Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltunk a férjemmel 3 éve....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltunk a férjemmel 3 éve. A közös házunkban ő maradt nem volt hajlandó eljönni onnan. Mik az én jogaim a házzal kapcsolatban? Megteheti azt hogy a közös házba nem enged be? Van még kulcsom a házhoz bemehetek minden következmény nélkül?

Figyelt kérdés
Én a 2 gyerekkel a a szüleim segítségével vettem egy családi házat.Most jutottam el odáig hogy a házasságba bevitt dolgaimat kirakja az udvarra és onnan vihetem el. Megteheti ezt?

2013. máj. 10. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg. A ház fele a tiéd.


Jogaid:

- Ha az egész házat használja, és a ház fele a tied, akkor a ház felére használati díjat kérhetsz tőle. Tehát nem használhatja ingyen a te részed.

- Beszéld meg vele, hogy el szeretnétek adni a házat.

1. Ekkor vagy belemegy abba, hogy kifizeti a részed.

2. Vagy te fizeted ki az ő részét.

3. Vagy közös megegyezéssel eladjátok.

4. Vagy bírósági útra viszed. A bíróság megállapíthatja a kényszerértékesítést. Nyilván ez a legrosszabb döntés, de van úgy, hogy nincs más út.

2013. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is tulajdonos vagy, akkor nem teheti meg!
2013. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akár rendőrség segítségével is bemehetsz a házadba, mivel jogilag fele a tiéd! Egyedül semmiképpen ne menj oda! Legyen tanú minden beszélgetésnél! Vidd bíróságra az ügyet, vagyon megosztás címén! Ha szép szóból nem ért akkor majd ért abból amit a bíróság megállapít. A műsik dolog, hogy menj be a földhivatalba és kérd ki a tulajdoni lap másolatát illeték ellenében, hogy tudd igazolni hogy tiéd is a ház!
2013. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédet kell fogadni, és minél hamarabb megszüntetni a közös tulajdont ahogy az első írta' Azt is megteheti a volt férj, hogy nem fizeti a számlákat, és mivel te is tulajdonos vagy, majd fizethetsz helyette. Jobb megszüntetni a viták forrását, és eladni a házat, vagy fizesse ki a részedet. Addig is kérd a használati díjat.
2013. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!