Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rosszul esne ha nem te lennel...

Rosszul esne ha nem te lennel a testvered gyerekenek a keresztszuloje, hanem vmi barat vagy baratno? Hogyan reagalnal ha egyebkent jo a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem .Nincs testvérem.
2013. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Az o dolga, hogy kit valaszt, en a gyereknek mindenkeppen a nagynenje leszek.
2013. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy esne rosszul, megmenekülnék egy csomó elvárástól, formális kötelességtől. Akkor adhatok ajándékot a gyereknek, amikor én akarok!
2013. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lettem a tesóm kislányának a keresztanyja.De a nagynénje igen.Ha akarja a tesóm ha nem:-)Már többször leírtam itt az elmúlt egy hét során azt,hogy miért nem is tartom jó ötletnek a rokoni keresztszülőséget.

Gondolom te vagy az aki most ezen a keresztszülős dolgon egyfolytában meditál/kb.1 hete/

Úgy gondolom nagyon zavar,hogy a tesód nem téged kért meg erre a feladatra.Ideje lenne ezt feldolgozni és beletörődni.A nagynénje/bácsija úgyis te leszel.

2013. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a keresztszülőség egyik célja, hogy erősítse a családok közti kapcsolatokat, én sem a testvéremet fogom választani.
2013. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a húgomat választottam, viszonyt keresztapának egy nagyon jó közös barátunkat. Mi hárman vagyunk lánytestvérek és még régi egyesség, hogy tanúként és keresztanyaként is körbe megyünk :) Ezek után rosszul esne, ha ő nem engem választana.
2013. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem esne rosszul, pedig nagyon jóban vagyunk. Múlthéten kért fel tanúnak és ezen is meglepődtem. Azt hittem valamelyik barátnőjét kéri meg. Jólesett. :) De mint mondtam, nem számítottam rá hiába nagyon jó a kapcsolatunk.
2013. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik unokahúgomnak sem én vagyok a keresztapja - unokaöcsém meg nincsen - eszembe nem jutott dilemmázni ezen.
2013. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. mondtam a tesóméknak, amikor megkértek keresztapaságra, hogy ne legyen sértődés belőle, de jobb lenne, ha mást választanának helyettem. Nem is volt belőle gond, én amúgy se rossznak, se jónak nem tartom a családon belüli keresztszülőséget. Az, hogy valakinek rosszul esik, ha nem őt kérik fel, szerintem önző jellemre vall, gondolom, Te biztos voltál benne, hogy téged kérnek fel, de nem így lett. Ez az ő döntésük, semmi közöd hozzá, tanulj meg néha a háttérben maradni.
2013. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt kér fel, akit akar, csak azért, mert van testvére, nem kötelező azt választani. A testvért nem válogathatja meg az ember, a barátot igen. A kapcsolat meg mindkettővel megromolhat idővel, szóval biztosíték nincs arra, hogy a gyerek élete végéig mellette lesz.

Én mellesleg senkinek se szeretnék keresztszülője lenni, mert formalitásoktól és elvárásoktól mentes kapcsolatban több potenciált látok, mint abban, amikor árgus szemekkel vizslatnak, hogy adok-e elég ajándékot, pénzt, törődök-e eleget a gyerekkel stb.

2013. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!