Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek ilyen esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen esetben? Szétválasztanátok a gyerekeket? Van esélyem apaként mindkét gyerek felügyeletére?

Figyelt kérdés

Válni készülünk a feleségemmel. 2 gyerekünk van, egy 12 éves fiú és egy 7 éves kislány. A fiunk velem akar maradni, ebbe az anya bele is menne. Valamilyen szinten egyszerűbb is lenne így, nem kellene az anyagiakkal is törődnünk. Azonban nem akarok, hogy külön nőjenek fel. Felajánlottam a feleségemnek, hogy hétköznap legyenek nálam, hétvégén nála (itthonról dolgozok, eddig is többet voltam velük), de ebbe nem akar belemenni. Van esélyem apaként megkapni a kislány felügyeletét is?

Vagy jó megoldás lehet az, hogy az egyik nálam van, a másik a feleségemnél? Nem sínyli meg a kapcsolatuk? Illetve a szülő és a másik gyerek kapcsolata?



2013. febr. 11. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Gyerekeket nem szabad szétválasztani!nekik együtt a helyük.Én azt mondom a gyereknek ha normális az anyja,akkor náluk a helyük.
2013. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyfiú az apánál akatr lenni,akkor miért lenne a helye az anyánál? Függetlenül attól hogy normális vagy sem az anya...


Lenne időd,energiád mindkét gyerekre?

2013. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jobb körülményeket tudsz biztosítani és jobban is kötődnek hozzád akkor miért ne? Nem a sötét középkorban élünk. Egyenlőség van.
2013. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Èn is azt mondnaám hogy gyerekek együtt maradjanak. DE azt is nézni kell mit akar a gyerek, mert ezek a gyerekek már igen nagyok.

A másik, hogy a két gyerek között nagyon nagy a korkülömbség.


Nekem bátyám meg köztem 4 év korkülömbség volt, annak idején csak örültem volna ha elmegy apukámmal (habár szüleim is együtt vannak), mert nekünk minden volt csak jó kapcsolatunk nem. Most felnöttként már az. lehet ha különkerültünk volna gyerekként, akkor elöbb jó testvérek lettünk volna, de így kb 20 éves koromig csak gyülölet volt a testvérem meg köztem.


Szerintem nyugodtan vegyétek szét öket, de a étvégéket csak is együtt töltsék. Egyszer nálad egyszer anyánál, így mindkettötöknek van szabadja is.

2013. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lenne jobb nekik a feleségemnél. Én is ugyanúgy a szülőjük vagyok, eddig is kivettem a részem az életükből.


Ha egyedül lennék velük is meg tudnám oldani.

2013. febr. 11. 13:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó testvérek, szeretik egymást. Szerintem ez egy normális korkülönbség. Kevesebbet nem akartunk.
2013. febr. 11. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Van esélyed a kislány megtartására is, másodfokon. Elsődokon szinte 100%, hogy az anyának ítélik, de másodfokon 30%-ban az apának, szóval ne add fel.


Növelheti az esélyedet, ha a válás után a gyerekek, míg nincs hivatalos papír nálad vannak, mert a bíróság általában arra törekszik, hogy ne mozgassa a gyerekeket. A fiú szinte biztos, hogy nálad maradhat, 12 évesen már meg fogja kérdezni a bíróság. Ha anyagilag jobban állsz, és a gyerekek is szeretnek veled lenni, akkor van esélyed a kislányra is szerintem, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy eddig is te voltál velük többet, és nem az anyjuk.


A kislány kivel szeretne maradni?

2013. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!