Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? (munkahely, alkohol stb. )

Figyelt kérdés
Hat éve vagyunk együtt a férjemme, három éve házasokként. Van egy két éves kisfiunk. Egy éve külföldön dolgozik, csak kb 5-6 hetente jön haza két három hétre. A problémám, hogy olyankor elég sokat iszik. Jön mindenki, hogy igyunk, mert hazajöttél, igyunk mert elmész stb és rakják elé a feleseket, ő meg nem mond nemet. Nem agresszív meg semmi ilyen, de én mégsem bírom ezt elviselni (apám alkoholista, anyám hét éves koromig szintén az volt, a férjem apja meg ebbe halt bele) Szóvá tettem neki legutóbb, mikor az utolsó közös esténken is be kellett rúgni, hogy nekem ez így tovább nem opció és amíg kint van, gondolja át, mit akar az életével, mert ezt nem bírom tovább. Persze odakint is van sörözgetés mondjuk heti egyszer legalább, ami berúgásig fajul. Azóta ilyen, mióta kiment, előtte ritkán ivott és mértékkel. Ha iszik, akkor csak ő létezik én is és a fiunk is le van ejtve. A problémám, hogy azt hittem majd észbekap hogy mit veszíthet és elkezd puncsolni, e helyett közölte, hogy ő nem akar már változni, változott eleget és így fogadjam el a szitut. Valamint nem akar erről beszélni, míg haza nem jön, mert benne megtört valami attól, ahogy mondtam ezt az egészet és már nem is tudja mit érez... Én meg megőrülök az egész szituációtól, alapvetően egy megbeszélős fajta vagyok, nem bírok még hat hétig várni hogy megbeszéljük. Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha hagynám őt is gondolkozni és magamnak is át kellene rágnom, mit is akarok. De hogy nyugodjak meg ebben a bizonytalanságban? valamint hogy ébresszem rá, hogy a családját válassza ha nem akarja hogy szétcsússzon az élete?

2013. jún. 13. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is fontos,hogy a ti(gyereked és te) érdekeit tartsd szem előtt.Ha neked nem tetszik,hogy iszik,akkor mondd meg neki,hogy ne igyon,mert neked az nem tetszik és a gyereknek sem fog tetszeni,ha nagyobb lesz.Mond el neki,hogy mennyire jó volt,mikor még nem ivott,mert akkor még jó volt a családi élet és így már ez is veszélyben van.

És mindezek után tedd hozzá,hogy ha szeret,akkor megbeszéli veled a dolgokat minimum!

Amúgy mostanában nem furcsa egy kicsit?Szerinted nem iszik ott is többet heti egy sörözgetésnél?Vagy nincs véletlenül valakije,akit most akar elmondani,ha hazajön?

Nem akarlak ijesztegetni,de szerintem titkol valamit.

AMúgy ne hallgass rám,legyen önálló véleményed,én csak elmondtam az enyémet.Nem akartam bogarat ültetni a füledbe,HA SIKERÜLT,AKKOR BOCSI!!!

2013. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

A te alapvető problémád az, hogy te akarod tudni, a férjednek a családja a jó, különben szétcsúszik az élete. Rá akarod ébreszteni valamire, ami szerinted jó, figyelembe sem veszed, amit mond: nem akar változni. Hogy te ezt helyesnek tartod vagy sem, teljesen lényegtelen, megváltoztatni nem fogod tudni. Jobb is, ha már most felhagysz a próbálkozással, hogy majd te tudod a tutit. A férfiak általában nem csípik, ha más tudja, mi a jó nekik.


A kapcsolat egyébként valószínűleg halálra van ítélve. Te változtatni akarsz, ő nem, ebből semmi jó nem fog kisülni. Mindkettőnek akarni kell a változást, az egyik fél kevés hozzá.

2013. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ti miert nem mentek ki vele oda hol van? En biztos azon lennek, hogy ujraegyesitsem a csaladot. Mert ez ebben a felallasban nem az.
2013. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Téged zavar a dolog, neki jó ez, így nem is akar változtatni..és ha őszinte akarsz lenni magadhoz, te is azért akarod elsősorban, hogy ő változzon, hogy neked legyen jó (nem pedig neki). A saját életeddel és a gyerekkel foglalkozz elsősorban, mérlegelj, hogy ez megéri-e neked. Láthatóan nem! Ilyen esetben, még ha durva is, elmondanám, hogy vagy a piálás vagy te meg a gyerek, és esetleg hozzá tenném, hogy ha mellettetek dönt, akkor támogatni fogod a leszokásban! ( saját sztori, bár kicsit más- barátom egyszer eléggé berúgott, miközben én vártam rá, meg aggódtam- másnap mikor kijózanodott elmondtam neki h még egy ilyen és viszlát- azt mondta h túl szigorú vagyok, volt barátnői elnézték- na mondtam, h akkor mehet vissza hozzájuk, ha akar, én nem tűröm, azóta 1 év eltelt, de nem volt részeg. :) Néha keménynek kell lenni, hogy az ember észbe kapjon! Amúgy meg ez is csak egy vélemény, egy nézőpont, kezeld úgy és belátásod szerint dönts! :)
2013. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt buktad sajnos.A férjed rájött milyen jó újra fiatalnak és facérnak lenni.Gondoktól,kötelességtől mentesülni.Senki nem mondja,hogy siess haza,vidd ki,menj érte,vegyél ezt,fizesd azt.Nem a rossz indulat íratta velem ezt,hanem amit írtál én ezt szűrtem le.Amíg a férjem kint volt ő is hamar megszokta a facér életet,pedig csak 3 hetet volt kint.Munka,haverok,evés,ivás.Hazajött:terhes feleség,kicsi gyerek és szűkös élet várta.Vissza kellett szoknia,de ő szerencsére akarta.Kitartást és erőt kívánok neked.
2013. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1: ezeket pont így elmondtam neki, már nem egy alkalommal. Az ultimátum volt most az utolsó, hogy vagy MÉRSÉKLI a piálást, vagy jöjjön haza máshova, ne ide. A gyerekhez bármikor jöhet, sőt jöjjön is, csak ne lássam ittasan. Erre durrant be az egoja, hogy ő nem változtat, szerinte rendben van minden hétvégén csatakrészegen. Szerintem nincs más, nincs arra ott ideje, csupa pasi közt van.Napi szinten beszéltünk, levettem, mikor ittas.

