeríteni akarod hogy vegye meg a tulajdonrészedet? Nem erre nincs megoldás...
2013. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3, valóban lehet a bíróságon kérni a kényszer-értékesítést... csak hát a mai időkben az sem garantál vevőt, max meghiusult bírósági árverést, másfelől meg egyáltalán nem valószínű, hogy a Kérdező azzal jól járna, hisz a féláron eladott házból az ő része is nyilván félpénz...
2013. febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy van egy jogerős egyezség. Persze ettől függetlenül lehet új pert indítani, mert kvázi nem tartja be az egyezséget. Lehet kérni a bíróságtól kényszerértékesítést, és akkor vagy kifizeti a részed, vagy megy árverésre az ingatlan. Persze ez esetben valószínűleg jóval ár alatt megy el. Esetleg az is megoldás, hogy nem fizeted a hitelt és akkor a bank kezdeményezi az egész eljárást, és attól hátha megijed majd.

Viszont addig is jár neked többlethasználati díj, amíg ő lakik benne.

2013. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!