Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendőm, ha a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendőm, ha a volt férjemen nem tudom behajtani a gyerektartást? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2006 óta hivatalosan elváltunk, közös megegyezéssel,mindenben.. a kiszabott(legalacsonyabb) gyerektartást elfogadta...de azóta is csak hébe-hóba tudok tőle kisebb összeget kicsikarni,mindig van kifogás..most nincs munkája,most nincs ez nincs az, de utólag mindig kiderül,hogy mindenre van pénze csak erre nincs... karácsonyra a gyereknek annyit nem mondott,hogy boldog karácsonyt nemhogy ajándékot venne neki, de januárra megérkezett a krosszmotorja németországból! elegem van! bejelentett munkahelye nincs,de pénze az van, látszik! nem tudom mit tegyek?

2013. febr. 16. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
1/2 évre visszamenőleg tudod behajtani. Kérj segítséget az önkormányzattól, ők meg is előlegezik és majd behajtják ők. Kérhetsz egy Apeh vizsgálatot is, grátisz.
2013. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ..tehát az önkormányzathoz kell fordulnom? ahhoz, ahol ő él, vagy ahhoz, ahol én? mert nem egy városban élünk.... és ott kihez? család védelmesekhez? vagy hová?
2013. febr. 16. 17:02
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ezt nem tudom pontosan, még csodával határos módon nem voltam ebben helyzetben. Legjobb lesz, ha elmész a gyámügyre a te lakhelyedhez közelihez, és ott eligazítanak.
2013. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jól mondja! Annyit tennék hozzá, hogy a portás az, aki mindent tud.:) Tehát nem kell megvárnod az ügyfélfogadási időket, csak bemész abba az intézménybe, ahol van állandó portaszolgálat, és a portás megmondja, hova kell fordulnod, és milyen ügyintézési tempóra számíthatsz.:) Még nem publikus infókat is el szoktak kotyogni.:)


Kérdés:"a kiszabott(legalacsonyabb) gyerektartást elfogadta.."

Ez bírósági végzéssel volt?


Más: tartás elmulasztása bűncselekmény. Szóval az is egy lehetőség, hogy a bíróságra mész (esetleg rendőrségre), és akkor hivatalból ők is elindítják azt a folyamatot, amit az 1. leírt.

2013. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kondor Judit ***** válasza:
77%
Anno mikor én intéztem úgy 10éve akkor elmentem a gyámhivatalba onnan a végrehajtóhoz nem leges végrehajtást kérni/ami azt jelenti ha jól tom,hogy nincs semmije/amikor az megvolt akkor kezdték elintézni a gy.tartást/annak is a felét kaptam meg/Persze ezt is ráterhelték,ezt is kb 3évig kaptam.Meg ha 3-4 havonta küld valamennyit akkor már nem tudsz ellene végrehajtást kérni.Velem eljátszotta ezt 3-4havonta küldött 3ezret.Útálom az ilyen gané pasikat!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
igen, bírósági végzésem van a gy.tartásról... építkezett mikor elváltunk, tehát van vagyona... egy sunyi,mocskos ember, aki ránézésre a világ összes fájdalmát cipleli magával, de "alamuszi macska nagyot ugrik...."
2013. febr. 16. 17:32
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Úgy tudom ez azóta már máshogy van..ha kevesebbet küld, akkor azt is kipótolja az önkormázat, ilyennel már nem tudnak játszani, hogy önkényeskednek.
2013. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Nos, akkor a büntetőpert ajánlom indítási módnak.
2013. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

1. végrehajtás indítható, fél évre visszamenően kérheted. Illetékesség: gyerek lakóhelye szerint.

2. állam általi megelőlegezést lehet kérni - de ehhez kell a sikertelen végrehajtásról a papír! - szintén gyerek lakóhelye szerinti gyámhatósághoz fordulj.

2013. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha pesti vagy, akkor ez hasznos lehet:

[link]



És a témában meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__17096..


És Google: tartás elmulasztása btk 196 §

2013. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!