Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem sorozatban megcsal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem sorozatban megcsal, válás lassan elkerülhetetlennek néz ki. többi lent. Pár tanácsot kérnék! Kisgyermekünk is van! Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

helyzet: Magyarok vagyunk, külföldön élünk, Magyarországon házasodtunk, mindkettőnknek van lakhelye hivatalosan Mo.-on és külföldön is.

Van egy 1 éves babánk, akinek szintén van lakhelye hivatalosan mindkét országban. (Mo.-on az anyósoméknál)

Feleségemnek a szülés előtt már viszonya volt valakivel - addig tartott mi rájöttem, kb 1 évig, ekkor 6hós volt a baba. Úgy döntöttünk együtt folytatjuk, változtatunk. Most, kb. fél évvel később megint látom hogy folytatódik a viszony..



Ha vállunk, akkor otthoni bíróság az illetékes vagy a külföldi, ahol lakunk jelenleg?

Számít-e valamit, hogy kinek a hibájából megyünk szét? (feleségem úgy tűnik, hosszú ideje megcsal)

Ki kaphatja a gyermek felügyeletét? Igaz, hogy 3 év alatt mindig az anya kapja?

Mennyi a tartásdíj összege? Mindketten jól keresünk (átszámítva netto 500e HUF felett), feleségem valamennyivel többet mint én. Jelenlegi megélhetésünk hármunkra akár egyikünk fizetéséből is megoldott, szóval anyagi gondok nincsenek. Ilyen esetben hogy alakul a gyerektartás?

A láthatási időket hogyan szabályozza a bíróság?


Legutolsó sorban, de szintén nagyon fontos: Kíváncsi lennék tapasztalatokra, szülő és gyermek oldalról is, hogy sikerült-e hasonló kicsi gyerek eseten normálisan felnevelni a csemetét? Milyen tapasztalatok vannak?



2013. márc. 13. 10:52
1 2 3
 11/24 Bence_ ***** válasza:
100%
Az nagyszerű lenne ha neked elmondaná, hogy miért is csinálja. Akkor lenne arra esély, hogy megoldjátok. De ha el sem mondja akkor szinte semmi esélyed.
2013. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A közös babátokkal volt állapotos, miközben lefeküdt mással. Apám minden tiszteletem a Tiéd a higgadt viselkedésedért.
2013. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Szüleim egy éves koromban váltak el, csúúúnya válás volt. Ettől függetlenül 24. életévemet taposom, menthetetlenül romantikusan szemlélem a világot, van diplomám, nyelvvizsgám, teljes munkaidős állásom, harmonikus párkapcsolatom együtt éléssel, egy kutyánk, és egy rakás nagyratörő tervünk.


Sosem dohányoztam, egyetlen drogot sem próbáltam ki, általánosban 4,8, gimiben 4,6 volt az átlagom, a diplomamunkám 5-ös lett a védésem 5-ös lett, és az államvizsgám is 5-ös lett. Szóval nem szeretnék dicsekedni, de egész jól fel lehet nevelni így is egy gyereket :)

2013. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Bence_ ***** válasza:
100%

ma 12:27

Gratulálok! :)

Ehhez kellett egy jó(l) nevelő is! ;-)

2013. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

Köszönöm! Csapatmunka volt.

Anyukám végezte a nevelést, apukám adta a pénzt... elég klasszikus :)

2013. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves apuka!

Nagyon látszik hogy szereted a gyereket, utoljára azt kérdezted hogy lehet e így normálisan nevelni egy gyereket? Ha ennyire törődő és szerető apukája van akkor már biztos nincs elveszve és azt te is tudod hogy jobb a gyereknek is ha nincs feszült légkörben ahol a szülőkön érzi hogy nincsenek egymással rendben!

Esetleg a feleségeddel megpróbálhatnád megbeszélni hogy maradjon nálad a gyerek, ő meg addig élheti életét, nem tudom mennyi erre az esély de arról sem sokszor hallani hogy terhesen elkezdi megcsalni a gyereke apját és még a szülés után is folytatódik. Úgy tudtam a nők szülés után legkevésbé sem vágynak erotikus együttlétre..

