Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért akar még több pénzt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar még több pénzt?

Figyelt kérdés

A feleségem elhagyott, amikor 3 éves volt a közös kisfiunk.

Havi 30 ezer forint gyerektartásban egyeztünk meg, ezt fizetem is az első pillanattól, 2 hetente hétvégén nálam van.

Amikor oviba került, kitalálta az anyja, járjon úszni, de neki arra nincsen pénze, rendben, én fizetem neki az úszást is, a gyerektartáson felül. Most nem is olyan régen kitalálta az exem, hogy inkább emeljük meg a gyerektartást 40 ezerre. Természetesen elutasítottam, nem akarok még több pénzt adni neki, bírósággal fenyegetőzik.


Ilyenkor mit lehet csinálni? A gyerekemről szeretnék gondoskodni, nem az exemről!


2013. ápr. 8. 13:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi a bejelentett béred 20%-a? Ha több, mint a havi 30, akkor a bíróság valószínűleg emelni fog.
2013. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%
Menjen csak a bíróságra. Hallottam már olyan történetet is, ami ez után úgy végződött, hogy a bíró megállapította, hogy apuka többet fizet annál ami jogos lenne és a gyerektartást nem megemelte, hanem csökkentette.
2013. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, hacsak nincs jóval átlag feletti jövedelmed, ne csinálj semmit, menjen bíróságra, ha akar és van fölös pénze illetékre...
2013. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak fenyegetőzik,ha többleteket akar,mint úszás (ami persze jó) és te gond nélkül kifizetted,sajnos az ilyen típus nem áll le.

De nem kell megijedned,nem ítélnek meg neki ilyent,hacsak nincs extra super fizetésed.

2013. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy azt még megteheted, hogy megkérdezed hogy mire kellene neki a pénz. Ha azt mondja hogy "csak úgy", akkor menjen bíróságra.
2013. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%
Most így visszaolvasva van,aki tudja is,hogy bejelentett fizud 20%-a illeti meg,ha az kisebb,mint amiben megegyeztetek,akkor még bukik is az exed....
2013. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
12%
Azt jo lenne tudni, hogy errol az egeszrol van e birosagi itelet. Ugyanis ha nincs, anyuka barmelyik pillanatban perelhet es kovetelheti visszamenoleg 6 honapra....
2013. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%
Ha te úgy látod, hogy igazából a gyereknek megvan/meglenne mindene, akkor ne fizess plusz dolgokat. Sajnos ha az asszony könnyen megkapja amit akar, akkor hamar még többet akar majd. Ha nincs extra fizetésed, akkor a bíróság nem fog megítélni több gyerektartást. és tudom, hogy nem akarod a gyerektől elvenni a pénzt, de ha úgy van, akkor csökkentést is kérhetsz.
2013. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
62%
Gyerektartást nem fizetnék neki pluszba. Nekem az jött le a kérdésedből, hogy viszont a gyerekre szívesen költenél, ha ezen múlik. Akkor beszéljétek, meg hogy mi az amit nem tud fizetni és akkor azt átvállalod, de a gyerektartás, annyi amennyi. Azt ne akarja megemelni, mert magára is elköltheti, ebben igazad van. De úgy tudom (lehet rosszul) hogy a gyerektartással el kell számolnia. Mire akar még több pénzt?
2013. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

80 ezerre vagyok bejelentve, pincér vagyok.

Azért tudok ennyit adni a fiamnak, mert a jattot megtarthatom, tehát van egy kevés plusz pénzem ebből.

2013. ápr. 8. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!