Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire reális ilyen magas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire reális ilyen magas összegű tartásdíj megítélése?

Figyelt kérdés

Volt feleségem összeállított 300ezer ft-ról kimutatást a bíróságnak.

2 gyermekre kér ennyit.

elsőfokú bíróság megítélt 160ezer ft tartásdíjat!

Volt feleségem megfellebbezte amiért nem 300e ft-ot ítélt meg neki

bíróság.

Én pedig csökkentést kértem.

Reálisnak tartok 45-45e ft tartásdíj megfizetését.

Segítő válaszokat előre is köszönöm


2013. ápr. 15. 13:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ügyvéd nélkül ne menj. Ügyvéddel nagyobb az esélyed, hogy normális ítéletet hoznak.
2013. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Semmi extra hobbi nincs. Délutáni edzésre járnak ami havi

szinten 2gyerekre 10e ft. Nincs is gond ezzel,ezt el ismertem,és vállalom! "anyuka mennyit tesz hozzá?" semennyit ugyanis

munkanélküli!!

2013. ápr. 15. 14:31
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Az anyuka veled akarja eltartani magát! Magyarországon nem létezik nőtartás! A feleségnek csak abban a ritka esetben ítélnek meg tartásdíjat, ha munkaképtelen beteg.

Mindenképpen fogadj egy jó ügyvédet.

2013. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom mennyit keresel, de ha ennyit megállapítottak gyerektartásnak, biztos tudsz egy jó ügyvédet fogadni. Szerintem ekkora összegeknél ne innen várj tanácsot, fordul képzett jogászhoz. Mi albérletben élünk a férjemmel meg egy bébivel és van egy kutyánk, mégis félre is tudnánk tenni 300ezerből.
2013. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
300 ezer még kirívóan magas fizetés esetén is irreális.
2013. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Vidd át máshová az ügyedet tárgyaltatni, mert a 160 eFt is irreálisan magas, és valami nagyon nem tiszta ha ezt neki 2 gyerekre megítélték első fokon.
2013. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha nagyon magas a jövedelmed, 1,5-3 millió körül, akkor lehet ennyi a tartásdíj két gyerekre. Egyik ismerősöm is 500 ezret fizet, nagyon magas beosztással, nagyon magas jövedelemmel. Ötvenpár évesen gyereket "csinált" a titkárnőnek...
2013. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
A 160.000 is iszonyatosan sok. Ez az összeg messze meghaladja a gyerek szükségleteit. Normál esetben 20.000 Ft./gyerek összeget állapítanak meg, de ha magasabb a jövedelmed, lehet több is. De ez még asszonytartásnak is sok.
2013. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Bence_ ***** válasza:

Ügyvéded mit mond?

"Párod" nem talál vagy nem akar munkát találni?

Nekem a benzines rész picit fura. Ennyi erővel bármennyi pénzt elkérhet, mert kell a takarítónőre,szobalányra,kertészre,medence tisztítóra stb. Mondván, hogy a gyerekek lelki világára vigyázni kell a válás nem árthat nekik bla..bla...

De egy válás változtat a gyerekek életén. Ezért a környezet is változhat. És nem a szobalány lététől lesz egészséges lelkű a gyerek hanem attól ha foglalkoznak vele. Ez meg általában nem pénz kérdése.

2013. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen magam is furcsáltam,hogy ezzel az elsőfokú ítélettel

tulajdonképpen arra ösztönzik volt feleségemet,hogy ne is

keressen állást,hisz van tisztán 160e ft bevétele+ csp + maradhatott a közös tulajdonú lakásban.ami lássuk be elég kényelmes így!


Igen mindenképpen ügyvédhez fordulok,fizetésem nem milliós!

2013. ápr. 15. 19:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!