Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás lezárását kérhetem-e?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás lezárását kérhetem-e? Ha új párommal össze szeretnénk házasodni mert a közös gyermek születik hamarosan.

Figyelt kérdés
1 éves válás után most közös megegyezéssel szeretnénk elválni, a közös gyermekünket én nevelném. Az új kapcsolatomból most terhes vagyok,májusban szülök.A következő per csak májusban lenne, viszont mi most megegyeztünk és le szeretnénk zárni a pert hogy az új párommal össze tudjuk házasodni, hogy a gyerek a valódi apja nevét kapja. A kérvény megfogalmazásához a per lezárásához szükséges iratokhoz kérnék segítséget. Én vagyok sajnos az alperes. A volt párom már együtt működik . Hogyan kezdjünk neki?
2013. márc. 28. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérheted a bíróságon,de nem biztos,h előre tudják hozni. Mi is kértük,de elutasították,bíróság túlterheltségére hivatkozva.Egyébként az ügyvéded ír egy kérvényt az okokra hivatkozva.
2013. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit későn kapcsoltatok... :/

Mi is hasonló helyzetben vagyunk, nekünk most volt nem rég az első tárgyalás, ugyan már réges-régen be van adva a papír, de ez most mindegy. Tehát az első tárgyaláson rögtön közöltem,hogy kérem az ügy meggyorsítását, mert gyermeket várunk és szeretnénk összeházasodni, ezt azonnal tudomásul is vette a bíró, rögtön mindenben megegyeztünk az (ex)férjemmel és leghamarabb májusban, de valószínűbb,hogy júniusban lesz a következő per,amin már el is választanak. Egyébként ez talán 3 tárgyalásból lett volna meg.

Ha májusban szülsz, áprilisban meg kéne lennie a választó pernek, hogy májusban házasodhassatok. Elég necces...

Bár ez már a helyzeten nem változtat,de miért nem cselekedtetek hamarabb? (ez csak kérdés,nem kukacoskodás) :)

Egyébként sokak szerint egy ügyvédi pecsét csodákra képes, ezt én eddig egyáltalán nem tapasztaltam sajnos. írjátok le,hogy ki mit kap, gyerek (ha van) láthatás, gyerektartás, stb... És hogy ezért meg ezért kéred a tárgyalás soron kívüli lebonyolítását. Aláírás, tanuk. Természetesen közjegyző (vagy ügyvéd).

2013. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!