Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férj örökölt egy lakást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férj örökölt egy lakást, és eladja, akkor a pénzt felezni kell váláskor?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, de nekem az lenne a logikus, ha nem kéne. Mert ha valaki pénzt örököl, akkor az sem feleződik. Ezért gondolom, hogyha örökségként jut hozzá egy házhoz, és abból van bevétele, az sem feleződik. De lehet, hogy tévedek. Mindenesetre ez engem is érdekel, így örülök, ha valaki tud korrekt választ adni.
2013. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amit ő örököl az csak az övé, és az érte kapott pénz is.
2013. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4:38. § [A házastárs különvagyona]


(1) A házastárs különvagyonához tartozik


a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;


b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;


c) a házastársat mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat;


d) a személyét ért sérelemért kapott juttatás;


e) a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy; továbbá


f) a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték.


Nem, nem kell feleznie. Az csak az övé. Ha eladja, a pénz is. Az benne a logika, hogy a házastársnak semmi köze ahhoz, hogy ő szerezte, a házasság megléte nélkül is ő örökölte volna, abban a dologban/pénzben a házastársnak nincs munkája.

2013. júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 14. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha feléltétek, akkor azt már vissza nem követelheted, csak ha megvan a pénz, vagy az abból vásárolt tárgy/ingatlan...
2013. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az különvagyon. Sőt, ha akarsz vehetsz belőle másik lakást, az is a különvagyonod lesz.


Nekem a házasság előtt volt lakásom, a házasság alatt eladtam, vettem egy másikat és az sem feleződött.

Amit öröklés, ajándékozás útján kaptál az is különvagyon.

2013. júl. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!