Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Életszerű, hogy valaki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életszerű, hogy valaki nem akar szakítani/válni csak külön költözni?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy valaki azért akarjon az anyjához visszaköltözni, mert oda hitelt fizet (sajnos az anyósom belerángatta a páromat egy csúnya históriába), de azt mondja, hogy legyünk kétlakiak, hogy sokat ott aludnák nála, mint a kapcsolatunk elején, de megérti, ha innen én nem akarok odacuccolni.


Most én vagyok hülyének nézve ezzel, vagy van ilyen? (Ő a nő kettőnk közül.)


Mert mondtam neki, hogyha ellaposodottnak érzi a kapcsolatunkat, akkor ne erőltessük és befejezhetjük, csak hagyjuk már az ilyen átlátszó dráma-játszmázást.


Számomra ebből az a mozaik rakódik össze, hogy un már, a szakítás fájdalmát és konfrontját nem akarja bevállalni és ez így egy kényelmes ellavírozás lenne. Ő azt hozza fel indoknak, hogy ha már az anyja kizsarolja a hitelének egy részét belőle, amit ő úgy fizet oda, hogy nem is használja az ottani ingatlant, akkor legalább így használná.


Most tényleg én lennék egy értetlen hülye, vagy a páromnál nem stimmel valami tizenév kapcsolat után, harminc éven túli korral(!)?



#értetlenség #abszurditás #különmenés #kváziszakítás
2013. máj. 24. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én első tippem, hogy valaki mással akar találkozgatni, és úgy egyszerűbb, ha nem veled él, de téged is talonban akar tartani, hátha a másik nem jön össze. De nem ismerem a párodat, szóval ne vedd készpénznek, amit mondok.
2013. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
miért, nem örökli majd a házat? Szerintem nem életszerű, ott akar hagyni téged?
2013. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Rádunt, ez az igazság. Valami miatt ideiglenesen, vagy akár végleg is haza akar költözni. Az, hogy az Édesanyja után hitelt fizet, csak egy jó ürügy. Én is vettem fel a szüleimnek 600 e forint hitelt, valószínűleg én fogom törleszteni mert nem állnak túl fényesen. De ettől függetlenül még nem költöznék vissza hozzájuk...Nekem itt van a családom. Csak akkor akarnék visszamenni ha a férjemmel már nem működnének jól a dolgok, ha abszolút nem tudnánk már meglenni egymás mellett. Kérdezz rá nyíltan, hogy Veled van -e a gondja, megérdemled, hogy őszinte legyen hozzád!
2013. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen furcsa és semmiképp sem normális. Az, hogy fizeti a hitelt, de nem használja a lakást, átlátszó. Mennyiben jobb neki, ha használja is, és így külön költözik a férjétől? Ha övé a lakás egy része, akkor viszont ő is igényt tarthat majd a laskára, ha akar. Ennyiben nem haszontalan a hitel fizetése. De ez nem normális, amit csinál. Biztos van valaki más a dologban, vagy amit te írsz, hogy így "egyszerűbb", fájdalommentesebb szétválni.
2013. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugye szűz a csillagjegye a barátnődnek?
2013. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyilas a csillagjegye.


Valaki ezt írta: "Kérdezz rá nyíltan, hogy Veled van -e a gondja, megérdemled, hogy őszinte legyen hozzád!"

Rákérdeztem. Ez utóbbi 3 hónapban kb 300x. De kitérő válaszokat ad. Amúgy ahogy ismerem és többek szerint is így van, hogy nincs más neki az életében, persze ezt nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni.


Néha már annyira elegem van a mismásolásból, hogy legszívesebben elhajtanám innen a fenébe. Csak mondjuk én nem a szétmenést, hanem a "megjavítást" preferálnám, de azért van bennem is annyi tartás, hogy a berne-i játszmákból és a süketelésekből nem kérek, illetve nem fogok pitizni. Ha képtelen egy őszinte beszélgetésre, akkor sajnos én is fagyosan viszonyulok őhozzá.

2013. máj. 24. 13:30
 7/13 anonim ***** válasza:
kitérő válasz? Na, így már nem sokat reménykednék. Még az is jobb lett volna, ha azt mondja, hogy "időre van szüksége"
2013. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Még az is jobb lett volna, ha azt mondja, hogy "időre van szüksége""


Két éve eljátszotta. Akkor pár hétre elkötözött, de minden nap visszajárt. Mint egy bejárónő. Mosott, főzött, takarított, holott nem kértem tőle. Sőt, azt mondtam, hogy a mindennapi jelenlétével ne idegeljen, mert ha nem vagyunk egy pár, akkor nekem nem kell "női haver". Akkor visszajött. De a mai napig nem tudtunk semmit átbeszélni.

Holott én hetente 4x-5x ajánlottam a figyelmébe, hogy beszéljünk sokat őszintén és én kész vagyok elismerni ha hibáztam, változtatni, ha van min, csak tudjam.


Sajnos ő nagyon befordulós és konfliktuskerülő.


Viszont úgy meg nem lehet együtt élni, hogy azt hiszem a visszajelzésekből, hogy minden rendben, és közben a rétegek alatt rothad az egész, de ez előlem el van hallgatva. Az ilyen nőnek mi az indítéka?

2013. máj. 24. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Vmi biztos nem oké... Én, mint nő, akkor agyaltam azon, hogy hazamenjek a kölkökkel, amikor az anyagiakon túl is voltak problémáim a férjemmel. Nem akartam feltétlenül elválni, elhagyni, csak jól esett volna nem látni egy darabig, mert abban az időben vagy nem szóltunk egymáshoz, vagy veszekedtünk. Miután sikerült normálisan beszélni, már nem akartam költözni. Szerintem jól látod, hogy vmi rothad a felszín alatt :(.
2013. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Válaszoltál ma egy kérdésre ma 13:04-kor.Én is írtam oda,így kerültem ide.A Párom,hasonló mint a Tiéd,csak férfibe.Én pedig az a kitartó típus vagyok,mint Te.

Nagyon sajnálom,hogy ezt kell mondjam és persze attól,mert a szitu ugyanaz,még nem biztos,hogy Nálatok is ez van,de amikor a Párom nemrégiben ilyesmi módon elment,mint ahogy a tied akar,akkor bizony mint utóbb kiderült egy másik miatt tette.Pedig mint ahogy Te is,el nem tudtam volna képzelni,hogy ez van és körülöttem is Mindenki csak nyugtatott,hogy tuti nem.Mégis.

Sőt esetetekben pedig azt mondod pár éve is volt ilyen és azóta nem tudtok beszélni.Tényleg bocsi,de az Én tapasztalataimmal azt mondom,hogy lehet,hogy már akkor is ez volt és vagy azóta tart,vagy lelkiismeret furdalása van azóta.Párom sem mondta volna el,ha nem derítem ki,de mondta,hogy jobb is,mert a bűntudat felőrölte volna.

Hát ez az Én sztorim,amikor Nálunk ez volt,nem ketten voltunk a kapcsolatban.:(

2013. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!