Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált Anyák! Miért kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált Anyák! Miért kell ennyi különóra a gyereknek?

Figyelt kérdés
Nem értem, mikor még házas voltam, akkor azt beszéltük meg,hogy a gyereknek elég 1, de maximum 2 különóra, mert sokba is kerül meg sok idő is. Mióta elváltunk azóta 6 különböző dologra jár a gyerek, még hétvégén is, mikor velem lehetne. A bírósági végzés szerint a gyerek nálam kell hogy legyen minden 2. héten péntek iskola utántól-vasárnap estig. Mivel válás után én maradtam Pesten, az anyja viszont vidékre költözött vele elég nehéz megoldanom a láthatást. Mert ha pénteken érte megyek és vasárnap hazaviszem az úgy jó lenne nekem, de mivel pénteken végez az iskolában fél 2-kor, de hiába megyek érte,mert fél 5-től énekkar van neki fél-6-ig. Tehát csak fél 6-ra megyek érte. Akkor haza megyünk Pestre, de szombaton úszás van neki, ezért megint vissza kell vinnem. Aztán vasárnap reggel 10-12-ig templomba kell mennie azért kell este helyett reggel mennünk. Aztán már hova hozzam vissza? hiába mondom a volt feleségemnek hogy sok ennyi külön program egy 12 éves gyereknek,nekem esik hogy ez mind a gyerek érdeke. A keddi nap kivételével minden napra van különórája. Próbáltam vele megbeszélni azt hogy úszni meg templomba járhatna Pesten is a gyerek, kiválasztjuk hárman közösen hogy hová. A volt feleségem ebbe sem ment bele, mert nem akarja hogy én intézzek bármit is és ő ne lásson bele mindenbe.

2013. máj. 27. 12:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarja, hogy veled legyen és ezért.
2013. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Nyilvánvalóan azért, hogy


1. Ne töltsön veled annyi időt.

2. Ne legyen otthon se annyit, így anyukának is maradjon ideje magára.

2013. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem akarja, hogy veled legyen.


Ami biztos, hogy ha a válás elött a gyermekkel pesten laktatok, akkor anyukának kötelessége a gyereket a láthatásra elvinni. Ennek minden költségét fizetni, mert ö költözött el. Ezt a bíroságon kérheted is és kötelezik rá.


Ès jól látod, a gyermeknek annál rosszabb nincsen, mint hogy ennyi külön´roára járjon. heti maximum 3 különóra az ami még nem megy a család rovására.

Itt csak az egyezkedés lehetne, én a helyedben megemlíteném a volt nejednek, hogy ha ragaszkodik a különórákhoz a láthatási idöben, akkor te kéred a bíróságot, hogy ezt az exed állja, és tegye meg. vagy is pénteken este vigye el hozzád, szombaton menjen érte és vigye úszni, és vasárnap vigye el hittanra majd vissza hozzád.


De legelöször is a gyerekkel beszéljél eröl. Mert lehet a gyerek legjobb barátnöje van az úszáson, és a legszebb 12 éves pasi/csaj van a hittanon, így nem is akar veled lenni, mert neki fontosabb dolga van.

2013. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom azért, mert egyedül hétközben nem tudna csak a gyerekre vigyázni, más dolga is van.

A hétvégi elfoglaltság meg egyértelműen ellened szól, hogy ne láthatsd.

Ne engedd, akkor nem megy arra a hétvégi programra a gyerek, és kész.

2013. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván "szívat". Beszélj a gyerekkel. Az énekkar maradhat, de úszásra te is viheted máshova, és akár templomba is. Ha tényleg járni akar ezekre a helyekre.
2013. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek szereti ezeket a különórákat? Egy 12 éves már elég jól meg tudja ítélni.
2013. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

A helyedben én is beszélnék a gyerekkel, hogy erre valóban van-e igénye, szereti-e, vagy csak az anyja kényszeríti.


Ha van rá igénye, akkor oldd meg máshogy a programokat: úszni menjetek együtt szombaton a lakóhelyedhez közel, templomba is viheted máshova. Esetleg az énnekkart is meg lehetne érdeklődni, hogy nincs-e más iskolában (pl. zeneiskola vagy magántanár) olyan, ami jobban érdekelné, más időpontban. Ha nincs, végülis ez a legkisebb baj.


Ha a gyerek egyértelműen nem vágyik ezekre a programokra, csak az édesanya kényszeríti, akkor egyszerűen kakilj bele és ne vidd.


Ha nem egyezik bele, hogy máshova vidd, én azt is leszarnám, és vinném máshova. A te láthatásod, nincs beleszólása mit csináltok alatta!

2013. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A gyerekkel már beszéltem erről és ő nem akar ennyi helyre járni, de az anyját ez nem érdekli,mert szerinte csak akkor lesz esélye felnőtt korában, ha sok mindent tud. Teljesen megkergült. Pénzünk van mindkettőnknek,tehát azzal hogy hozza-vigye ő a saját költségére, lényegtelen. Engem sem a pénz zavar, hanem hogy nem lehetek vele.
2013. máj. 27. 13:04
 9/27 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező?


Lehet tudni hogy miért mentetek szét?

2013. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mond meg neki, hogy te elhozod pénteken énekkar után, és visszaviszed vasárnap. Ha nem tetszik neki valami akkor menjen a bíróságra. Nem fog, mert nincs igaza. Mint írtam kereshettek egy uszodát, vagy egy templomot a közelben is, ha akar a gyerek.
2013. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!