Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megmenthető a kapcsolatunk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmenthető a kapcsolatunk? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Idén 21 leszek, fiatal feleség, és anyuka vagyok. Félreértés ne essék, nem véletlen, valahogy mindig egy kedves, szerető családot szerettem volna, szóval egyáltalán nem bánom, hogy így alakult, sőt.

Sokáig voltunk együtt a házasság előtt a férjemmel, bár távkapcsolat volt, 220 km-re lakott tőlem. Össze nem költözhettünk, mert a szüleim kikötése volt, hogy előbb érettségizzek le (bár mindig is nagyon jó tanuló voltam, nem változtatott volna a dolgon, tehát inkább csak kötekedés volt a részükről). Miután befejeztem a gimit hozzánk költözött, ahol a szüleim továbbra is csak bántották, semmi nem volt jó nekik, amit csinált, pedig a világon semmi baj nem volt vele, dolgos volt, jólnevelt, mindenki más szerette, volt munkája, és utálja a piát. Inkább ez az utóbbi volt a gond, apám ugyanis elég erős alkesz, és a hugom pasijában remek ivócimborára talált, ezért volt mindig mindenért az én párom a hibás. Persze ők 2 évvel érettségi előtt simán összeköltözhettek, illetve a srác hozzánk költözhetett (uncsi lett volna csak hétvégeként fetrengeni a részegségtől), nekünk meg várnunk kellett... na mindegy. A lényeg, hogy folyamatosan éreztették velünk, hogy kevesebbek vagyunk, mint a hugomék, és hogy nem szeretnek minket annyira, mint őket. Úgy érzem mindez azért volt, mert jóval többek voltunk náluk, de mindegy, ezt csendben lenyeltük, gondoljanak, amit akarnak. Dolgoztunk mind a ketten, engem 2 főiskolára is felvettek (az egyiket még érettségi előtt), szuper állásom volt 19 évesen, jobb, mint anyámnak, szép kilátásaink voltak. Terveztük az albérletbe költözést is (házat nem vehetünk, mert pár éve a szüleim olyan rossz anyagi helyzetbe kerültek, h az én nevemre íratták a hitelüket, ami miatt persze azóta is hívogat a bank, mert most is elmaradásaik vannak, de pénz minden másra van... na mindegy), de elkéstünk vele, mert teherbe estem. Nem terveztük, de nagyon boldogok voltunk, minden rossz ellenére kitartottunk egymás mellett, és úgy döntöttünk, összeházasodunk. Sajnos a szüleink összevesztek, és tönkretették az esküvőnket, ezért nekünk még ebből sem jutott olyan, amilyet szerettünk volna.

Ezeket csak azért írtam le, hogy valamivel tisztább legyen a kép, hogy semmi jó nincs, amire legalább emlékezni tudnék, és erőt adna.

Megérkezett a pici babánk, akit mindennél jobban szeretünk. Az állandó vitákon kívül a szüleimmel nem volt semmi gond, úgy döntöttünk, velük maradunk még, amíg nem leszek elég tapasztalt, hogy albérletbe menjünk. Közben a páromat nem hagyta nyugodni egy vágya egy saját vállalkozás iránt, de tudtuk, hogy ez azzal járna, hogy rengeteget kellene dolgoznunk. Belementem azzal a feltétellel, hogy a babát soha nem szoríthatja háttérbe. Természetesen mindent megígért, de sajnos fél évnél tovább nem bírta. Már albérletben lakunk, de nem törődik velünk, nem viselkedik úgy, mint egy apa, mint egy férj... Eljár dolgozni, hazajön, itthon is csinálja a vállalkozást, de vérig van sértve, ha fel kell állnia, és oda kell mennie a picihez. Én itthon vagyok, viszem az ő vállalkozását (illetve, mikor jó kedve van, akkor a közös vállalkozásunk, ha veszekszünk, akkor az övé), nevelem, tanítom a picit, és vezetem a háztartást. Rengeteget dolgozok, de észre sem veszi, ha hazaér, és esetleg nincsen rend, akkor a fejemhez vágja, ha meleg étellel, kávéval, tiszta lakással, elrendezett munkával várom, ami általános, azt észre sem veszi. Ha egymáshoz szólunk, 90%-ban veszekedés a vége, nemi életet kb 2 havonta 1x élünk, romantika 0. Pedig van, hogy a szüleim elviszik a picit magukhoz, de általában akkor is dolgozunk, ha beszélünk, akkor is a munkáról. Azt tudni kell rólam, hogy nagyon érzékeny, érzelmes, romantikus típus vagyok, szeretem a meglepetéseket, nem csak kapni, hanem adni is, többször leptem már meg gyertyafényes fürdőzéssel, borral, ő meg még a születésnapjaimat is elfelejtette. Nagyon elhidegültünk egymástól, ráadásul egy olyan helyre költöztünk, ahol nincsenek babás ismerőseim, be vagyok zárva a 4 fal közé a picivel. Egy közös sétát is úgy kell kikönyörögni tőle, ha nagynehezen megígéri, akkor is beletemetkezik a munkába, és elfelejti, mit ígért. Persze, ha utána megemlítem, én vagyok a hibás.

