Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen láthatási formák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen láthatási formák vannak, és miért azt választottátok?

Figyelt kérdés
Olyan láthatási formákat szeretnék kérni (már ovis korú gyerekeknél), amik működnek a gyermekek - anyukák - apukák közös megelégedésével és nincs belőle tartós konfliktus.

2013. júl. 3. 13:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi esetünkben az apuka messze lakik, és nem tudja elvinni 2hetente csak ritkábban.


Vett egy telefont a gyerkőcnek (6éves) és azon beszél vele heti kétszer.

A telefont ő tölti fel neki minimális összeggel, hogyha úgy van a kisfiú megtudja csörgetni.

2013. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb, hogy egyik hétvégén nálad van, másik hétvégén a másik szülőnél. Hétköznap pedig nyugodtan feloszthatjátok, hogy ki megy el érte az oviba. Ez jó a picinek is, mert gyakran látja a külön élő szülőt is. Szerintem vannak hétköznapok, amikor is nyugodtan lehet a különélő szülőnél.
2013. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb szerintem az, ha közös megegyezéssel viszi el akkor az apa, amikor tudja. Nálunk az apa hétvégén dolgozott, össze-vissza, így előre megbeszéltük, mikor jön. Volt amikor hétközben, volt amikor 3 héttel később. Itt csak arra kell nagyon figyelni, hogy a szülők legyenek tekintettel a másikra is programszervezéskor (tehát a mi esetünkben az apa arra, hogy a gyereknek pl. hétvégén fellépése van esetleg szülinapi meghívása, amire nagyon szeretne elmenni), továbbá időben szóljanak (apuka ne péntek este szóljon hogy szombat reggel 8-ra a gyerekek legyenek összekészítve mert indulnak a Balatonra hétvégére), ne szervezzenek keresztbe. Ha pedig valami közbejön, akkor rugalmasan a probléma megoldására és az alternatívák keresésére kell koncentrálni. Normális hozzáállással működik és a gyerekeknek is jó.
2013. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Általában vasárnap beszéljük meg, hogy hogyan lesz a következő hét. Szerdán én sokáig dolgozok, akkor az apjával van, néha ott is alszik.

Ezen kívül minden 2. hétvégén elviszi és még 1x ő megy érte oviba, szeptembertől suliba.


Igyekszünk nem nagyon variálni, hogy meglegyen a rendszer. Most a nyár elég kaotikus lesz, de szeptembertől remélem visszaáll a rend.

2013. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Nincs ilyen problémám, de ha így járnék, akkor két hét az egyik szülővel két hét a másikkal.
2013. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A válókeresetbe azt írtuk, hogy megegyezés szerint viheti.

Apuka autóval 40 percre lakik, viszont mikor dolgozni megy, 10 perces kitérővel útba tudja ejteni az ovit, ezért azt találtuk ki, hogy minden szerdán megy az oviba érte és nála alszik, csütörtök reggel pedig oviba viszi

+ minden második pénteken ő megy érte az oviba és vasárnap 17 órára hazahozza.

Így tudni fogja a gyermekünk, hogy ha szerda, akkor apuval lehet és én is tudok magamnak fix programot szervezni.

Azonban apukának fáj a szíve, hogy keveset látja és most azt kérte, találjunk valami jobb megoldást.

Felvetette, hogy heti vagy 2heti váltásban neveljük, de szerintem egy 4 éves gyereknek kell egy bázis, ami fix.

Borzasztó önzőnek érzem magam, mert szeretném, ha én lennék a bázis. Őszintén írom, hogy nem azért vagyok ilyen önző, hogy apukának fájdalmat okozzak, hanem mert így érzek. Kicsit aggódom, hogy a jó kapcsolatom a volt férjemmel nehogy ezen romoljon meg, mert ugye mindketten nagyon szeretjük egyetlen közös gyermekünket.

Én még azt ajánlottam fel neki, hogy a több hetes szünetekben nem kell a fenti láthatáshoz ragaszkodni, csinálhatjuk úgy, hogy 1 hetet vele és 1 hetet velem, de jobb lenne, ha a szüneteken kívül maradna az eredeti felállás, hogyha már iskolába fog járni, ne menjen a tanulás rovására.

2013. júl. 3. 14:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez az 1 hét itt, 1 hét ott szerintem is szörnyű. Bár hallottam már olyanról, ahol bevált, de én nem választanék ilyent.

Nem lehetne esetleg, hogy azon a héten, amikor nálad van a gyerkőc, pl. ha szerdán elviszi apa csak péntek este viszi vissza? (Bár lehet, hogy ennél jobb az 1 hét itt, 1 hét ott.)

2013. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"A válókeresetbe azt írtuk, hogy megegyezés szerint viheti. "


3-as vagyok, mi is ezt írtuk. A bírónő azt mondta, ezt nem lehet így leírni. Valami konkrétnak bele KELL kerülni a határozatba, így nekünk az alap kéthetes hétvége került bele, de a bírónő azt mondta, hogy közös megegyezéssel azt csinálunk amit akarunk. Sőt, ez a jó a gyerekeknek, hogy így egyeztünk meg, de muszáj konkrétumnak szerepelnie, hogy ha valamelyik fél nem tartja be a megállapodást, akkor legyen mihez visszanyúlni.

Pl. hetekig elutasítanám az apát, hogy nem érünk rá, akkor mondhatja, hogy bocsi, de minimum kéthetente a hétvége jár, vagy pl. ő vinné el minden hétvégén és nem tudnék tervezni semmit, akkor én mondhatom, hogy ez így nem korrekt.


Szóval a határozatban majd lesz valami, amitől közös döntéssel úgy tértek el, ahogy akartok.

2013. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi még csak most fogunk válni, így nem tudom gyakorlatban mennyire fog működni, de a terv ez: minden 2. hétvége apukánál, ez azt jelenti, hogy pénteken már ő menne az oviba és a gyerekektől függően vasárnap estig maradnának vagy esetleg hétfőn ő vinné őket az oviba. Mivel kicsik még, egyenlőre ez csak egy hosszú távú terv, mert a kisebbik még sosem aludt máshol, a nagy meg rettentő anyás, így valószínűleg eleinte ez nem fog menni így. Hétköznap én két nap sokáig dolgozom, az egyiket nagyszülővel megoldom, másikat, ez nálunk is a szerda pedig úgy, hogy apáé lenne az a nap és másnap is ő vinné oviba őket. Ezen túlmenően természetesen bármikor elviheti őket és ha sok a munkája vagy elutazik és nem érne rá, akkor nagyszülőkkel oldom meg a felügyeletet.
2013. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ilyen pici gyerkocnel szerintem nem jo az egy het itt, egy ott, mert az sok ido. Hianyozni fog neki apa/anya, es garantalt, hogy eltorik a mecses. En is azt mondanam, hogy azon a heten, amikor nalad van hetvegen, szerdan ne vigye vissza, hanem csak penteken menj te erte az oviba. Igy mar majdnem kvittek vagytok es a gyereknek se kell tul sok idot tolteni a masik szulo nelkul.
2013. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!