Tehát az jobb lenne ha meg tudnátok egyezni peren kívül a láthatásról. Én úgy tudom ezt csak abban az esetben szabályozza a bíróság (legalábbis nagyobb gyereknél biztosan) ha a szülők nem tudnak megegyezni vagy valamelyik szülő veszélyt jelent a gyerekre.

Nem tudom hogy van e esély megoldani kettőtök között de én biztosan nem gondolkodnék megoldásban egy ilyen helyzet után főleg akkor ha már másodjára is megbotlott =S

Második gyerekről és nagyobb házról ne gondolkodj egyenlőre! Ha meg ilyen helyzet van és a válás is szóba került akkor semmiképp se tervezd a közös jövőt vele!

A gyereknek is ez a legjobb és arra is lenne esély hogy az elvált felek is megfelelőbb partnert találjanak maguknak de az gondolom még messzebb lenne, de szerintem a közeljövőben semmiképp se gondolkodj második gyerekről vagy nagyobb házról vele egy ilyen eset után.

Ha valóban meg akarjátok oldani akkor is lassan gondoljátok át ne elsietve egy másik gyerekkel mert akkor lehet hogy csak még nagyobb baj lesz és ugyanezt fogja csinálni a másik terhességénél is hisz még most sem állt le a viszonnyal, de én nem látok sok esélyt arra hogy felhagyjon evvel.

A szavaidból nekem úgy tűnik hogy nem nagyon küzd érted vagy nem nagyon érezteti hogy bánná.

Tehát a kiút max csak az lehetne hogy elfogadod hogy nem monogám de azt is csak akkor ha küzdene érted.

Gondolom ezt nem szeretnéd..

Én biztos hogy otthagynám, de nincs gyerekem eért nem tudom magam a helyzetbe képzelni, de remélem hogy megoldódik jól.. már amennyire egy ilyen helyzet megoldódhat.

2013. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Most ott tarunk, hogy mindenképpen válás lesz - szembesítettem az általam ismertekkel, és persze elismerte a dolgot. Nincs értelme folytatnunk.

A kacifántos dolog az egészben a gyermekünk sorsa lesz, akit az anya mindenképp magához akarna venni. Jelenleg még nem tájékozódott jogilag, de tudja, hogy az anyák vannak előnyben, főleg a gyermek ilyen kicsi korában, ezért nagyon is nyeregben érzi magát.

Ennek megfelelően nem akar erről egyezkedni, hivatalosan ő akarja a jogokat birtokolni, nem akar egyezkedni egyenlőre - , mert "nem fog leállni mindenen vitatkozni", természetesen én "akkor látom amikor akarom, hiszen látja mennyire szeretem a kicsit". Ez persze azt jelenti akkor, amikor ő akarja, és pl. hétvégére nem engedné, holott én fogok a közös lakásunkban (gyerek megszokott környezete) maradni - úgy tűnik.

Szóval közös megegyezésre kevés a remény.. majd kiderül, hogy az ügyvéd mit okosít rajta..

Írok egy másik kérdést is a gyerekelhelyezés kapcsán, próbálok esélylatolgatást csinálni, ott bővebben kifejtem mi helyzet.. be fogom linkelni a kérdést

2013. márc. 24. 22:14
 18/24 A kérdező kommentje:
2013. márc. 24. 23:20
 19/24 moncsi_csi válasza:
Még mikor kicsi voltam az én szüleim elváltak és nagyon nem volt jó. Apukám ha külföldről hazajött,akkor ide-oda dobáltak minket. Hol apánál,hol anyánál...de az ilyet,amit csinál veled a feleséged,én nem tűrném!
2013. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
A farkad vezet barátom, ne sajnaltasd magad es ne kapaszkodj a gyerekbe!
2013. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!