Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 13 év után mertem szólni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

13 év után mertem szólni a volt páromnak hogy jo lenne ha valamennyit fizetne a gyereknek minden hónapban mert már 14 éves és sok minden kell neki erre ő most azzal fenyeget hogy elveszi tőlem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves volt a fiam amikor az apjával külön mentünk! Nem volt sem gyerekelhelyezés sem gyerektartás megállapitás. Szóban megegyeztünk hogy a gyerek velem marad és én nem kérek gyerektartást hanem amikor tud az apuka vegyen neki valamit vagy adjon neki pénzt! Na ennek már 13 éve mert most 14 éves a gyerek. Apuka azóta sem erölteti meg magát és én szóltam neki hogy soha nem vesz magátol a gyereknek semmit csak ha én szólok akkor is nagy nehezen ezért ha lehet ezután minden hónapban fizessen a gyereknek gyerektartást. Erre most ő fel van háborodva hogy neki is ott van 3 gyereke és a fiamat is ellenem hangolta mert én a láthatást soha nem tiltottam meg akkor sem ha nem adott a gyereknek semmit mert tudom hogy a gyerek szereti az apját. Most meg azzal fenyeget hogy elveszi tőlem a gyereket és most már a gyerek is el akar menni!! Ha biróságra megyek akkor nem kérdezik meg a gyereket hogy hová akar menni??? 3 évig jo voltam most már nagy gyerek most már menne oda ahol nagyobb a szabadság.
2013. márc. 12. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Ott rontottad el, hogy mikor a fiad 1 éves volt, már akkor bíróságra kellett volna menj gyerektartás miatt, de legalábbis hosszabb nem fizetés után mindenképp!
2013. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerektartásért pereled, nem fogják megkérdezni, hogy hol szeretne maradni a gyerek, ahhoz gyermekelhelyezési kell, és ezt valóban elindíthatja a volt férjed (bár szerintem felesleges aggódnod, a maga 3 gyereke mellé valószínűleg fenyegetőzik azzal, hogy elveszi őt is).

Viszont vedd figyelembe azt is, hogy a bíróság ok nélkül nem törekszik a gyerek elhelyezésének a megváltoztatására, tehát ha 14 évig nálad volt a gyerek, akkor igen erős indok kell ahhoz, hogy a másik szülőnél helyezzék el, annyi nem elég, hogy apánál jobban szeret. Tehát pl. verés, alkoholizmus, stb. Ha ez nem áll fenn, nincs okod az aggodalomra.


Egyébként tényleg te rontottad el. A gyerek részére van a gyerektartás, nem neked. Az ő pénze, amire neki van szüksége. Ezért kellett volna 1 éves korában igényelni. Ha nem használod fel, mert anélkül is el tudod tartani, akkor pedig félre lehetett volna rakni neki, hogy kamatozzon.

2013. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hülyeség volt anno nem hivatalosan megegyezni valamiben. Helyette 13 évig gyűjtögetted a sérelmet.

Gondolom eleinte a dac munkált benned, hogy majd te megmutatod, hogy egyedül is... aztán mostmár szívhatod a fogad.


Bíróságra menni még midnig nem késő, elég valószínűtlen, hogy ha amúgy alkalmasnak találnak a gyerek felügyeletére, akkor elvegyék tőled 13 év után.

2013. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régi trükk, hogy az elvétellel fenyegetőznek. A szájuk nagy de ha oda kerül a sor nincs, mivel meggyőzni a bírót csak jön a leégés mert soha nem gondoskodott a gyerekéről úgy, ahogy kellett volna. Ez egyébként is elég ocsmány húzás.


Ha még egyszer beszól nyugodtan röhögd körbe és kérdezd meg tőle, mit tud nyújtani a gyereknek? Amit az elmúlt 13 évben elmulasztott? És közöld vele azt is ha a gyereket ellened hangolja az visszafelé fog elsülni.


Te tudod a legjobban, hogy egy 13-14 éves gyereknek már nyitva a szeme és látja a dolgokat igaz befolyásolható is egyben.


Javaslom ülj le és beszélj nyugodtan a gyerekkel. Hogy érte dolgoztál, itt jó helye volt ne hagyja, hogy az apja ellened hangolja, miközben csak annyit akartál elérni, hogy neki jobb legyen és legalább minimálisan megadja azt, amit az elmúlt években meg kellett volna adnia. A nagy szabadság meg rendszerint egyenlő azzal, hogy az illető nem figyel oda a gyerekére és ez mindig rosszul sül el ha nincs kontroll egy magát felnőttnek érző gyerek mellett. Te sose tiltottad őket egymástól ő meg elvétellel fenyegetőzik feléd, mikor te voltál ott a gyerek minden napjainál? Ez a legkönnyebb néha elviszi a kölyköt de nincs jelen és nem vállalja a napi felelősséget. A felnőtt ember és a férfi nem itt kezdődik.


Értesd meg a gyerekkel a tényeket. Fel fogja fogni csak őszintén válaszolj neki és hallgasd meg érezze, hogy ő fontos te nem csak a szádat járatod.


Más dolog, hogy néha foglalkozik vele apuka de ha ott lesz folyamatosan akkor a 3 gyereke mellett mennyire lesz rá ideje? Rá fog jönni, hogy ott csak egy lesz a sok közül otthon meg ő egyetlen.

2013. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha a gyerek menni akar, mehet is, ennyi idősen már figyelembe veszik a véleményét.
2013. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tényleg te rontottad el. A gyerektasrtás nem nekd, hanem a gyereknek járt volna. Az, hogy utána csinált még 3 gyereket, nem érdekel senkit, ezután az 1 után épp úgy kell fizetnie. Hogy vehetné el tőled?
2013. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
A legegyszerűbb, amit tehet, hogy fenyeget. Ne ijedj meg tőle. Akárhány gyermeke is van a mostani kapcsolatából, a gyerektartás akkor is megjár neked, ahogy minden gyermek után megjár. Hogy mennyi, azt majd a bírógá megállapítja. Kérheted öt évre visszamenőleg, ami jogos.
2013. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
üres fenyegetés. Mi gondolsz, ha eddig nem törődött vele, pont most akarja magához venni? A mostani felesége vajon mit szól ehhez? Menjetek csak bíróságra, állapítsák meg a gyerektartást írásban.
2013. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ide vezet, hogy nálunk az emberek nem szeretnek semmit hivatalosan letisztázni.

Az a baj, hogy a fiad a legrosszabb korban van, 14 éves, a világról még nem sok fogalma van, borzasztóan befolyásolható, de az önérzete hatalmas, hiszen kamaszodik. És nyilván oda akar menni, ahol a nagyobb szabadságot látja, tehát az apjához, nem az anyjánál akar maradni, aki korlátozza (hogyne korlátozná, máshogy nem lehet nevelni).


Mondjuk én se hiszem, hogy az apuka magához venné a gyereket, de inkább előzd meg a dolgot és indítsd el a gyerektartás igénylését. Már csak azért is, mert ha magához veszi, simán lehet, hogy ő tőled már az első naptól el fogja kérni a pénzt és azt fogja állítani, hogy eddig ő fizetett sokat neked.

2013. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ha elinditom a gyerektartási kérelmet akkor az apuka elinditja a gyerekelhelyezést és a gyereket is megkérdezik akkor ő oda akar majd menni és akkor megint alul maradok?? És valoszinü hogy utánna még nekem kell fizetnem gyerektartást amit ő 13 évig nem fizetett mert mindig azt néztem hogy nem jo az anyagi helyzete.
2013. márc. 12. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!