Fáradt vagyok, és kimondhatatlanul szomorú. Már azt sem tudom, szeretem-e, egyáltalán nem az az ember, akit megismertem. Annyiszor beszéltünk már, kértem szépen, kértem csúnyán, most az utóbbi időben próbáltam úgy viselkedni, ahogy ő, tenni mindenre (a babán kívül, őt sosem tudnám hanyagolni), akkor meg a fejemhez vágja...

Minden percben sírni volna kedvem, de erősnek kell maradnom, hogy a pici ne érezze, hogy baj van. Nekem egy olyan családban kellett felnőnöm, ahol a szülők minden egyes nap veszekedtek, apám részegen verte anyámat, aki ész nélkül költekezett, és tett mindenre, ránk is (persze azért nem teljesen, mindig megvolt mindenünk, ami kellett - anyagilag. Soha nem fordulhattam úgy hozzá, mint ahogy szerettem volna, ha azt mondtam neki, hogy anya, szeretlek, akkor meglepődött... Ha az érzéseimről kezdtem beszélni, akkor ideges lett, és általában mindig az volt a vége, hogy ha megkerestem valamivel, hogy magamra vessek, az én hibám, én vagyok a rossz.). Ezt nem szeretném a lányomnak, meg akarom menteni a házasságunkat, de túl kényelmes így a férjemnek, hogy nem kel törődnie velünk, ha meg megszólalok érte, akkor én vagyok a rossz. Beszélni senkivel nem tudok, mint már említettem, az anyámnak hiába mondanám, a hugomnak meg pláne, továbbadná anyának, apának, mindenkinek, és azon csámcsognának, hogy milyen buta vagyok, mert ez az én hibám, és hogy ők mennyivel okosabban csinálták volna. Segíteni persze nem segítenének.

Gondolkodtam már azon is, hogy elválok, de nem lenne hova mennem, esetleg a szüleimhez, akiktől egész életemben hallgathatnám, hogy hogy elrontottam, és megalázottan kellene élnem mellettük, mindig is "alacsonyabb szintű" voltam, mint ők, vagy a hugom. Ezen kívül nem is tudnék már szerintem mást szeretni, meg valószínűleg engem sem tudnának, főleg, hogy van egy kislányom, aki a világon mindennél fontosabb nekem, és akinek ő nem kell, az nekem sem kell. A vicc, hogy volt már férfi, régi ismerősöm, aki teljesen komolyan azt mondta, hogy bánja, hogy "lecsúszott rólam", és ha bármi van, hozzá fordulhatok, a kislányommal együtt. Persze nem tudta, hogy gond van, senkinek nem beszélek róla.