2. Én csak azt tudom, hogy ez nekem így nem jó és mivel ebben nőttem fel, tisztában vagyok vele, hogy a gyereknek sem. Mivel ő is ebben nőtt fel, pont ezért neki is tudnia kell, hogy a gyerek életét így szétcseszi. És mivel pont a gyerekem érdekei számomra a legfontosabbak így nem tudom elfogadni az italt válaszul, akkor inkább szétmegyünk...

3.sajnos kb 2-3 hetet vannak egy helyen, aztán mennek másik városba, 2-300 kmekkel arrébb, a kicsit nem tenném ki ennek és ha kint várnánk fix helyen, ugyanúgy nem lenne velünk. Szóba került még az elején, hogy keres ott olyat ahol helyben van és megyünk utána, de eddig még nem jutott el a dolog.

4. Nem feltétlen azért, hogy nekem legyen jó, hanem a fiamnak! azért azt ne mondjuk már, hogy egy gyereknek olyan hú de jó a részegen üvöltöző apját bámulni, meg felébrednie rá, mikor így is alig látja. Az más tészta, hogy ha tudott korábban normális lenni, akkor most miért is nem akar? az ultimátum megvolt, pont emiatt jött ki az egoja, nehogy már én mondjak meg valamit is. Mindenben támogattam, ebben a külföldi melóban is, bár nem lett volna égető kimennie, itthon is viszonylag jó állása volt. Azért nem értem, mert maximálisan családcentrikus volt mindig is, a fia a mindene, néha úgy tűnik, meg is érti, miről beszélek, aztán hopp a következő feles után megint csak ő létezik a világom és nem a "mi" (hárman)

A gyerek miatt és kicsit magam miatt is megérné, ha visszakapnánk az egy évvel ezelőtti embert, csak ehhez egyedül kevés vagyok. És mondom jelenleg (még) nem alkoholista, csak ha egyszer elkezd inni, akkor nincs megállás a bebaszásig, ez az amit nehezményezek, semmi más.

Irigyellek, hogy azóta nem volt részeg :) én se teljes megvonást kántálok, hanem a mértéket és hogy ne fél óra alatt kapjon be négy felest, mert akkor egyszercsak bumm...

5.köszönöm, sajnos én is ezt érzem, hogy visszakapta a "fiatalkorát" és élvezi, aztán mikor hazajön, akkor itt a fia, akit imád, de annyira mégsem, hogy feladja érte ezt az egészet. Nem tudom, meg tudjuk-e ezt még beszélni, sőt azt se tudom, meg akarom-e ezt még oldani magamért, vagy csak a fiamért, de azt tudom, hogy a piálás részét sosem fogom tolerálni, viszont ezzel tisztában volt a kezdetektől. Csak most viszi a csapatszellem és közben rámegy egy család.

Azt még hozzátenném, sose úgy adtam elő, hogy én megmondom a tutit, meg csak az lehet, amit én mondok, mindig csak beszélgetés szintjén került szóba a téma, nem számonkérés szintjén. De mikor az elmúlt 2 hétben három ilyen beszélgetés után negyedszerre is be kellett rúgni, akkor már nem tudtam másként beszélni, mint tényközlő módon.

Ha őt nem érdeklik az érzéseim vagy a fia jövője, akkor engem miért érdekeljen az ő egoja?

Még egyszer köszönöm a válaszokat és írjatok még.

2013. jún. 14. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos teljesen igazad van. Én két alkoholista szülővel nőttem fel, hála Istennek, hogy már nem kell velük élnem. Alkoholista párt pedig semmiképpen nem viselnék el!!! Az ultimátumon kívül nem sok mindent tehetsz, ha ennek ellenére sem változtat nos ez is a piásokra leginkább jellemző, mindenbe beleszarnak, semmi nem fontos csak a pia... Sajnálom
2013. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!