Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miert van ennyi penzehes ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert van ennyi penzehes ex feleseg, ex baratno?

Figyelt kérdés
Miert kell a bort is lehuzni az aparol? Egy anya ugy vallaljon gyereket, ha tud is rola gondoskodni, ne csak a penz lebegjen a szemuk elott.. Irrealis gytartasi osszegeket kovetelnek, 40-50-60-70 ezreket. Ez szinte mar fizetes... Anya vagyok, egyedul nevelem a gyerekem. 15ezres gytartast kapok, de az apuka ezen felul vasarol a gyerekenek, aminek orulok. Sokkal jobb, es nem erhet tamadas.. Ismeroseim korebe olyanok vannak h amulok es bamulok... Lakas koveteles amihez semmi koze az asszonynak stb... Tenyleg erdekelne mire jo, illetve nem lenne jobb bekessegben?? Apak is tobbet tennenek a gyerekekert.. Igy csak marad a negativ kritika es valljuk be, jogosan
2013. jún. 11. 11:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%

miért van ennyi önző expasi a világon???


miért nem képesek kifizetni a gyt összegét? miért hagyják magukra a gyerekeiket? miért szarnak nagy ívben arra h a gyerektől nem szakadnak el csak az anyától


szal ne általánosíts, ez pro és kontra dolog, sok pasi meg egyből bújik ki a kötelezettség alól, nem hagyja az exfeleséget élni stb......


am ha a férj keres 550 000.- akkor miért kellene beérni 15ezerrel ?????

teljesen reális h ebből akár 40-50 000.- is kelljen fizetnie

még így is nagyon sok marad az apának


vedd figyelembe azt is hogy ha a gyerek sérült akkor jogos a magas gyt !!

vagy ha 2-3-4 gyerek van

2013. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%
Én sem értem, sok számító ember van a világon. A gyerekre hivatkozva sok mindent el lehet érni, még ha a nagy többség tudja, hogy egyáltalán nincs igaza is.
2013. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

Első mindent leírt, amit akartam.


És pont ezért van %-ban megadva gyt, nehogy már félmillás fizuból is 15.000 fizessen.

2013. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%
Nézd,szerintem te a szerencsés elvált nôkhöz tartozol és ennek csak örülhetsz.Igazad van,nem kellene egy anyának telhetetlennek lennie,de sajnos mégis vannak ilyenek és legtöbbjük nem indokoltam követeli a nagy összegû gyermektartást.Viszont van olyan,aki beköltözött a férje kacsalábonforgó üres palotájába,szült neki 3 gyermeket,válik és követeli a ház bizonyos részének összegét,mert teljesen ô rendezte be,illetve hozzáépítettek.Ez jogos,mégha a férj nevén van az ingatlan is!Arról nem beszélve,hogy a gyermekek ellátásába sem szállt be,mindent az anya fizetett,az apa játékautomatába gyüjtötte a pénzét!Ez a hugom esete,amit vázoltam most.Az sem mindegy,hogy az apa szereti-e a gyermekeit.Gondolom a te gyermeked szerencsés ilyen téren,mert ha olyan lenne az apja mint akit említettem a fentiekben,a kötelezô gyermektartáson kívül,nem vásárolna a gyermeknek.
2013. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
62%
A saját önérzetüket és csalódottságukat vetítik ki a gyerekkel kapcsolatos dolgokra. Én ugyan nem váltam el a férjem igen. A férjem azt vallja hogy egy kapcsolat megromlásáért mind a két fő egyaránt felelős. Nincs olyan hogy csak t mert pl megcsaltál, vagy te mert nem gondoskodsz a gyerekről... De ezt az elvált nők nem így gondolják. Ők a szegény és cserbenhagyott egyedülálló anyák. Ennek koránt sem kellene így lennie. Én megeértem hogy nehéz egyedül maradni a gyerekkel, de ha ellenségeskednek és elmarják az apát olyan szinten hogy az apa már gyomorideggel megy a gyerekéért láthatásra, hogy vajon mit talált ki megint az ex, azzal nem lesz jobb a helyzet. JObb lenne a békesség mindenki szempontjából. Nem veszik észre, hogy a gyermeküket zavarják össze a hamis vádak és ez nem biztos hogy gyerekként, hanem felnőttként fog lecsapódni a gyerekben. Ilyenkor kellene feltennia zt a kérdést, hogy milyen felnőtt embert szeretnék nevelni a gyerekemből??
2013. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
42%
De ha az apa 1 milliót is keres a gyereknek nem lesz tripla szükségletei, a 100 ezret kereső apa gyerekével szemben.
2013. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Mi közösen építkeztünk anno a volt férjemmel, de sajnos a telek anyósék nevén volt. Apunak tüzépe volt, hordta oda az anyagokat ingyen. Lett közös gyerek, ő akarta leginkább. Aztán mikor elváltunk, nekem kellett elköltözni a gyerekkel anyuékhoz. Mikor kértem, hogy fizessen valamennyit a házból, ezt megtagadta. Bíróságon számlákkal kellett volna igazolni, hogy én mivel járultam hozzá az építkezéshez. A szülei nevére került a ház, így nem közös szerzeménynek minősült. Gyerektartást pedig 12 ezer forintot volt hajlandó fizetni, mert hiába vállalkozó, minimálbérre van bejelentve.

