Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 20 éves élettársi kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 éves élettársi kapcsolat után feleződnek a javak? Édesanyámé minden ház, kert. Ezek a nevén is vannak, élettársának úgymond nincs semmije nem is hozott "házhoz" önmagán kívül semmit!

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Fogalmam sincs,de az egyik közeli rokonomék is így voltak,de ők csak 5 évig voltak együtt,a csaj mégis elvitte a vagyon több mint a felét,meg ingoságokat is,amikhez köze se volt.Kérdezz meg egy ügyvédet!
2013. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a kapcsolat kezdete előtt is az övé volt, akkor a pasinak nincs köze hozzá.
2013. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami a kapcsolat létesítése előtt megvolt, az továbbra is az édesanyádé. A közösen szerzett vagyonból pedig mindenki annak arányában részesedik, hogy mennyivel járul hozzá a megszerzéséhez. Édesanyád semmit ne adjon oda, amiről úgy érzi, hogy őt illeti meg. Ha az élettárs valamilyen követelést érvényesíteni akar, bírósághoz kell fordulnia, akkor pedig édesanyád fogadjon ügyvédet.
2013. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak akkor jár neki valami ha bővítettek. Pl. volt egy 2milliós beruházás, abból ki kell fizetni az élettársnak 1 milliót. Egyébként nem hiszem. Én 6 évig éltem az exemnél, de semmit nem tettem hozzá a házhoz, fizettem a rezsi felét, de ez kb. olyan mintha albérletbe lennék. De ha jár valami, értesíts :)
2013. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Semmi sem jár neki,csak élettársak voltak.
2013. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 25. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha fizette is a ház felújítását azt bizonyítani kell csak akkor jár/na a fele összege de ezt nehéz.Semmi joga ami nem az övé.nyilván ha autót vagy egyebet közösen vettek az más
2013. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!