Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem egyezik bele a felesége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem egyezik bele a feleségem a lenti dolgokba, akkor a biróságtól milyen döntésre számithatok?

Figyelt kérdés

A feleségemmel válni fogunk. Eddig ilyen önkormányzati fiaal családok otthonában laktunk,de mivel válni készülünk el kellett költözni onnan.

A szüleim hozzá segitettek egy lakáshoz,de kellett hozzá 2 millió hitel. Ezt ügyvédnél lepapiroztuk h válásnál neki semmi köze a lakáshoz.

A lakásba nem én élek,hanem a feleségem és a két gyerek. Azért is vettem meg mert különben a feleségemnek nem.lenne hova mennie csak a szüleihez ők meg elég primitivek még a nejem szeeint nem szeretnénk ha a gyerekeknek ott kéne élnie.

Fizetem a hitelt lakásra,és még 80 ezret a két gyerekre.

Van egy auto is a házasság alatt vettem hiteles májusba jár le a kölcsön. Mivel nekem ez munka eszköz szeretném megtartani,de a nejem kérné a felét,mivel neki jár. Nem tudnám kifizetni,mivel a fizetésemből amig nem jár oe a kocsi marad 40 ezer ft. És utánna sem fogok tul fényesen akkor már 80 ezerből gazdálkodhatok.

Feleségemnek mondtam h ne már h kérje a kocsi felét,ott lakhatnak a lakásba egy ft-t nem kérek érte,fizetem a hitelt rá,neki csak a rezsit kell. Ilyenkor azzal.zsarol h vissza mennek a szüleihez mert albira ő nem ad ki pénzt.


2013. febr. 11. 07:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Továbbá, ha mégis ki kell fizetnem a kocsi felét akkor kérhetem hcsak május után 7 részpetben fizessek?
2013. febr. 11. 07:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A lakás a tied, ha a feleség akar ott lakni a válás után, akkor lakáshasználati dijat kell (jogilag) fizetnie érte.

2. A lakáshitelt - amennyiben a házasság alatt vetted fel, közösen (felesben) kell fizetni, mert a házasság vagyonközösséget jelent, azaz minden pozitiv (autó, lakás) és negativ (hiteltörlesztés, adóság) vagyon közös. Ez alól kivétel az a vagyontárgy, ami valamelyik félnek már a házasság elött is megvolt, örökölte vagy ajándékba kapta. (A te lakásod ebben az esetben ide tartozik, mert a szülök segitségével lett véve)


Ebböl az következik, hogy ugyan a lakás a tied, de a kifizetett törlesztés fele értéke meg az autó fele értéke a feleségedé. Viszont neked jár a lakáshasználati dij.


A feleséged akkor jár jól, ha a lakáshasnálati dij fejében lemond a kocsiról, azaz meghatározott ideig nem fizet azért, hogy a lakásodban él.


Ha meg azzal zsarol, hogy visszamegy a szüleihez - ez jogában áll, de attól kezdve te ki tudod adni a lakást valakinek albérletként, és egyböl van ebböl is jövedelmed. (Mellesleg, ha ebbe beleegyeznél, hogy oidaköltözhet, akkor egyböl meggondolná, mert jól látod, ezzel ZSAROL téged.)

2013. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A két gyerekre a 80 elég sok.... A kocsi fele valóban járna neki, de ha te ingyen engedned öt a saját tulajdonú lakásodban lakni, akkor a biróság nem fogja neki megítélni a kocsi felet.
2013. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dob ki a francba a nőt aztán ha a gyerekek lakhatásáról nem tud gondoskodni, akkor pereld be gyerek veszélyeztetés miatt. Utána meg kérd, hogy a gyereket hozzád kerüljenek.

Ne hagyd magad hülyére venni, mert egy üres zoknid marad semmi másod.

2013. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szüleihez vissza mehetne ahol csak a rezsibe és a kajába kéne beszállnia,de még ő is tudja h elég primitivek ők. A gyerekeknek olyanokat mondanak h nem kell elmenni wc-re elég ha legugolnak az udvaron,levéllel is ki lehet törölni,meg hasonlók...

A lakást azt már letisztáztuk ügyvéddel is lepapiroztuk hogy neki semmi köze nem lesz hozzá,és a hitelhez sem.

Azt teljesen egészében én fizetem h legyen egy normélis hely ahol lakniuk kell.

Már csak az autón megy a vita,és a láthatásról. Most hogy válófélben vagyunk,én a szüleimnél lakok de sokat vagyok a gyerekkel is mikor ő dolgozik,ha pl éjszakás akkor estére megyek,és mikor reggel haza jön akkor én elmegyek. Szeretném ha ez továbbra is müködne

2013. febr. 11. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Oké de ha ö zsarol a lakással, akkor te se engedj. Akkor mond meg, oké fél autó értékét megkapja, de ezentúl lakáshasználati díjat havi 30.000Ft-ot kérsz a lakásért tetszik marad ha nem mehet.
2013. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!