Sőt, azóta is vannak, akik még mindig érdeklődnek irántam, nem is egy ember, de szeretem a családomat. Ha lennék 30-40 éves, már nem érdekelne a dolog, ha eddig jó volt jó lesz ez ezután is alapon, de 21 évesen még fiatalnak érzem magam ahhoz, hogy így éljem le az egész életem. Szeretném megmenteni a házasságomat mindennél jobban, nem csak a pici miatt, hanem azért is, mert valahol még mindig szeretem a férjemet, és tudom, hogy ő is szeret minket. Mit tehetek? Mit tennétek ti? Elválnátok? Maradnátok, és leélnétek az életeteket így? A vállalkozás megszüntetése nem jöhet szóba...



2013. ápr. 2. 16:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Úristen... bocsánat a regényért.
2013. ápr. 2. 16:28
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Szegény, nagyon sajnálom amit történt/történik veled. Én ultimátumot adnék a férjemnek és ha nem változna, akkor elköltöznék és elválnék tőle.
2013. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Mint kívülálló, én azt tanácsolnám, hogy a férjeddel mindenképpen rendezni kellene a dolgokat. Az írásodból azt érzem, hogy szereted őt, és bízom benne, hogy ő is szeret téged.

Egy kapcsolat mindig két félen múlik. Üljetek le, és kössetek kompromisszumot. Legyen minden nap legalább egy negyed óra amit csak veletek tölt. Idővel lesz abból több is. :) És kérd meg, hogy mondjon ő is valami apróságot, amit nap mint nap szeretne tőled. Legyenek közös programjaitok! Közös élmények nélkül olyan lesz az életetek, mintha csak élnétek egymás mellett. Az egyikőtöknek sem jó.

A vállalkozás biztosan sok munkával jár, de nem lehet a nap 24 órájában csak azzal foglalkozni! A család többet ér bármilyen vállalkozásnál!

Remélem rendbe jönnek a dolgaitok. Igazán megérdemlitek a boldogságot!

2013. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 tetris ***** válasza:
89%

Szia! Semmi szín alatt se tanácsolnám a válást. Hiszen az legfontosabb dolok megvan. Az érzelmi töltet. Az, hogy éjjel-nappal dolgozik, az annyit jelent, hogy megtalálta a számára fontos életcélt, ebben tud kiteljesedni igazán, ebben érzi elemében magát. Ha ezzel még jól is tud keresni, az már csak hab a tortán.

Sajnos nagyon kevés olyan vállalkozás van, ahol dől a lé, és még sokat dolgozni se kell.

Szerintem nincs érzelmi elhidegülés köztetek, csak most egy olyan állapotban vagytok, hogy az ő érdeklődését teljesen leköti a munkája, a tiedet pedig a picibaba. De ezért még nem kell különmennetek. Nyilván időbe telik, amíg a helyére rázódnak a dolgok. Ha már sinen lesz a vállalkozás, és nem kell ennyi energiát feccölni bele, akkor több ideje, türelme lesz a babához,és hozzád is. Legyél addig is türelmes, megértő, bárhogy forr is a véred a haragtól.

Ha hazatér a melóból, ne egy hisztérika várja, aki kötekedik vele, hanem az a csodálatos nő, akibe beleszeretett.

Elárulom neked, a férjek 99 %-a észre se veszi, ha ki van takarítva, be van vásárolva, ki van vasalva. Nekik ez természetes. Ez az asszony dolga, hogy otthon rend legyen. Mint ahogy a férj dolga, hogy megteremtse a család anyagi fenntartását, amíg te a picivel otthon vagy. Mindenki azt teszi, ami természetből fakadóan a feladata. Ezen kár kiakadnod.

Mennyivel nagyobb baj lenne, ha a párod nem dolgozna, otthon lazsálna, viszont egész nap a babát ajnározná, közben téged ölelgetne. Akkor meg az lenne a baj, hogy miért nem dolgozik.

Szóval: tessék megnyugodni, kicsit több türelmet és megértést tanusítani, és nem mindjárt a kenyértörésen gondolkodni.

Megjegyzés: a férjem elfelejtett ajándékot venni az 52. születésnapomra. Majd megütött a guta.

A másik: én még olyan házaspárt nem láttam, ahol ne veszekedtek volna időnként. (kiadós ordibálással, ajtócsapkodással fűszerezve)

Legutóbb épp a szomszédből hallottam, ahogy a kedves férj torka szakadtából ordította az asszonynak: ... és vedd tudomásul, én nem kiabálok!!!!!!!!!!!!

