Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás fizetése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés
februárban mentünk szét a párrommal. van egy 6éves fiúnk. nem voltunk házasok csak együtt éltünk. és ugye kéri a gyerektartást, most be is adta a bíroságra a papírokat. de szóban megállapodtunk hogy adok neki 20ezer ft-ot eddig 2szer adtam. a bíróság meddig fogja visszamenőleg neki megitélni?

2013. júl. 20. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
max. 6 hónapra kérheti visszamenőleg amit meg is szoktak adni.
2013. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Most komolyan, ennyire sajnálod a gyerekedtől a pénzt? Február óta két alkalommal adtál, és még azon fa**ulsz, hogy visszamenőleg megítélik a közös gyereketeknek a pénzt. Az eszem megáll, minden pasi azt képzeli, anyuka magára költi?


Nyugodt lehetsz, attól a pillanattól jár neki, hogy szétmentetek.

2013. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az lehet h februárban mentunk szét de akkor hazaadtam 700eurot, és majd csak áprilisban költözött el. addig ott lakot a lakásban.
2013. júl. 20. 23:16
 4/13 anonim ***** válasza:

Mikkor adta be a válási papírt?

Az eddig fizetett gyerektartás összegéről van papírod, vagy legalább utaltad ?

2013. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem voltunk házassok, egyszeren talált egy másik pasit míg én kint dolgoztam rájuk
2013. júl. 20. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Így már más, jó lenne, ha tudnád ezeket a kifizetéseket bizonyítani.
2013. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az egyik neten keresztül lett utalva a másik meg kézben lett neki odaadva
2013. júl. 20. 23:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kézbe soha se ad, mert ha anyuka nem becsületes akkor mondhatja, hogy meg sem kapta. Az ellenkezőjét pedig nem tudod bizonyítani.

Mindig utalj és a tárgy mezőbe írt bele, hogy Bence gyerektartás március.

2013. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ááááááá nem hiszem hogy ilyet tenne, ő is mondta hogy nem fog ilyet tenni. bár tudom hogy nagy lábon élt míg velem volt.
2013. júl. 20. 23:34
 10/13 anonim ***** válasza:

1. A gyerektartást attól kezdve kérheti az anya, amikor beadta a válókeresetet.


2. Ennek mértéke megegyezik a késöbbi, hivatalos gyerektartással, tehát ha 20-ezernél több járna, akkor visszamenöleg ki kell fizetned a különbözetet is.


3. Gyerektartást kizárólag úgy szabad adni, hogy legyen hivatalos nyoma: vagy átutalással, csak csekken - mindkét esetben feltüntetve, hogy gyerektartásra adod, illetve ha kézbe fizeted, akkor elismervény ellenében. Különben bármikor kérheti, hogy nem fizetted, ha nincs írásbelo nyoma.


4. Arra soha nem hivatkozhatsz, hogy nem hiszed el róla, ugyanis igen sokan vannak, akik mégsem becsületesen gondolkodnak késöbb, és utólag már hiába akarsz bizonyítani.

2013. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!