Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 6 év élettársi viszony után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 év élettársi viszony után vagyonmegosztás kaphatok valamennyit?

Figyelt kérdés
6 éve élek élettársi viszonyba a párommal van egy 5 éves közös kislányunk. A lakást 7-éve hitere vettük de sajna az ö nevére került mert ö vette fel a hitelt 6-éve közösen fizessük. Terhességem óta csal. Most lépni akarok albérletbe a lányommal. Bíróság megalapította a gyerektartást és most a vagyonmegosztást akarom. De sajna a lakcímem nem szol oda 6-éve de ügyvéd által írott papíron áll hogy 6-éve élünk együtt amit az élettársam is alá írt. Ez elég bizonyítani az éle társi kapcsolatot?
2013. febr. 11. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha még tanukkal meg tudod támogatni akkor egészen biztosan elég.


A lakásból részt nem valószínű, hogy kaphatsz, de pénzt követelhetsz arányosan az általad befizetett hitelösszegből.


Ezt úgy szokták számolni a bíróságon, hogyha pl. a párod keresett 300e forintot, te kerestél 200e forintot, akkor a befizetett hitelösszeg 40%-ára tarthatsz igényt. És így tovább.

2013. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És ha az élettársam nem tagadja le hogy 6 éve vele élek akkor is kell tanú???Én 1 évet dolgoztam és 3 évet gyeden voltam utána munkanélkülin és most helyezkedtem el újra.
2013. febr. 11. 21:14
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Vagyis a 6 évből ötöt nem dolgoztál. Amit meg a gyedből bizonyítani tudsz, hát nem is tudom...
2013. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Na ezért sem csak egy papír a házasság.

Kis esélyed van rá, de keres egy jó ügyvédet.

2013. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ha elismeri a párod akkor bizonyított.


Viszont ha 1 évet dolgoztál összegesen, ráadásul évekig el is tartott a GYED után akkor nem gondolom, hogy járna neked bármi vagy maximum aprópénz.

2013. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ha bizonyitott - márpedig ha aláirta az exed, akkor az - együttélés, akkor a közös szerzeményt (ebben az esetben a törlesztés) a jövedelmek arányában kell felosztani. Ha te nagyrészt gyeden voltál meg munaknélküli, akkor eleve nem sok esélyed van, föként ha a fizetésed is sokkal alacsonyabb volt, mint a másik félé.
2013. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt elég egyértelműen leírják, hogy mik a buktatók, és lehetőségek.

Kérdező, azért 6 év alatt, legalább egy ideiglenes lakcímkártyát nem ártott volna csináltatnod a közös lakásotok címére.

2013. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem dolgoztál semmit, mi jogon akarsz te kicsikarni tőle akármit is?
2013. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

22:05 nem azt írta a kérdező, hogy nem dolgozott semmit. Szülés előtt 1 évig dolgozott, 3 évig a közös gyerekükkel volt otthon, utána lett munkanélküli, és már újra dolgozik.

Azért ezt "nem dolgoztál semmit"-nek minősíteni enyhe túlzás... A linkben amit bemásoltam, elég pontosan benne van, hogy a bíróság ilyen esetekben hogyan számolja el az anyák otthoni "semmilyen munkával" töltött idejét.

2013. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Na jó utolsó azért azt is tudjuk, hogy ha szülés előtt egy évet dolgozót csak akkor a gyerek 1.5. éves korától nem gyed-en. hanem gyes-en volt. Akkor a 6. évből 1.5 évig 30. ezer volt a keresete plusz munkanélküli, ami alatt 20. ezer körül kereset. Szép dolog az anyaság de azért havi 20. ezer még kajára sem elég nem, hogy közös hitel fizetésre.
2013. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!