Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoltok arról, ha válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha válás után ugyanannyit van mindkét szülőnél a gyerek? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Válunk, bár még együtt élünk, úgy néz ki jövőhónapban már lehetőség lesz külön költözni. Van egy 3 éves kislányunk, már ovis. Úgy gondoltuk, hogy legyen közös a felügyelet. Azonban még nem igazán tisztázott hogyan. Én úgy gondoltam legyen a héten két hétköznap, egy hétvégi nap mikor nála van, de este hazahozza. Ő viszont azt úgy szeretné, ha pár napig vele, pár napig velem lenne, mert egyébként csak játszótárs lenne. Megértem valahol, látom benne az igazságot is. De nem tudom elég biztos háttér lenne így a kislányunknak. (tényleg miatta, bár tény az is, hogy hiányozna:) de nem tudom mennyire tudná felfogni, hogy egyszer itt alszik, egyszer ott) Pár év múlva válthatnánk.

Szerintetek melyik lenne jobb megoldás? És hogyan tudnám meggyőzni arról az apját, hogy ettől még jó apa maradna?



2013. márc. 11. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két ismerösöm volt, az egyiknél 2 napot itt , két napot ott volt. A másiknál 1 hetet itt egyhetet ott módszer volt. Mindegyiknél szuperül mükdötött, az egyiket ismertem mikor már tini volt a gyerek, akkor már össze vissza volt, annál aludt aki eltudta vinni, vagy akinél éppen akart lenni.


DE egyiknél sem volt jogila így . A bíroság mindegyiknél a normál 2 hetentei láthatást írta ki. az egyik pár 2 évet harcolt a bírósággal ezért, de végén nem adták meg nekik. Szóval bíroságon ne közdjetek ezzel.

2013. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Én nem tudom, mennyire jó módszer az, hogy a gyermeket rángatjátok egyik helyről a másikra.

Egy helyen lakjon a kislány, és hétvégente legyen a másik szülőnél.

2013. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdjétek úgy ahogy te írtad. Aztán szépen lassan ott is aludhat, először hétvégén egy nap, majd két nap, utána hármat. És már ott is vagytok ahogy az apa akarja.

A férjem is elvált, akkor 2 éves volt a kisfiuk. A volt feleség maradt a lakásban a gyerekkel, szóval azt maradt az Otthon a számára. Férjem hazaköltözött anyósomékhoz, eleinte csak egy-egy délutánra vitte el ovi után, plusz hétvégén. Szóval úgy ahogy te írtad. Majd hétvégékre ott maradt valamikor. Én 1 év múlva ismertem meg őket, majd rá még két év múlva lett kész a ház és költöztünk össze. Innentől kezdve lett másképpen. Be lettünk hajítva mind a mély vízbe :) Pénteken este hoztuk el eleinte, hétfőn mi vittük oviba, az anyukája érte ment, és még valamelyik délután volt valami közös 1-2 órás program. Következő hétvégén az anyukájánál volt, de akkor hétköznap volt velünk 2-3 nap. Ebből lett végül az, hogy bár eleinte hazavittük, de végül ilyenkor ott is aludt. Mikor kezdte a sulit akkor váltottunk arra, hogy 1 hét az anyukájánál, egy hét nálunk.

Csak leírtam a módszerünket (vagyis a férjem és volt felesége módszerét :)) Nem biztos hogy ez a jó. De nálunk ez vált be. A gyerek is kiegyensúlyozott, klassz kissrác. (jelenleg ugyan kiskamaszos panaszokkal....:D)

2013. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2

Azért nem jó ez a módszer amit írsz, mert akkor az egyik félnek csak a hétköznapok jutnak, hétvégén azért minden egyszerűbb. A kétheti láthatás pedig nagyon-nagyon kevés.

2013. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

4:

én inkább a gyermek érdekét nézném, hogy egy 3 éves kislánynak az állandóság és a nyugalom szükséges. Ebbe pedig nem nagyon fér bele az, hogy egyszer itt alszik, egyszer ott. Persze ez az én véleményem, lehet, hogy működik a dolog.

2013. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5

Én sem csak a szülő érdekét nézve írtam azt amit. Egy gyereknek is nagyon kevés az apjából az, ha nem láthatja csak kéthetente. Illetve az sem jó, ha az anya hétköznap rohanósabb, a nyugis hétvégék alatt pedig nincsenek együtt, mert akkor az apánál van.

Szerintem is egységes jó megoldás. De hiszem, hogy mindenki ismeri annyira a gyerekét, a gyerek jelzéseit, hogy látja ha valami megterhelő neki, és akkor képes váltani, alkalmazkodni a gyerek igényeihez. Akkor is ha ez számára lemondással jár, mert ebben az esetben tényleg csak a saját érdekeit nézi.

Kérdező! Szerintem ti is látni fogjátok, hogyan viseli a kislány a dolgokat. És a leírásodból tartalak mindkettőtöket olyan intelligensnek, hogy akkor újra gondoljátok.

2013. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na még egyszer: Szerintem SINCS egységes....
2013. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
itt Hollandiaban ez a leggyakoribb lathatasi modszer Senki nem fizet a masiknak. A gyerekek ketlakiak hetente ill 3 naponta masik szulonel laknak. Szokas kerdese a dolog. a gyerekeknek ez a kozhiedelemmel ellentetben igen is jot tesz alkalmazkodnak es mindket szulot ua latjak ill neveli oket. Ez viszont a suzloktol igen nagy kommunikacios kepesseget turelmet es erett viselekek kedest kivan es foleg kultura kerdese a dolog. A tipikus az anyad egy K&& az apad egy B&&^^viselkedes ilyen esetben kizarva. A gyerek latjak szuleik beszlenek kommunikalnak es normalissan viselkednek nem sarat dobalnak. Kevesbe viseli meg oket a valas igy.
2013. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem akar hétvégi apuka lenni, ezt tudom, én sem akarom, hogy az legyen. A lányom elég apás, örülök, hogy így áll a helyzethez. (Valóban anyagilag is egyszerűbb tesz mindent)De még olyan kicsinek tartom:) ezért is szeretném, azt, hogy csak kb két délután vigye el plusz szombaton. Akkor ott van nekem is a vasárnap vele.
2013. márc. 11. 13:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az unkatestvérem hetes váltásokban volt itt és ott. Tökéletesen működött, működik, pedig már egyetemista. Így a költségek is megoszlanak, senki nem fizet a másiknak. Az ünnepek úgy vannak, hogy egyik évben itt, a másikban ott, de előfordult már ismétlődés, de behozták a cserét. Igaz, nálunk mozgalmasak amúgy is az ünnepek: egyik nap náluk, másik nap a nagymamánknál, harmadnap ő a másik nagymamájánál van. De egy-egy alkalommal 6-8 különböző családtól kap ajándékot. Nem lett kötődési zavaros, se semmi, pedig nagyon kicsi volt a szülei válásakor. Lett két szép féltestvére, meg egy mostohatestvére. És mindegyikük lány. :)
2013. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!