A férfiak ilyenek!

2013. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó sokat írtál, de ebből is látszik, hogy nagyon sok minden van amit meg kell beszélned valakivel és kiadnod magadból.

azért dolgozik ennyit, hogy neki és nektek is legyen, ne legyen gondotok a pénzzel, de túlzásba vitte, meg kell neki mondanod, hogy született egy gyönyörű babátok és nem szabad, hogy neki fontosabb legyen a boldogságánál, a családjánál a munkája.

A te helyzetedben azt látom amit anyu mesélt a sajátjukról mielőtt megszülettem..amikor mesélte milyen volt vele apu én sírtam a hallatán, nemhogy azt 30 éven keresztül eltűrje valaki. De bele kell gondolnod, hogy a férjed még változni fog, és idővel nem a munka lesz neki az első, te is tudod, hogy biztos nincs nálad és a gyermeketeknél fontosabb személy az életében. Ha elhagyod, magadra maradsz, ahogyan őt is magára hagynád. Egyszer amikor jobb kedve lesz nyugodtan mondd el neki, hogy milyen rossz ez így neked és nem akarsz elválni, de nem bírod tovább lelkileg kikészültél, és ha fontos vagy neki változtasson valamin.

2013. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

A (helyes)írásod alapján egy nagyon értelmes lány benyomásád kelted. Nagyon sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültél.


Azt szeretném megkérdezni, hogy biztos, hogy csak a vállalkozás az oka a férjed viselkedésének? Létezik, hogy egy új munka(hely) ennyire kifordítja az embert önmagából?


Egyébként mennyire stresszes ez a vállalkozás? Anyagiakban megtérül a befektetett idő, energia?


Egyébként vannak férfiak, akik (nem tudatosan) haragszanak a feleségükre, amiért a nyakukra szült egy gyereket, és most nekik kell gürizni és eltartani őket, amig az anyuka otthon lóbálja a lábát. Tudom, hogy csúnya kifejezés a "nyakára szülni", és tudom, hogy mennyire kimerítő dolog baba mellett lenni, de a férfiak némelyike így érzi.

2013. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekem ilyen kis jólelkű mártírnak tűnsz, aki mindenkiért föláldozza magát aztán meg pislog, hogy miért rossz neki. Ha nem az érzelmeidet követtred volna, hanem az logikád, akkor most nem lennél ilyen helyzetben. Ennyi lehetőséget eldobni magadtól, mikor másik alig bírnak munkát találni és megélni...
2013. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Próbáltam már beszélni vele szépen és csúnyán is, mindig az lett a vége, hogy megígért mindent, hogy mostantól rendesebb lesz, és foglalkozik velünk... Ez minden esetben a 3 nap csodája volt, utána minden visszaállt a helyére.

Kedves utolsó. Nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzet ma Magyarországon, de úgy vélem azért, mert más nehezen talál munkahelyet, nekem nem kell minden áron ahhoz ragaszkodnom.

2013. ápr. 2. 16:57
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Csak úgy árad a leveledből a kisebbségi érzés, önmagad szándékos semmibe vétele, az, hogy mindig mindenhol alárendeltnek érzed magad és tudtodon kívül teszel is érte.


Hol vagy ebben a történetben Te ? Hol az erőd, hogy igenis kiállok magamért és a gyermekemért ! Szedd össze magad és tégy azért, hogy tiszteljenek !

2013. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Hát akkor meg mi a gond? Te úgy döntöttél, hogy tűröd a lelki lehúzást amit a családod csinált veletek, eldobva minden jó lehetőséget, szülsz egy gyereket, összeköltözöl, összeházasodsz a pároddal hirtelen, időt sem adva, hogy megszokjátok egymást gyerek nélkül (a szülőkkel együtt élni teljesen más). Ezek után csodálkozol, hogy hova jutott a helyzet. Akkor élj így, ha neked jobb.
2013. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!