Ő most az élettársával él a régi házunkban, amiért én küzdöttem, annyit dolgoztam a két kezemmel, mint egy segédmunkás, betont kevertem, sódert talicskáztam. 14 éve semmit nem vett a gyereknek, a mostani férjemmel teremtünk neki elő mindent. Én nem is kértem soha semmit. Ha viszont én nem tudnám megfelelően eltartani őt, akkor igenis a gyerek érdekében harcolnék azért, hogy többet fizessen, ha már minden ottmaradt neki.

És hát nem számoltam azzal annak idején, mikor vállaltam a gyereket, hogy egyedül el tudom -e tartani, hiszen nem magamnak szültem, hanem kettőnknek és ő is akarta. Neki is egy életre szóló felelősséget kellene jelentenie a gyerek.

Ha valakinek a fizetéséből le tudnak vonni 70 ezer forint gyerektartást, az azért igen jól kereshet, akkor nem értem, miért sajnál ennyit a gyerektől.

Én nőként, ha a volt férjemnél lenne a gyerekünk, én örülnék, ha 70 ezer forint gyerektartást tudnék nekik fizetni, és nem feltételezném, hogy azt az exem eldorbézolja, hanem hinném, hogy ezt az összeget ő is mellé rakja az enyém mellé, és így a gyereknek biztosan mindene megvan.

2013. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

"De ha az apa 1 milliót is keres a gyereknek nem lesz tripla szükségletei, a 100 ezret kereső apa gyerekével szemben."


Ez morális kérdés szerintem, nem? Vagyis hogy az apa az akkor is az apa marad, ha már a szülők elváltak, és a jövedelmének egy bizonyos százalékát természetes, hogy a gyerekre költi. Ha 2 milliót keres, akkor is ki kellene számolnia egy átlag gyerek alapszükségletének a költségét, és annak a felét kifizetni, aztán ennyi? Nehogy már!

Ez olyan anyagias! Ameddig együtt éltek, addig is kiszámolta ezt, és annyit költött a családra, a többit meg saját magára? Egyedül járt nyaralni, mert ő megteheti, jól keres, a feleség meg addig otthon maradt a gyerekkel, hisz ő gyesen van, nincs pénze rá?

Százezret kereső apa gyerekének lenni elég rossz lehet anyagilag, akkor legyen rossz annak is, aki több százat keres, miért. Tényleg nem értem.

2013. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha minden nő csak úgy vállalna gyereket, hogy "ha esetleg válásra kerül sor, egyedül is el tudja tartani" akkor tudod hány gyerek születne? Marha kevés. ÉS ez valóban elszomorító. De amikor együtt van egy pár, házasok tegyük fel, akkor ketten vállalják általában azt a gyereket. Az apa a válás, szakítás után is ugyanúgy felelős érte, mint az anya is. Én külföldön élek de még így sem tudnám egyedül eltartani a gyerekemet, szerencsére nem is vagyok elvált!
2013. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem így értettem, de volt itt olyan kérdés is, hogy az apa felajánlotta, hogy ő elköltözik a saját lakásából és fizet két gyerekre 120 ezer gyerektartást. Anyuka ezt kevesellte és több válaszoló is írta, hogy igen minimum menjen el 140 ezerig. Na most nekem ehhez már nem lenne pofám. Mert ha ottmaradhatok a volt férjem lakásába, ebből következik lakbért is kifizette helyettem és ez mellé még 120. ezret gyerektartást az igenis bőven elég.

Én arra értetem amikor magas gyerektartást kap és még neki áll feljebb, vérszemet kapva.

2013. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!