Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Magyarországon hazasodtunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon hazasodtunk 1991-ben, de hivatalosan Olaszországban elunk 1990 ota, ahol kozos valalkozasunk van a ferjemmel (o is magyar allampolgar) a valast muszaj Mo-n intezni vagy az eu. miatt lehet Olaszba is?

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 09:18
 1/2 tade ***** válasza:
100%
SZia! En is OLaszorszagban elek, de en szlovak allampolgar vagyok. Mivel Magyarorszagon tortent a hazzasagkotes, az ottani torvenyek szerint, (nem tudom, hogy varoshazan, vagy templomban), mindenesetre ott vagytok regisztralva , mint hazasok, es ott is kell beadni a vallast. MOndjuk nem vagyok teljesen biztos, mivel ma mar Magyarorszag is EU tag, mindenesetre menjetek el a varoshazara ahol laktok OLaszorszagban, es kerdezzetek ra.
2008. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
itthon kell elválni, mert olaszországban a házasságotok nem is hivatalos, ha nem csináltattatok róla papírt az ottani törvényekhez. Az a válás után fog kiderülni, hogy az itthoni törvények miként osztják fel a külföldön megszerzett közös vagyont. Nem lesz egyszerü. Közös megegyezés esetén is szükség lesz ügyvédre, aki majd elmagyarázza a bírónak a helyzetet. Ha gyerek is van az lesz a nagyobb gondotok.
2008. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!