Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyenkor mit szoktak tenni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mit szoktak tenni az anyukák?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok,van egy 3 éves gyermekem és sajnos az apukájával nagyon megromlott a kapcsolatunk,már annyira h mindketten azt gondoljuk hogy jobb lenne külön.

Próbáltuk megmenteni a dolgot de nem megy,olyan ellentétek vannak köztünk amit már nem lehet elsimítani,

Eddig soha nem csinált ilyet de már másodszorra jött haza részegen mert elmondása szerint nem szívesen jön haza,de sajnos nem érti meg h a gyerek meg várja minden este mivel sokat dolgozik keveset látja.

Ilyenkor annyira dühös vagyok rá.nem magam miatt hanem a gyerek miatt.

A másik probléma az hogy albérletben lakunk és én nem keresek annyit h eltartsam a magunkat a kisfiammal.

Hova mehetnék?Hogyan?Itt van a kisfiam gyönyörű kis szobája,a kis élete,hogyan borítsam ezt fel neki?!

Nem tudom mit lehet tenni ilyen helyzetben:(



2013. márc. 16. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem tudjátok megbeszélni a dolgokat, akkor menjetek el családterápiára.
2013. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem anyuka vagyok, de tapasztalatból írok. Egy gyereknek nem számít az hogy milyen szép szobája van, 3 éves, nem fog rá emlékezni. Egy gyereknek a szülei kellenek. Egy válás mindenképpen negatív nyomot hagy. Tessék úgy gondolkodni az apukával közösen, hogy mi a legfontosabb. Fel lehet nevelni gyereket egyedül, és szerencsét próbálni külön. Vagy együtt maradni, és megpróbálni felnevelni a gyereket. Az én szüleim a válást választották. A párom ugyanebben a helyzetben volt, csak nem 3 évesen. Ragaszkodott a szüleihez, annyira hogy nem akart arról dönteni kivel akar lenni, így együtt maradtak. Idővel elsimultak a dolgok, és kiegyensúlyozott ember lett belőle.
2013. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

mik azok a nagy ellentétek? hiszen valaha szerettétek egymást. meg kéne szüntetni a viták, bajok okait. a soraidból úgy érzem, h te meg szeretnéd menteni a kapcsolatot, szeretnéd, ha a kisfiatok családban nőne fel.


nagy baj lehet a háttérben, ha a párod iszik. a picivel szokott foglalkozni? és veled?

el kéne kezdeni beszélgetni, és szép lassan rendbetenni a dolgokat.


végső esetben a szüleidhez tudsz menni, feltéve ha ők még élnek és jóban vagy velük. legrosszabb esetben anyaotthonba, vagy egy nagyon olcsó albérletbe egy hasonló sorsú anyukával.

2013. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. 1,5 éves lányommal költöztem el, mert nem lehetett megmenteni a kapcsolatot. Igaz, hogy a válás mély nyomot hagy egy gyerekben, de egy rossz házasságban vergődni sokkal nyomorúságosabb. Nemcsak a házastársak, de általában a gyerek számára is. Nekem is nagyon ijesztő volt akkor, hogy milyen gyökeresen fog megváltozni minden, főleg, hogy már az ovit, sőt az iskolát is kinéztem. (Nagyon jó környéken laktunk ilyen szempontból.)

De mégis, az első megrázkótatás után rá kellett jönnöm, mennyivel nyugodtabb lett az életünk.


Hozzáteszem, én az apámhoz költözhettem vissza, vagyis a megosztott rezsi miatt bírtam anyagilag a váltást (igaz, ezután sokkal szűkösebben éltünk.) De fogalmam sincs, hogyan éltünk volna meg ketten a lányommal, ha albérletet és teljes rezsit kellett volna fizetnem.



Neked nincs lehetőséged a szülőkhöz visszamenni?

2013. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz haza a szüleidhez, átmenetileg?
2013. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csillagok válasza:
Én családban nőttem fel, bár nem volt felhőtlen, mégis együtt voltunk, és együtt öregedtek meg a szüleim. Meg kell valahogy oldani a gondokat, ha pillanatnyilag haragszotok is, mégis biztosan szeretitek egymást. Menjetek el egy igazán jó családterápiára, vagy egyszerűen beszélgessetek egy jót, vagy menjetek el egy hétvégére valahova talán a kicsi nélkül, szerintem érdemes megmenteni egy kapcsolatot, mert a család kincs!
2013. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!